Патріотичність та історична реконструкція

- 22.03.2011 16:32
Патріотичність та історична реконструкція

Питання про те, чому люди, які займаються реконструкцією середньовічного побуту, зброї і боїв беруться за тематики, що не відповідають їх фактичним місцем проживання, спливає періодично в самих різних інтерпретаціях. Чому житель Україна реконструює городянина Льєжа або іспанського лицаря, чому поляк хоче виглядати як монгол?

 Отже, на «Битву націй» приїдуть збірні з різних країн, і кожна - під своїм державним прапором. Але знаки відмінності будуть надіті на різні комплекти обладунків, з яких далеко не всі будуть відповідати тому регіону, в якому бійці фактично проживають. Так повелося, що і в Росії, і в України, і в Білорусії реконструюють не тільки різні періоди, але і самі різні регіони - хоч Західну Францію, хоч Монголію, хоч Англію, і часто за своїм спортивним і бійцівським якостям на міжнародні змагання пробиваються саме ці люди. Як же бути і чи є протиріччя в надоспешніке з символом, скажімо, української збірної, і обладунках, які використовували у Франції в чотирнадцятому столітті, або в Монголії у дванадцятому?

 Ну, для початку зазначимо - звичайно, це було б недоречно на фестивалі, метою якого є реконструкція якогось конкретного події. Наприклад, ми точно знаємо, що під Грюнвальдом не билися середньовічні японці, тому на реконструкції такої битви вони явно присутні не повинні. Це всі розуміють, ні в кого по цьому поводу питань не виникає.

 Але якщо мова йде про чемпіонат з історичного середньовічного бою, де ніяка конкретна битва в якості основи захода не прийнята, а в основу поставлена ​​оцінка загального рівня реконструкції і бойових якостей, допускати можна і потрібно будь-які обладунки, якщо тільки вони зроблені на високому рівні реконструкторства і відповідають правилам і вибраному періоду і регіону. По-перше, це виховує смак у глядачів, по-друге, дійсно історичні обладунки завжди набагато краще відповідають критеріям безпеки: колись на бійця працювали найкращі майстри, як зараз найкращі вчені трудяться в оборонних комплексах.

 Ну і, нарешті, якщо ми змагаємося за звання кращого бійця-реконструктора, то ми виносимо на суд громадськості не якесь втілення історії своєї країни, а рівень її реконструкторських клубів в цілому і їх кращих представників зокрема. Якщо хочете, оцінюють якість реконструкції як явища, а не ступінь патріотизму і прив'язки до географії. І важливо і те, наскільки добре тут реконструюють тевтонців, і те, як йдуть справи з фламандцями, і русичами, якщо навіть їх реконструюють французи. Оцінюється працьовитість, тренування і готовність працювати на результат, що б в якості цього результату не обрали. Тут важливий гарний смак: одна і таж  людина повинна бути одягнена в зброю, і костюм, які відповідають одному регіону, періоду і певному соціальному  статусу. Погано і неприпустимо, наприклад, коли до одного комплекту обладунків надягають шолом від іншого. Це і показник рівня реконструкції, і необхідна вимога, без якого реконструкція не може вважатися професійною. Люди, що носять звання кращих реконструкторів у своїй країні, не можуть ставитися до збору свого комплекту подібним чином.

 Нарешті, зауважимо ще ось що. Патріотизм полягає не тільки в тому, щоб досконало вивчити історію своєї країни і пишатися нею, але і в тому, щоб гідно представляти її в будь-яких видах діяльності саме сьогодні і зараз. Історична реконструкція, незважаючи на те, що вона в якості предмета обрала стародавні часи, все ж явище цілком наших днів. У Канаді і США із задоволенням займаються періодом вікінгів, та й Великобританія не обмежується реконструкцією одних середньовічних лучників. Тому воїн з Росії в добрих французьких чи англійських обладунках буде виглядати просто чудово і працювати на імідж своєї країни самим фактом наявності у себе відмінної підготовки та якісних обладунків. А якщо він ще й принесе збірній перемогу, то і зовсім говорити нема про що.Тому на чемпіонаті світу з історичного середньовічному бою зовсім не потрібні додаткові вимоги за географічним признаком. Досить просто мати високі вимоги до історичності в цілому, бачити, що учасники прагнуть до неї і постійно підвищують планку. До того ж, щоб досягти компромісу між достовірністю і якістю реконструкції обраного періоду і регіону, а також загальним стилем команди, необхідністю досить чітко відрізняти бійців однієї збірної від бійців інший, чемпіонат світу може допускати деякі умовності, які не мають відношення до конкретного історичного періоду, але створюють цілісний образ. Звичайно, тут мова йде про певний відступ від історичної точності, але це необхідно. Зокрема, це можуть бути будь-які способи маркування поверх обладунків - котто, пов'язки тощо, які в цілому стилізовані під обраний конкретним бійцем період і регіон, але несуть на собі символіку збірної. Тоді відразу видно, що, який би період або регіон боєць для себе не вибрав, він бореться за свою країну.

Ще по темі: Як це було- Битва Націй 2010. Фото, відео


Ключові слова: історична реконструкція

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

На Буковині виявлено три ділянки з нарковмісними рослинами Поліція Чернівецької області продовжує проводити оперативні заходи, щодо виявлення та знищення незаконних посівів.
- 17.07.2018 17:17
Музыка способна опьянить человека Музыка в действительности обладает пьянящими свойствами, что недавно удалось доказать ученым.
- 17.07.2018 16:52
ДТП в Черновцах на Героев Майдана 17 07 2018 На улице Героев Майдана в Черновцах во вторник, 17 июля, произошла авария.
- 17.07.2018 15:41
В США продают заброшенный город В горах Калифорнии имеется покинутый городок, который выставлен на продажу.
- 17.07.2018 15:04
В Черновцах достаточно хлора для очистки воды Информацию о нехватке хлора для очищения водопроводной воды опровергли в коммунальном предприятии
- 17.07.2018 14:23
На Буковине умер обгоревший мужчина В результате работы со сварочным аппаратом 29-летний буковинец Андрей Продан получил
- 17.07.2018 13:09
Сегодня стартуют трехсторонние переговоры по транзиту газа Трехсторонние консультации по условиям транзита российского газа по украинскому газопроводу состоятся сегодня
- 17.07.2018 12:31
В Черновцах снова курсирует маршрутка 9А На автобусный маршрут 9А в Черновцах во вторник, 17 июля, вышел новый перевозчик.
- 17.07.2018 11:58
На Вижниччині відбулось ДТП з чотирма постраждалими Правоохоронці встановлюють всі обставини дорожньо-транспортної пригоди.
- 17.07.2018 11:44
Ученые разработали бактериальные солнечные батареи С помощью фотосинтеза солнечный свет может превращаться в энергию с помощью многих бактерий
- 17.07.2018 11:38

Всі новини