Чи звільнять підприємців від сплати єдиного соцвнеску?

- 14.04.2011 14:53
Чи звільнять підприємців від сплати єдиного соцвнеску?

Дозвіл "єдинщикам" не платити єдиний соціальний внесок скоротить прибутковість Пенсійного фонду. Таку думку  висловив старший консультант Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Молдован.

"Закон про збір і облік єдиного внеску діє вже півроку, проте весь цей час йдуть спори навкруги "єдинщиков": чи повинні вони платити тільки єдиний податок або зобов'язані доплачувати до мінімального соціального внеску", - повідомив Молдован.

Він підкреслив що дозвіл "единщикам" не платити єдиний внесок скорочує прибутковість Пенсійного фонду.

"ПФУ намагається не допустити збільшення переліку громадян, які матимуть право не платити єдиний внесок. Підприємців-платників єдиного податку у нас 1,1 млн. чоловік якщо вони не платитимуть цей внесок, це серйозно зменшить відрахування до Пенсійного фонду", - вважає Молдован.

Експерт наполягає на тому, що уряд не повинен розкручувати так звану "пільгову спіраль".

"Якщо пільги надаються одній категорії підприємців, то незабаром пільги вимагатимуть і другу категорії. Одні пільги тягнуть за собою інші і розкручується "пільгова спіраль". І ми можемо знову повернутися в ситуацію 2003 роки, коли втрати від пільгового оподаткування в три рази перевищувало прибутки бюджету", - сказав експерт.

Він відмітив, що зараз оподаткування більш-менш стандартизоване і не потрібно знову починати практику видачі податковий преференцій.

"Підтримка державою малого бізнесу повинна проявлятися в зменшенні їх витрат на бюрократію, спрощенні бухгалтерського і податкового обліку, а не в зниженні фіскального навантаження", - вважає Молдован.

Нагадаємо, Пенсійний фонд негативно оцінює можливість надання окремим громадянам права не платити єдиний внесок. Про це говориться в листі фонду, розміщеному на сайті Ради підприємців при Кабінеті міністрів.

"Звільнення від сплати єдиного вкладу окремих категорій громадян може привести до зловживань з боку цих осіб. Також це положення ставить їх в привілейоване положення в порівнянні з іншими категоріями працюючих пенсіонерів або особами працюючими за сумісництвом, наприклад, працюючими лікарями або учителями, що приведе до практики подальшого розширення пільг іншим категоріям громадян ", - сказано в листі.

Також у фонді відмічають що у разі звільнення від сплати єдиного вкладу окремих категорій платників, необхідно законодавчо визначити ресурси покриття витрат бюджету ПФ.

Як відомо з 1 січня 2011 в Україні діє закон "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Документ передбачає введення в Україні єдиної системи збору страхових внесків фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Ним передбачено, що єдиний внесок не входить в систему оподаткування.

Податкове законодавство не регулює порядок нарахування, числення і сплати єдиного внеску. Для бюджетних установ сума єдиного внеску розподіляється: на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 4,1322%; на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, пов'язаними з похоронами, - 3, 8567%; на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання - 0,551%; на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (у солідарну систему) - 91,4601%. 


Ключові слова: Олексій Молдован, единий соціальний внесок, єдинщики, підприємці

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Дальнобойщик прокатил на капоте инспектора Под Черновцами, в районе села Магала Новоселицкого района произошел странный инцидент
- 19.07.2018 16:26
Доказательства вмешательства РФ в американские выборы есть у Facebook Ранее президент США Дональд Трамп заявлял о том, что у США нет доказательств вмешательства РФ
- 19.07.2018 15:22
Улицу Заньковецкой перекрыли движение транспорта Движение автомобильного транспорта в Черновцах в ближайшее время будет ограничено на улице Марии Заньковецкой, как отмечают
- 19.07.2018 14:15
Маршрутки №37 и 38 не ходят в Черновцах Автобусы маршрутов №37 и №38 временно не обслуживаются, как сообщил частный перевозчик Олег Огородник.
- 19.07.2018 12:44
Искусственное мясо выйдет в массовое производство с 2021 года В 2013 году был представлен первый в мире бургер с котлетой из говядины, полученной в лаборатории
- 19.07.2018 12:12
В ОБСЕ стартует расследование из-за утечки данных в РФ В СММ ОБСЕ стартует внутреннее расследование касаемо подозрений о шпионстве и утечке данных из организации
- 19.07.2018 11:46
В Украине заработали автоматы по обмену валют В аэропорту Борисполь появились два первых аппарата по обмену валюты. Машины отмечены брендом RwS bank.
- 19.07.2018 11:26
Ryanair отменили более 600 рейсов Из-за угрозы забастовок бортпроводников в Испании, Португалии и Бельгии авиаперевозчик-лоукостер Ryanair
- 19.07.2018 11:11
Штормовое предупреждение в Украине 19 07 2018 О штормовом предупреждении в Украине в четверг, 19 июля, предупреждают синоптики
- 19.07.2018 10:46
В Великобритании идентифицировали виновников отравления Скрипалей Возможных исполнителей покушения на бывшего российского разведчика Сергея Скрипаля и его дочь Юлию
- 19.07.2018 10:36

Всі новини