ВР в другому читанні прийняла антикорупційний закон Президента

- 15.03.2011 12:50
ВР в другому читанні прийняла антикорупційний закон Президента

Депутати прийняли проект закону № 7487 «Про засади запобігання та протидії корупції в Україні» (друге читання).

Відповідне рішення підтримали 330 народних депутатів.

Законопроект ініційований Президентом України Віктором Януковичем.

1, 11, і 12 статті, а також перехідні положення депутати відправили на повторне друге читання. 

Законопроектом передбачається пряма заборона відмовляти фізичним чи юридичним особам в інформації, надання якої передбачено законом, надавати недостовірну чи не в повному обсязі інформацію (стаття 16) Законопроектом також передбачається введення обов'язку подання особами, уповноваженими на виконання функцій держави, не тільки відомостей про майно, доходи, зобов'язання фінансового характеру, але і про проведені витрати. 

Також передбачається можливість встановлення вимог до поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави та органів місцевого самоврядування.

Даний законопроект передбачає введення здійснення Міністерством юстиції України обов'язкової антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів. Це забезпечить виявлення в них норм, які можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень. Такий експертизі будуть підлягати проекти законів України та актів Президента України, інших нормативно-правових актів, що розробляються в Кабінеті Міністрів України, міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади.

Цим законопроектом вводяться чіткі підстави, механізм та види заходів примусового характеру, які можуть бути застосовані до особи, яка вчинила корупційне правопорушення.

Проект Закону підготовлений з урахуванням вимог Конституції України, Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції, Конвенцію Ради Європи про боротьбу з корупцією та Додаткового протоколу до неї, Громадянської Конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією, окремих положень Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України "Про державну службу".  


Ключові слова: антикорупційний закон, Верховна рада України, закон Президента України

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Путин отдал приказ о выводе войск из Сирии Президент России Владимир Путин прибыл 11 декабря в сирийский Хмеймим на российскую военную базу,
- 11.12.2017 12:42
Зарплаты в Украине - самые низкие в Европе Среди всех стран Европы уровень средней зарплаты в Украине - самый низкий. несмотря на то, что согласно статистическим данным, средний уровень зарплаты в Украине в июне 2017 года увеличился на 19%
- 11.12.2017 11:29
Новая методика позволяет взломать любой Windows Специалисты заявляют - существует новая методика, с помощью которой можно взломать абсолютно любую версию операционной системы Windows, при этом, мошенническое ПО останется незамеченным для антивирусных программ.
- 11.12.2017 11:15
Провокаторы подорвали польский автобус под Львовом Под Львовом неизвестные лица бросили под польский автобус взрывчатку. Информацию об инциденте,
- 11.12.2017 10:43
В Германии продали деревню вместе с населением Небольшой населенный пункт в Германии продали на аукционе за 140 тысяч евро. Речь идет о небольшой деревушке под названием Альвине
- 11.12.2017 10:26
Гиалуроновая кислота поможет при лечении артрита Человеческий организм со временем стареет, мышцы становятся не такими сильными и прочными, ткани теряют эластичность.
- 11.12.2017 10:09
Сегодня Саакашвили выберут меру пресечения Бывшего президента Грузии и экс-губернатора Одесской области Михаила Саакашвили во вторник утром, 5 декабря
- 11.12.2017 09:37
На Гравитоне обустроят новую футбольную площадку В Черновцах в микрорайоне Гравитон появится современная футбольная площадка с искусственным покрытием.
- 11.12.2017 09:19
Врачи подтвердили существование синдрома разбитого сердца В 90-х годах прошлого столетия был открыт синдром "разбитого сердца", и до настоящего времени медики полагали, что излечиться от любовных травм вполне можно без врач
- 08.12.2017 16:40
В Черновцы везут новогоднюю елку По словам начальника Треста зеленого хозяйства в Черновцах Александр Брязкало, главная елка города уже на пути в Черновцы.
- 08.12.2017 15:56

Всі новини