Ціни на газ для населення не підніматимуть

- 13.04.2011 13:41
Ціни на газ для населення не підніматимуть

Кабінет міністрів України не буде закладати інвестиційну складову до тарифів на газ для споживачів. Про це заявив сьогодні прем'єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів України.

Українську газо-і нафтовидобувну галузь потрібно максимально розвивати, щоб збільшити власний видобуток та, відповідно, вплинути на цінову політику щодо енергоносіїв. Однак це жодним чином не повинно вплинути на тарифи для споживачів.

За словами Миколи Азарова, розвиток власної видобувної галузі - основний вихід зі складної ситуації, коли різко і непрогнозовано коливаються світові ціни на енергоносії. «Зокрема, значний стрибок цін на нафту, яке спостерігалося останнім часом, в черговий раз показав залежність від світових викликів практично всіх країн, і Україна не є винятком. Але уряду вдалося уникнути відповідного зростання цін в Україні завдяки прийняттю низки заходів, ситуація вимагає кардинального рішення. На відміну від сусідніх країн ціни ми тримаємо в прийнятному коридорі », - заявив він.

Разом з тим розвиток власного видобутку потрібні масштабні інвестиції, які окупляться лише через роки. За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, на розвиток газодобувної галузі, зокрема, будуть направлені додаткові кошти, отримані від підвищення тарифів на газ для населення - це понад 1,2 млрд грн.

Нагадаємо, як раніше зазначав Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, ці кошти в 2011 р. будуть направлені на освоєння родовищ в Азовському і Чорному морях. Це дозволить збільшити видобуток газу в Україну і забезпечити споживачів газом вітчизняного видобутку.

Також вживатимуться заходи щодо пошуку інших джерел фінансування, зокрема для розвитку українського видобутку залучатися кошти інвесторів. Крім цього, можливо вкладення в нарощування темпів української газо-і нафтовидобутку і державних грошей.

Однак в будь-якому випадку витрати на модернізацію галузі не будуть закладені в нові тарифи. Пропозиції Національної комісії регулювання електроенергетики з планомірного збільшення тарифів на газ для всіх категорій споживачів до економічно обгрунтованого рівня поки не знаходять підтримки з боку Кабміну, навіть незважаючи на те, що найбільш уразливі верстви населення при цьому захищені призначенням відповідних субсидій. 


Ключові слова: Микола Азаров, підвищення цін на газ, ціни на газ для населення

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46
Поезд проехал над спящей на путях женщиной В прошлый понедельник, 16 июля в Латвии произошел странный случай.
- 18.07.2018 17:26
Подробиці ДТП на Героїв Майдану в Чернівцях Водії автомобілів «ЗАЗ» і «ГАЗ» «не поділили» дорогу, в результаті чого зіткнулися.
- 18.07.2018 17:13
Космический зонд к Солнцу отправят 4 августа 2019 года Национальное аэрокосмическое агентство NASA уже готово направить к Солнцу космический аппарат
- 18.07.2018 16:33
Неповнолітніх крадіїв пального спіймали на Кіцманщині З настанням сутінок двоє товаришів зливали дизельне пальне з чужих автомобілів
- 18.07.2018 14:44
Відшкодування ПДВ в Чернівцях сягнуло 76,8 млн грн У першому півріччі цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ
- 18.07.2018 14:17
Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16

Всі новини