Чи звільнять підприємців від сплати єдиного соцвнеску?

- 14.04.2011 14:53
Чи звільнять підприємців від сплати єдиного соцвнеску?

Дозвіл "єдинщикам" не платити єдиний соціальний внесок скоротить прибутковість Пенсійного фонду. Таку думку  висловив старший консультант Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Молдован.

"Закон про збір і облік єдиного внеску діє вже півроку, проте весь цей час йдуть спори навкруги "єдинщиков": чи повинні вони платити тільки єдиний податок або зобов'язані доплачувати до мінімального соціального внеску", - повідомив Молдован.

Він підкреслив що дозвіл "единщикам" не платити єдиний внесок скорочує прибутковість Пенсійного фонду.

"ПФУ намагається не допустити збільшення переліку громадян, які матимуть право не платити єдиний внесок. Підприємців-платників єдиного податку у нас 1,1 млн. чоловік якщо вони не платитимуть цей внесок, це серйозно зменшить відрахування до Пенсійного фонду", - вважає Молдован.

Експерт наполягає на тому, що уряд не повинен розкручувати так звану "пільгову спіраль".

"Якщо пільги надаються одній категорії підприємців, то незабаром пільги вимагатимуть і другу категорії. Одні пільги тягнуть за собою інші і розкручується "пільгова спіраль". І ми можемо знову повернутися в ситуацію 2003 роки, коли втрати від пільгового оподаткування в три рази перевищувало прибутки бюджету", - сказав експерт.

Він відмітив, що зараз оподаткування більш-менш стандартизоване і не потрібно знову починати практику видачі податковий преференцій.

"Підтримка державою малого бізнесу повинна проявлятися в зменшенні їх витрат на бюрократію, спрощенні бухгалтерського і податкового обліку, а не в зниженні фіскального навантаження", - вважає Молдован.

Нагадаємо, Пенсійний фонд негативно оцінює можливість надання окремим громадянам права не платити єдиний внесок. Про це говориться в листі фонду, розміщеному на сайті Ради підприємців при Кабінеті міністрів.

"Звільнення від сплати єдиного вкладу окремих категорій громадян може привести до зловживань з боку цих осіб. Також це положення ставить їх в привілейоване положення в порівнянні з іншими категоріями працюючих пенсіонерів або особами працюючими за сумісництвом, наприклад, працюючими лікарями або учителями, що приведе до практики подальшого розширення пільг іншим категоріям громадян ", - сказано в листі.

Також у фонді відмічають що у разі звільнення від сплати єдиного вкладу окремих категорій платників, необхідно законодавчо визначити ресурси покриття витрат бюджету ПФ.

Як відомо з 1 січня 2011 в Україні діє закон "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Документ передбачає введення в Україні єдиної системи збору страхових внесків фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Ним передбачено, що єдиний внесок не входить в систему оподаткування.

Податкове законодавство не регулює порядок нарахування, числення і сплати єдиного внеску. Для бюджетних установ сума єдиного внеску розподіляється: на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 4,1322%; на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, пов'язаними з похоронами, - 3, 8567%; на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання - 0,551%; на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (у солідарну систему) - 91,4601%. 


Ключові слова: Олексій Молдован, единий соціальний внесок, єдинщики, підприємці

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини