Експерти спрогнозували курс гривні на другий квартал

- 19.04.2011 13:51
Експерти спрогнозували курс гривні на другий квартал

Курсовий діапазон до кінця другого кварталу становитиме 7,95-7,99 грн за долар, говориться у квартальному звіті компанії Da Vinci AG Ukrainian Economic Trends Forecast.

Так, як повідомили Корреспондент.biz в компанії протягом I кварталу 2011 року курс національної валюти продовжує зберігати відносну стабільність, не виходячи за рамки психологічної позначки 8 грн за долар.

"Незначне ослаблення гривні в кінці березня відбувалося під впливом подій у Північній Африці, Близькому Сході і Японії, які стимулювали імпортерів збільшити валютні резерви. При цьому регулятор прийняв рішення не реагувати на зміну попиту шляхом інтервенцій, що не зробило істотного впливу на позиції національної валюти, зберігши курс у прогнозному коридорі", - говориться у звіті.

Експерти зазначають, що аналіз змін у макроекономічної ситуації в країні свідчить про те, що Національному банку України буде все складніше підтримувати цю стабільність.

Насправді, вважають фахівці, кредити МВФ в незначній мірі сприяли підтримці стабільності гривні, однак відмова від співпраці з Фондом може підірвати стабільність.

Також у звіті констатується, що програма співпраці з МВФ була маяком для інвестиційного та кредитного капіталу, що надходить в Україну, і гарантує певну економічну стабільність в країні.

"Тому зупинка співробітництва може стати негативним сигналом для іноземного капіталу, викликавши переорієнтацію на інші ринки з більш позитивними прогнозами розвитку. Сам по собі цей фактор не несе в собі серйозних ризиків. Однак перший квартал 2011 року продемонстрував ряд тенденцій, які говорять про існування нестабільного фундаменту національної валюти", - вважають у Da Vinci AG.

Зокрема, мова йде про збереження зростання обсягів імпорту споживчих товарів; збільшення на 25% (АППГ) обсягів споживчого кредитування під іноземні товари; зростанні інфляції.

"Це створює умови, в яких темпи зростання інфляції перевищують темпи зміни курсу національної валюти, що змушує населення знову "йти" у долар і вклади в іноземній валюті, сприяючи зростанню попиту", - говорять експерти, і нагадують, що в лютому темпи зростання нових вкладів у гривні скоротилися на 1,1 млрд грн у порівнянні, у той час як вклади в доларах збільшилися в еквіваленті на 0,7 млрд грн.

Згідно зі звітом, збільшення дисбалансу між показниками інфляції і курсу національної валюти веде до втрати цінової конкурентоспроможності економіки і подальшого нарощування обсягів імпорту, що підвищує ризик девальвації національної валюти.

"Сьогодні ситуація починає повторювати сценарій подій 2007-2008 року на фінансовому ринку, що призвів до початку кризи в банківському секторі України. Хоча зміна регуляторної політики Національного банку України і нормативів до фінустанов мінімізувало ризики повторення цього сценарію, за нашими оцінками, загроза починає виходити від негативного торговельного балансу", - попереджають фахівці.

За їх словами, ці ризики можуть актуалізуватися до кінця третього кварталу поточного року.

В той же час, прогноз на II квартал 2011 року дозволяє зберігати оптимізм відносно перспектив національної валюти. "Ми зберігаємо прогноз курсового діапазону на рівні 7,95-7,99 грн. за долар до кінця кварталу", - повідомляє Da Vinci AG.

При цьому експерти відзначають, що може спостерігатися короткочасне порушення балансу між попитом і пропозицією валюти, які будуть нівельовані валютними інтервенціями НБУ для згладжування значних коливань обмінного курсу гривні.

"У той же час, ми зберігаємо свій прогноз щодо ймовірності девальвації гривні до кінця року під впливом негативних змін на світовому ринку, що тягнуть за собою скорочення валютних надходжень в країну", - резюмують експерти. 


Ключові слова: національна валюта, курс валют, ймовірність девальвації гривні, НБУ, курс гривні

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

ДТП в Черновцах при участии такси 20 07 2018 ДТП с участием автомобиля одной из служб такси произошло в Черновцах на улице Сечевых стрельцов
- 20.07.2018 17:37
В Украине предлагают заминировать Азовское море Командующий Военно-морскими силами Украины, вице-адмирал Сергей Гайдук озвучил предложение заминировать Азовское море, чтобы предотвратить потери Украины от деятельности иностранных суден
- 20.07.2018 17:20
Реакция на заявление Путина о референдуме на Донбассе 19 июля президент РФ Владимир Путин провел закрытое совещание с послами, на котором отметил, что предложил
- 20.07.2018 16:41
Как выглядит мороженое за 1500 долларов В ресторане при отеле Розарио Вакабаяси подают самое дорогое мороженное под названием Bear Extraordinaire.
- 20.07.2018 16:03
В Черновцах - акция протеста против Фестиваля равенства В Черновцах активисты "Национального корпуса" перекрыли движение в районе здания городского совета
- 20.07.2018 15:20
ДТП в Хмельницкой области с тремя погибшими 20 07 2018 В селе Прибужское Хмельницкой области произошло смертельное ДТП в пятницу, 20 июля
- 20.07.2018 14:42
ДТП на Житомирщине 20 07 2018 - 10 погибших В Житомирской области, на 127-м километре трассы Киев-Чоп произошла серьезная дорожная авария
- 20.07.2018 14:13
Обыски СБУ у главы Черновцыоблэнерго В квартире начальника коммунального предприятия Черновцыводоканал сотрудники Службы безопасности Украины проводят обыски.
- 20.07.2018 12:47
Абитуриенты из Крыма и Донбасса могут поступать в вузы до 28 сентября Для временно оккупированных территорий Крыма, а также отдельных регионов Донбасса, было решено продлить сроки вступительной кампании
- 20.07.2018 12:34
Ученые раскрутили частицы до максимальной скорости Рекорд скорости механического вращения поставила группа физиков из США и Швейцарии.
- 20.07.2018 12:03

Всі новини