Експерти спрогнозували курс гривні на другий квартал

- 19.04.2011 13:51
Експерти спрогнозували курс гривні на другий квартал

Курсовий діапазон до кінця другого кварталу становитиме 7,95-7,99 грн за долар, говориться у квартальному звіті компанії Da Vinci AG Ukrainian Economic Trends Forecast.

Так, як повідомили Корреспондент.biz в компанії протягом I кварталу 2011 року курс національної валюти продовжує зберігати відносну стабільність, не виходячи за рамки психологічної позначки 8 грн за долар.

"Незначне ослаблення гривні в кінці березня відбувалося під впливом подій у Північній Африці, Близькому Сході і Японії, які стимулювали імпортерів збільшити валютні резерви. При цьому регулятор прийняв рішення не реагувати на зміну попиту шляхом інтервенцій, що не зробило істотного впливу на позиції національної валюти, зберігши курс у прогнозному коридорі", - говориться у звіті.

Експерти зазначають, що аналіз змін у макроекономічної ситуації в країні свідчить про те, що Національному банку України буде все складніше підтримувати цю стабільність.

Насправді, вважають фахівці, кредити МВФ в незначній мірі сприяли підтримці стабільності гривні, однак відмова від співпраці з Фондом може підірвати стабільність.

Також у звіті констатується, що програма співпраці з МВФ була маяком для інвестиційного та кредитного капіталу, що надходить в Україну, і гарантує певну економічну стабільність в країні.

"Тому зупинка співробітництва може стати негативним сигналом для іноземного капіталу, викликавши переорієнтацію на інші ринки з більш позитивними прогнозами розвитку. Сам по собі цей фактор не несе в собі серйозних ризиків. Однак перший квартал 2011 року продемонстрував ряд тенденцій, які говорять про існування нестабільного фундаменту національної валюти", - вважають у Da Vinci AG.

Зокрема, мова йде про збереження зростання обсягів імпорту споживчих товарів; збільшення на 25% (АППГ) обсягів споживчого кредитування під іноземні товари; зростанні інфляції.

"Це створює умови, в яких темпи зростання інфляції перевищують темпи зміни курсу національної валюти, що змушує населення знову "йти" у долар і вклади в іноземній валюті, сприяючи зростанню попиту", - говорять експерти, і нагадують, що в лютому темпи зростання нових вкладів у гривні скоротилися на 1,1 млрд грн у порівнянні, у той час як вклади в доларах збільшилися в еквіваленті на 0,7 млрд грн.

Згідно зі звітом, збільшення дисбалансу між показниками інфляції і курсу національної валюти веде до втрати цінової конкурентоспроможності економіки і подальшого нарощування обсягів імпорту, що підвищує ризик девальвації національної валюти.

"Сьогодні ситуація починає повторювати сценарій подій 2007-2008 року на фінансовому ринку, що призвів до початку кризи в банківському секторі України. Хоча зміна регуляторної політики Національного банку України і нормативів до фінустанов мінімізувало ризики повторення цього сценарію, за нашими оцінками, загроза починає виходити від негативного торговельного балансу", - попереджають фахівці.

За їх словами, ці ризики можуть актуалізуватися до кінця третього кварталу поточного року.

В той же час, прогноз на II квартал 2011 року дозволяє зберігати оптимізм відносно перспектив національної валюти. "Ми зберігаємо прогноз курсового діапазону на рівні 7,95-7,99 грн. за долар до кінця кварталу", - повідомляє Da Vinci AG.

При цьому експерти відзначають, що може спостерігатися короткочасне порушення балансу між попитом і пропозицією валюти, які будуть нівельовані валютними інтервенціями НБУ для згладжування значних коливань обмінного курсу гривні.

"У той же час, ми зберігаємо свій прогноз щодо ймовірності девальвації гривні до кінця року під впливом негативних змін на світовому ринку, що тягнуть за собою скорочення валютних надходжень в країну", - резюмують експерти. 


Ключові слова: національна валюта, курс валют, ймовірність девальвації гривні, НБУ, курс гривні

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Защита Карпюка и Клыха готовит обращение в ЕСПЧ Адвокат украинских плитических заключенных Николая Карпюка и Станислава Клыха Илья Новиков заявил
- 26.10.2016 17:37
Украина обеспечена вакцинами от полио на 91% В пресс-службе Министерства здравоохранения Украины сообщили о встрече руководства Минздрава с представителями
- 26.10.2016 17:16
Срочное собрание НАПК из-за системы е-декларирования В пресс-службе Национального агентства по противодействию коррупции заявили - на четверг, 27 октября, созывается срочное
- 26.10.2016 16:45
На Буковине уровень преступности - один из самых низких по Украине В прокуратуре Черновицкой области отмечают - на Буковине стало в два раза больше умышленных
- 26.10.2016 16:26
Американский мальчик после комы заговорил на другом языке Подросток из США по имени Рубен Нсемох оказался в странной ситуации - после того, как он очнулся от комы
- 26.10.2016 16:04
Минимальная зарплата-2017 составит 3200 грн В 2017 году планируется повышение минимальной зарплата практически в два раза, в чем сообщили в ходе
- 26.10.2016 15:36
Предугадать инсульт можно по глазам Зрение может помочь предсказать приближающийся инсульт, как утверждают ученые. Недавно
- 26.10.2016 15:23
Утвержден новый образец бланка украинского паспорта Проект постановления "О внесении изменений в постановление Кабинета министров Украины от 25 марта 2015 года №302"
- 26.10.2016 14:28
ДТП на трассе Стрый-Черновцы 25 10 2016 На автомобильной дороге сообщением Стрый-Черновцы произошло ДТП, в результате которого пострадала жительница Ивано-Франковской области
- 26.10.2016 14:08
Россия вмешивается во внутренние дела Украины - СБУ Советник председателя Службы безопасности Украины Ярослав Антоняк заявил, что Следственный комитет РФ демонстрирует свое вмешательств
- 26.10.2016 12:43

Всі новини