Українці повернулися до кризи

- 07.04.2011 09:34
Українці повернулися до кризи

49% українців вважає подорожчання бензину основною причиною зростання цін. Отже, багатомісячні ігрища нафтотрейдерів і уряду навколо необхідності введення імпортних мит на паливо не знайшли розуміння у споживачів

Половина українців вважають зростання вартості палива основною причиною подорожчання продовольства. Про це свідчать дані дослідження iVOX Ukraine, проведеного для «і». Дослідження проводилося з 24 по 31 березня 2011 методом онлайн-інтерв'ю з використанням панелі iVOX, вибірка складає 1000 анкет.

Згідно з даними компанії UPECO, за підсумками першого кварталу роздрібні ціни на нафтопродукти зросли на 20%. Тому в другому кварталі ми маємо побачити, як подорожчання нафтопродуктів через інфляцію буде перекладатися на всіх споживачів, а не тільки прихильників преміального бензину.

 «(Виробники) Закладаючи дуже високий відсоток витрат на паливо в структурі собівартості (10%), очевидно, що зростання цін, перекладений на покупців, буде перебувати на рівні 2%, - вважає Андрій Шевчишин, керівник аналітичного департаменту ІГ ТАСК .- А ціни продуктової корзини ще підтягнутий протягом другого кварталу на даному факторі 1-2% ».

«Оцінили» споживачі та зусилля уряду, очевидно, вважаючи їх недостатніми. Так як другої і четвертої за важливістю причинами зростання цін стали спроби «ручного» регулювання з боку уряду (45,3% респондентів) і відсутність стратегічного планування на продуктових ринках (39,7%).

«Це і є основна причина всіх цінових проблем. З одного боку, відсутність стратегії призводить до того, що при будь-якому імпульсі (Як зростання цін на бензин) ринок перестає бути збалансованим і настає паніка, - каже Олег Іванець, економіст ІГ «АРТ КАПІТАЛ» .- З іншого боку, держрегулювання не носить стратегічного характеру і націлене винятково на короткострокові ефекти, що створює конфлікт між виробниками і державою ».

Правда, вчора уряд запропонував Верховній Раді внести зміни до Податкового кодексу, якими на другий квартал поточного року будуть знижені ставки акцизу на бензин на EUR50 і дизельне паливо на EUR30 за тонну, а експертно-аналітична група при Міненергоугля підвищила граничні рекомендовані ціни на бензин А-95 на 1%, до 9,85 грн. / л.

Теоретично тимчасове повернення акцизного збору до торішнього рівня також легітимізувала б формулу. А значить, від операторів ринку можуть зажадати дотримуватися рекомендований ціновий коридор. Але для імпортного палива це малоймовірно, тому що, за даними деяких експертів, на даний момент реальна ціна на стелі АЗС повинна становити 10,3-10,4 грн. / Л бензину А-95.

Проте не обійшлося і без фундаментальних підстав для зростання цін на продовольство, які усвідомлюють приблизно чверть (24,8%) опитаних респондентів.

«За останні 12 місяців індекс S & P GSCI виріс майже на 23%, - говорить Костянтин Пересєдов, заступник директора департаменту корпоративних фінансів КУА "КІНТО" .- При цьому сільськогосподарська складова додала цілих 70%, що є вражаючим стрибком. Сировина в світі дуже істотно подорожчало з початку відновлення у світових економіках, і цей процес триває ».

Фактично ставка Кабміну на провідну роль промислових підприємств для досягнення позитивних макроекономічних показників не виправдовує себе.

«Розвиток експортно-орієнтованих галузей промисловості, на жаль, слабо позначається на добробуті середнього українця, в той же час зростання цін на комунальні послуги, продукти харчування, транспорт і бензин дуже відчутний, - каже Олег Іванець .- А позитивна макростатистика, на якій акцентує свою увагу уряд, слабо співвідноситься з життям більшості людей ».

При цьому прогнози експертів не надто втішні для споживачів, так як нинішні тенденції мають високі шанси зберегтися в найближчій перспективі. «Якщо говорити про прогнози на найближче майбутнє, то ми, швидше за все, побачимо подальше зростання цін, тому як інфляція має свою інерцію і навіть найефективніші регулятивні заходи не здатні припинити її відразу », - вважає Костянтин Пересєдов.

Основний потенціал для зростання цін як і раніше зберігається в області енергоносіїв і нових положень Податкового кодексу. «Фактично є ще не реалізоване підвищення, це ціни на газ і електроенергію, заплановані на другий квартал і пізніше, - каже Андрій Шевчишин .- Є не в повній мірі розкладені в цінах підвищення, це ті ж енергоресурси та паливо. Також не реалізовано ще вплив Податкового кодексу в розрізі єдиноподатників ».

Але при зростанні цін виробникам та роздрібним торговцям доведеться пам'ятати про низьку купівельну спроможність населення, яка буде виступати в ролі стримуючого чинника.

«Подальшого сильного падіння індексів споживчих настроїв ми не очікуємо, тому що вони вже знаходяться на дуже низькому рівні - на рівні кризи, так що деяка стабілізація можлива », - зазначає Олег Іванець. 


Ключові слова: економічна криза в Україні, українці в кризі, подорожчання бензину

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

40% черновчан выбрали семейного врача В Черновцах жители подписали с врачами 102 250 деклараций. Такие цифры называются по состоянию на 10 июля 2018 года.
- 13.07.2018 17:30
Великобритания и США подпишут торговое соглашение после Брексита После завершения процедуры Брексита Великобритания и США заключат торговый союз
- 13.07.2018 17:19
К Земле приближается необычная зеленая комета 2 июля астрономы отметили приближающуюся к нашей планете комету C/2017 S3 PANSTARRS
- 13.07.2018 16:07
Поезд Черновцы-Сучава запустят в 2019 году В пресс-службе Министерства инфраструктуры Украины озвучили сроки реализации проекта железнодорожного сообщения
- 13.07.2018 12:51
Принят закон об уменьшении стоимости растаможки авто В первом чтении Верховной Радой Украины был принят законопроект "О внесении изменений в налоговый кодекс Украины
- 13.07.2018 12:17
Рейтинг самых дорогих городов мира 2018 Банк UBS AG провел исследование и определил рейтинг самых дорогих для проживания городов в мире
- 13.07.2018 12:12
Тройное ДТП в Черновцах в районе Дрожзавода 13 07 2018 В Черновцах в пятницу, 13 июля, в районе Дрожзавода произошла авария
- 13.07.2018 11:00
Владельцы авто на еврономерах требуют принять закон о растаможке Перед отпуском у депутатов Верховной Рады Украины 13 июля - последний рабочий день
- 13.07.2018 10:49
Озоновая дыра над Антарктидой затянулась По заявлению Европейского космического агентства, озоновая дыра в атмосфере Земли над Антарктидой затянулась.
- 13.07.2018 09:53
Фестиваль культур Global Village в Черновцах 27 07 2018 В Черновцах на улице Кобылянской 27 июля состоится международный фестиваль культур Global Village.
- 13.07.2018 09:46

Всі новини