На коллайдері відбулося можливе народження нової частинки

- 07.04.2011 11:59
На коллайдері відбулося можливе народження нової частинки

Фізики, що працюють на американському коллайдері Теватрон, повідомили про виявлення поки нез'ясовного явища, яке, можливо, являє собою народження нової невідомої частинки. Про це повідомляється на сайті журналу Nature.

Препринти двох статей дослідників доступні на сайті arXiv.org тут і тут. Коротко вчені представили нові дані на сайті Національної прискорювальної лабораторії імені Енріко Фермі (Фермілабі) - організації, яка курирує роботу Теватрона.

У прискорювальної тунелі коллайдера відбуваються зіткнення протонів і антипротонів, в результаті яких народжуються інші частинки, які, у свою чергу, також розпадаються. Аналізуючи кінцеві продукти розпадів, вчені можуть визначити, які частки утворювалися в коллайдері спочатку.

Автори нових робіт аналізували дані, зібрані на одному з детекторів Теватрона - CDF. Вчених цікавили події освіти W-бозонів - елементарних частинок, які є переносниками слабкої взаємодії (поряд з електромагнітним, сильним і гравітаційним воно входить до числа чотирьох фундаментальних фізичних взаємодій). Кожне подія народження W-бозона супроводжувалося утворенням двох потоків інших часток.

Було виявлено, що при енергіях зіткнень 144 гігаелектронвольт спостерігається надлишок новостворених мюонів і електронів. Вчені вважають, що народження "зайвих" часток може пояснюватися тим, що у вихідних зіткненнях з'являлися нові, ще невідомі фізикам частинки, які розпадалися з освітою W-бозонів, розпад яких і давав додаткові електрони і мюони.

Фахівці вважають, що нова частка (якщо спостережуваний ефект дійсно зумовлений її народженням) не є бозоном Хіггса (часткою, яка, згідно з найбільш загальноприйнятою гіпотезою, що пояснює будову навколишнього світу, відповідає за наявність в інших частинок маси). На тих енергіях зіткнень, при яких здійснювався експеримент, розпад бозона Хіггса повинен давати інші ланцюжки частинок.

Теватрон - це найбільший після знаменитого ВАК коллайдер елементарних частинок. В даний час експерименти на ньому припинені через попадання блискавки. Крім того, в жовтні 2011 року всі роботи на Теватроні будуть згорнуті, незважаючи на те, що на прискорювачі було отримано безліч перспективних для "упіймання" бозона Хіггса даних. 


Ключові слова: невідоме явище на коллайдері, коллайдер Теватрон, поява нових елементарних часток у коллайдері

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

На Буковині виявлено три ділянки з нарковмісними рослинами Поліція Чернівецької області продовжує проводити оперативні заходи, щодо виявлення та знищення незаконних посівів.
- 17.07.2018 17:17
Музыка способна опьянить человека Музыка в действительности обладает пьянящими свойствами, что недавно удалось доказать ученым.
- 17.07.2018 16:52
ДТП в Черновцах на Героев Майдана 17 07 2018 На улице Героев Майдана в Черновцах во вторник, 17 июля, произошла авария.
- 17.07.2018 15:41
В США продают заброшенный город В горах Калифорнии имеется покинутый городок, который выставлен на продажу.
- 17.07.2018 15:04
В Черновцах достаточно хлора для очистки воды Информацию о нехватке хлора для очищения водопроводной воды опровергли в коммунальном предприятии
- 17.07.2018 14:23
На Буковине умер обгоревший мужчина В результате работы со сварочным аппаратом 29-летний буковинец Андрей Продан получил
- 17.07.2018 13:09
Сегодня стартуют трехсторонние переговоры по транзиту газа Трехсторонние консультации по условиям транзита российского газа по украинскому газопроводу состоятся сегодня
- 17.07.2018 12:31
В Черновцах снова курсирует маршрутка 9А На автобусный маршрут 9А в Черновцах во вторник, 17 июля, вышел новый перевозчик.
- 17.07.2018 11:58
На Вижниччині відбулось ДТП з чотирма постраждалими Правоохоронці встановлюють всі обставини дорожньо-транспортної пригоди.
- 17.07.2018 11:44
Ученые разработали бактериальные солнечные батареи С помощью фотосинтеза солнечный свет может превращаться в энергию с помощью многих бактерий
- 17.07.2018 11:38

Всі новини