Вчені передбачили вимирання релігій

- 25.03.2011 10:52
Вчені передбачили вимирання релігій

Використовуючи дані переписів населення, група математиків з Північно-західного університету, Іллінойс, США, довела, що в ряді країн віруючим загрожує повне зникнення.

Математична модель, використана дослідниками, заснована на взаємодії між числом релігійно налаштованих респондентів і соціальними мотивами, що спонукали їх до Бога. Методи нелінійної динаміки, використані вченими в даному дослідженні, зазвичай застосовуються до широкого спектру тих завдань, де треба враховувати велику кількість чинників.

У 2003-му році приблизно тієї ж методикою скористався один з членів команди, Деніел Абрамс (Daniel Abrams), що представив світу досить гучний доказ того, що маловикористовувані мови та діалекти з неминучістю вимирають. Незважаючи на «велику кількість чинників», ідея в кінці кінців виявилася досить простою - головну роль зіграла конкуренція між різними соціальними групами, що говорять на різних мовах. Більш численна група виявилася для решти статусно більш привабливою, тому, наприклад, в Перу місцеву мову «кечуан» не змогла протистояти іспанськый та знаходиться зараз на межі повного вимирання. Приблизно те ж саме, заявляють вчені, відбувається і з релігіями. 

Для свого дослідження вони обрали дев'ять країн, де під час перепису населення серед інших даних фіксуються дані про віросповідання. Це Австралія, Австрія, Ірландія, Канада, Нідерланди, Нова Зеландія, Фінляндія, Чехія та Швейцарія.

За словами дослідників, у багатьох країнах зі світською демократією переважає тенденція, за якою люди не схильні ідентифікувати себе як релігійно налаштованих. У Нідерландах, наприклад, таких людей - 40%, а максимальне число невіруючих (60%) зафіксоване в Чехії. Модель, що описує процеси зникнення релігійності, враховувала системи цінностей, обумовлені як соціальними, так і суто прагматичними причинами, але в усіх дев'яти випадках призвела до одних і тих же числових параметрах. Інакше кажучи, вимирання релігійності скрізь йшло по одному й тому ж сценарію. 

Не дуже зрозуміло, добре це чи погано. Можливо, всі дев'ять позначених країн мають шанс вимерти разом з релігією, адже до цих пір вона трималася тисячоліттями, а країни з'являлися і зникали. А, можливо, країни, жителі яких позбавлені божественного морального імперативу, придбають додаткові переваги з точки зору виживання. 


Ключові слова: релігії світу, зникнення релігій, світові релігії

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46
Поезд проехал над спящей на путях женщиной В прошлый понедельник, 16 июля в Латвии произошел странный случай.
- 18.07.2018 17:26
Подробиці ДТП на Героїв Майдану в Чернівцях Водії автомобілів «ЗАЗ» і «ГАЗ» «не поділили» дорогу, в результаті чого зіткнулися.
- 18.07.2018 17:13
Космический зонд к Солнцу отправят 4 августа 2019 года Национальное аэрокосмическое агентство NASA уже готово направить к Солнцу космический аппарат
- 18.07.2018 16:33
Неповнолітніх крадіїв пального спіймали на Кіцманщині З настанням сутінок двоє товаришів зливали дизельне пальне з чужих автомобілів
- 18.07.2018 14:44
Відшкодування ПДВ в Чернівцях сягнуло 76,8 млн грн У першому півріччі цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ
- 18.07.2018 14:17
Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16

Всі новини