Українці повернулися до кризи

- 07.04.2011 09:34
Українці повернулися до кризи

49% українців вважає подорожчання бензину основною причиною зростання цін. Отже, багатомісячні ігрища нафтотрейдерів і уряду навколо необхідності введення імпортних мит на паливо не знайшли розуміння у споживачів

Половина українців вважають зростання вартості палива основною причиною подорожчання продовольства. Про це свідчать дані дослідження iVOX Ukraine, проведеного для «і». Дослідження проводилося з 24 по 31 березня 2011 методом онлайн-інтерв'ю з використанням панелі iVOX, вибірка складає 1000 анкет.

Згідно з даними компанії UPECO, за підсумками першого кварталу роздрібні ціни на нафтопродукти зросли на 20%. Тому в другому кварталі ми маємо побачити, як подорожчання нафтопродуктів через інфляцію буде перекладатися на всіх споживачів, а не тільки прихильників преміального бензину.

 «(Виробники) Закладаючи дуже високий відсоток витрат на паливо в структурі собівартості (10%), очевидно, що зростання цін, перекладений на покупців, буде перебувати на рівні 2%, - вважає Андрій Шевчишин, керівник аналітичного департаменту ІГ ТАСК .- А ціни продуктової корзини ще підтягнутий протягом другого кварталу на даному факторі 1-2% ».

«Оцінили» споживачі та зусилля уряду, очевидно, вважаючи їх недостатніми. Так як другої і четвертої за важливістю причинами зростання цін стали спроби «ручного» регулювання з боку уряду (45,3% респондентів) і відсутність стратегічного планування на продуктових ринках (39,7%).

«Це і є основна причина всіх цінових проблем. З одного боку, відсутність стратегії призводить до того, що при будь-якому імпульсі (Як зростання цін на бензин) ринок перестає бути збалансованим і настає паніка, - каже Олег Іванець, економіст ІГ «АРТ КАПІТАЛ» .- З іншого боку, держрегулювання не носить стратегічного характеру і націлене винятково на короткострокові ефекти, що створює конфлікт між виробниками і державою ».

Правда, вчора уряд запропонував Верховній Раді внести зміни до Податкового кодексу, якими на другий квартал поточного року будуть знижені ставки акцизу на бензин на EUR50 і дизельне паливо на EUR30 за тонну, а експертно-аналітична група при Міненергоугля підвищила граничні рекомендовані ціни на бензин А-95 на 1%, до 9,85 грн. / л.

Теоретично тимчасове повернення акцизного збору до торішнього рівня також легітимізувала б формулу. А значить, від операторів ринку можуть зажадати дотримуватися рекомендований ціновий коридор. Але для імпортного палива це малоймовірно, тому що, за даними деяких експертів, на даний момент реальна ціна на стелі АЗС повинна становити 10,3-10,4 грн. / Л бензину А-95.

Проте не обійшлося і без фундаментальних підстав для зростання цін на продовольство, які усвідомлюють приблизно чверть (24,8%) опитаних респондентів.

«За останні 12 місяців індекс S & P GSCI виріс майже на 23%, - говорить Костянтин Пересєдов, заступник директора департаменту корпоративних фінансів КУА "КІНТО" .- При цьому сільськогосподарська складова додала цілих 70%, що є вражаючим стрибком. Сировина в світі дуже істотно подорожчало з початку відновлення у світових економіках, і цей процес триває ».

Фактично ставка Кабміну на провідну роль промислових підприємств для досягнення позитивних макроекономічних показників не виправдовує себе.

«Розвиток експортно-орієнтованих галузей промисловості, на жаль, слабо позначається на добробуті середнього українця, в той же час зростання цін на комунальні послуги, продукти харчування, транспорт і бензин дуже відчутний, - каже Олег Іванець .- А позитивна макростатистика, на якій акцентує свою увагу уряд, слабо співвідноситься з життям більшості людей ».

При цьому прогнози експертів не надто втішні для споживачів, так як нинішні тенденції мають високі шанси зберегтися в найближчій перспективі. «Якщо говорити про прогнози на найближче майбутнє, то ми, швидше за все, побачимо подальше зростання цін, тому як інфляція має свою інерцію і навіть найефективніші регулятивні заходи не здатні припинити її відразу », - вважає Костянтин Пересєдов.

Основний потенціал для зростання цін як і раніше зберігається в області енергоносіїв і нових положень Податкового кодексу. «Фактично є ще не реалізоване підвищення, це ціни на газ і електроенергію, заплановані на другий квартал і пізніше, - каже Андрій Шевчишин .- Є не в повній мірі розкладені в цінах підвищення, це ті ж енергоресурси та паливо. Також не реалізовано ще вплив Податкового кодексу в розрізі єдиноподатників ».

Але при зростанні цін виробникам та роздрібним торговцям доведеться пам'ятати про низьку купівельну спроможність населення, яка буде виступати в ролі стримуючого чинника.

«Подальшого сильного падіння індексів споживчих настроїв ми не очікуємо, тому що вони вже знаходяться на дуже низькому рівні - на рівні кризи, так що деяка стабілізація можлива », - зазначає Олег Іванець. 


Ключові слова: економічна криза в Україні, українці в кризі, подорожчання бензину

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Врачи подтвердили существование синдрома разбитого сердца В 90-х годах прошлого столетия был открыт синдром "разбитого сердца", и до настоящего времени медики полагали, что излечиться от любовных травм вполне можно без врач
- 08.12.2017 16:40
В Черновцы везут новогоднюю елку По словам начальника Треста зеленого хозяйства в Черновцах Александр Брязкало, главная елка города уже на пути в Черновцы.
- 08.12.2017 15:56
Украина закрепилась на 8-м месте рейтинга УЕФА В таблице коэффициентов УЕФА Украина смогла улучшить свои позиции благодаря удачным выступлениям в еврокубковых турнирах этого сезона.
- 08.12.2017 14:59
Ученики колледжей и ПТУ будут сдавать ЗНО В Украине для учеников колледжей и профессионально-технических училищ будут вводиться новые правила - государственная итоговая аттестация
- 08.12.2017 13:55
Сыр помогает защититься от инфаркта Такой продукт, как сыр, последние несколько лет диетологи отмечают своим вниманием и советуют включать в рацион. Недавно ученые Китая и Нидерландов провели
- 08.12.2017 12:20
Боевики обстреляли село под Мариуполем Боевики 6 декабря осуществили обстрел позиций сил АТО на Донбассе. Под огонь террористов попал населенный пункт Водяное, который
- 08.12.2017 12:01
Виновника смертельного ДТП в Вижнице посадили на 4 года Водителю авто марки Volkswagen Golf, который в июле нынешнего года стал виновником ДТП в Вижнице со смертельным исходом
- 08.12.2017 11:42
Стороны готовы ко второму этапу переговоров по Брекситу Прогресс в переговорах о выходе Великобритании из Европейского Союза в Еврокомиссии признали достаточным, в связи с чем было решено переходить к следующей
- 08.12.2017 10:31
Способи для отримання інформації про доходи Чернівецька ОДПІ нагадує платникам, що отримати інформацію про отримані доходи можна двома способами: по
- 08.12.2017 09:49
На Сторожинеччині затримали браконьєрів Займаючись протиправною діяльністю неподалік державного кордону, правопорушники також наражали на небезпеку прикордонників, односельців
- 08.12.2017 09:13

Всі новини