На коллайдері відбулося можливе народження нової частинки

- 07.04.2011 11:59
На коллайдері відбулося можливе народження нової частинки

Фізики, що працюють на американському коллайдері Теватрон, повідомили про виявлення поки нез'ясовного явища, яке, можливо, являє собою народження нової невідомої частинки. Про це повідомляється на сайті журналу Nature.

Препринти двох статей дослідників доступні на сайті arXiv.org тут і тут. Коротко вчені представили нові дані на сайті Національної прискорювальної лабораторії імені Енріко Фермі (Фермілабі) - організації, яка курирує роботу Теватрона.

У прискорювальної тунелі коллайдера відбуваються зіткнення протонів і антипротонів, в результаті яких народжуються інші частинки, які, у свою чергу, також розпадаються. Аналізуючи кінцеві продукти розпадів, вчені можуть визначити, які частки утворювалися в коллайдері спочатку.

Автори нових робіт аналізували дані, зібрані на одному з детекторів Теватрона - CDF. Вчених цікавили події освіти W-бозонів - елементарних частинок, які є переносниками слабкої взаємодії (поряд з електромагнітним, сильним і гравітаційним воно входить до числа чотирьох фундаментальних фізичних взаємодій). Кожне подія народження W-бозона супроводжувалося утворенням двох потоків інших часток.

Було виявлено, що при енергіях зіткнень 144 гігаелектронвольт спостерігається надлишок новостворених мюонів і електронів. Вчені вважають, що народження "зайвих" часток може пояснюватися тим, що у вихідних зіткненнях з'являлися нові, ще невідомі фізикам частинки, які розпадалися з освітою W-бозонів, розпад яких і давав додаткові електрони і мюони.

Фахівці вважають, що нова частка (якщо спостережуваний ефект дійсно зумовлений її народженням) не є бозоном Хіггса (часткою, яка, згідно з найбільш загальноприйнятою гіпотезою, що пояснює будову навколишнього світу, відповідає за наявність в інших частинок маси). На тих енергіях зіткнень, при яких здійснювався експеримент, розпад бозона Хіггса повинен давати інші ланцюжки частинок.

Теватрон - це найбільший після знаменитого ВАК коллайдер елементарних частинок. В даний час експерименти на ньому припинені через попадання блискавки. Крім того, в жовтні 2011 року всі роботи на Теватроні будуть згорнуті, незважаючи на те, що на прискорювачі було отримано безліч перспективних для "упіймання" бозона Хіггса даних. 


Ключові слова: невідоме явище на коллайдері, коллайдер Теватрон, поява нових елементарних часток у коллайдері

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини