Економіка України зростає стабільними темпами
- 24.03.2011 16:40
Індекс виробництва базових галузей Україні, який публікується НБУ кожен місяць і виступає в якості аналога місячних даних по ВВП, у лютому продовжив рости. За період січень-лютий даний індекс по відношенню до аналогічного періоду минулого року зріс на 9,8% (у січні зростання становило 9,3%).
Однією з причин подальшого економічного зростання в Україні є збільшення виробництва в промисловості, яке за підсумками січня-лютого зросла на 10,5%. Це було обумовлено доброю світовою кон'юнктурою і зростаючим попитом на продукцію української металургії і машинобудування. Ціни на промислові метали, сталь, чавун на світовому ринку залишаються на високому рівні. У річному вираженні темпи зростання виробництва у металургії за січень-лютий склали 15,2% (у січні зростання становило 13,3%).
Зростання економіки Росії привело до збільшення попиту на українські вагони. Підготовка України до Євро-2012 вимагає додаткових електропоїздів і локомотивів. Поступове відновлення споживчого кредитування призвело до збільшення виробництва і продажів автомобілів: виробництво транспортних засобів за січень-лютий порівняно з аналогічним періодом минулого року зросло на 42,3% (у січні приріст склав 34,6%). У підсумку за січень-лютий українське машинобудування в порівнянні з аналогічним періодом минулого року показало зростання на рівні 29,2% (у січні-27, 8%).
Стабільне зростання української промисловості стало причиною розвитку суміжних галузей економіки - транспортної сфери та оптової торгівлі. Обсяг вантажних перевезень за січень-лютий поточного року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року виріс на 14,7%.
Загальному економічному зростанню в лютому також сприяло поліпшення ситуації в будівництві. У лютому обсяги будівельних робіт склали 4,43 млрд. грн. (558,6 млн. доларів). За січень-лютий темп зростання виробництва в цій галузі в річному вираженні склав 6,1%. У цьому році будівельний сектор України вперше з початку кризи в 2008 році, коли падіння становило понад 50%, показав зростання. Відновленню будівельних робіт сприяють стабільні обсяги кредитування будівельних компаній, а також підготовка України до Євро-2012. Проте, зростання в будівництві, в основному, стосується інфраструктурних проектів та комерційної нерухомості. Збільшення попиту на житлову нерухомість з боку населення поки не спостерігається. Це пов'язано зі зниженням останнім часом споживчих настроїв і недоступними іпотечними кредитами.
Зростання доходів населення стимулює стабільне збільшення обсягів роздрібної торгівлі. Дійсно, за січень реальна заробітна плата українців у річному вираженні зросла на 10,6%. У результаті, обсяг роздрібної торгівлі за січень-лютий показав зростання в розмірі 11,9%.
За оцінками НБУ ВВП України в січні-лютому в річному вираженні виріс на 6,4%. Ми очікуємо, що на тлі відносно стабільного зростання світової економіки і збільшення внутрішнього споживання зростання української економіки продовжиться. Однак, через що підвищується базу порівняння темпи зростання до кінця року сповільняться. Реальний ВВП в 2011 році може показати зростання на рівні 4,7%.
Джерело: Николай Ивченко, аналитик Forex club
Коментарі (0)
Другие новости:
На Буковині скасували обмеження електропостачання на 10 січня: світло буде без графіків
Про це офіційно повідомили в обласній енергетичній компанії
- 10.01.2026 16:24
Навіщо Зеленський призначив Буданова головою ОП і звільняє Малюка? Простими словами
Зеленський змінив керівника Офісу Президента (ОП) — замість Андрія Єрмака поставив керівника
- 10.01.2026 16:13
В кого є можливість виїхати з Києва - зробіть це! - Кличко
Хто має змогу — тимчасово залиште Київ»: звернення Віталія Кличка
- 10.01.2026 13:08
В Києві тимчасово призупинили тепло-, водопостачання та роботу електротранспорту
У суботу вранці, 10 січня, у Києві зафіксували масштабні перебої в роботі
- 10.01.2026 12:42
Україна скликає Радбез ООН та засідання Ради Україна-НАТО через удар росіян Орєшніком
Україна звертається до міжнародної спільноти з вимогою негайної реакції на чергову
- 09.01.2026 11:54
У Львові виникли проблеми з електропостачанням: без світла опинилися лікарні та зупинився електротранспорт
У Львові в нічний час сталася критична ситуація з електропостачанням
- 07.01.2026 10:35
- 05.01.2026 17:21
.jpg)
Морози до -18, хуртовини й сильний вітер, але буде потепління