Підвищення пенсійного віку не змінить стан пенсійного фонду

- 12.03.2011 13:11
Підвищення пенсійного віку не змінить стан пенсійного фонду

Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендує парламенту прийняти за основу проекти законів про недопущення погіршення пенсійного забезпечення громадян України та про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок. Про це  повідомили в інформаційному управлінні парламенту. 

Зокрема, Комітет пропонує прийняти законопроект про недопущення погіршення пенсійного забезпечення громадян України, яким передбачається встановити до 1 січня 2030 року мораторій на підвищення віку, починаючи з якого жінки мають право на призначення пенсії за віком, зазначеної в статті 26 Закону «Про обов'язкове державне пенсійне страхування» та в інших нормативно-правових актах України.

Також пропонується встановити мораторій на підвищення мінімального стажу роботи і мінімального страхового стажу для чоловіків і жінок, необхідного для призначення всіх видів пенсії і на зменшення величини оцінки одного року страхового стажу (у відсотках), який застосовується для обчислення розміру пенсії.

На засіданні також розглянуто законопроект про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок. Їм пропонується до 1 січня 2020 року встановити мораторій на підвищення віку, починаючи з якого жінки мають право на призначення пенсії за віком.

Члени Комітету відзначили, що спроба вирішити існуючі проблеми у фінансовому становищі Пенсійного фонду за рахунок підвищення віку виходу на пенсію жінок і підвищення мінімального стажу роботи і мінімального страхового стажу для чоловіків і жінок, необхідного для призначення всіх видів пенсії, не вирішить проблеми подолання дефіциту Пенсійного фонду, оскільки за рахунок цих заходів скорочення його витрат в 2011 році складе лише трохи більше 1 млрд. грн. при фактичному дефіциті бюджету Пенсійного фонду в 2010 році в сумі 34,4 млрд. грн. (Державним бюджетом України на 2011 рік на покриття дефіциту Пенсійного фонду передбачено 17,8 млрд. грн.).

 У той же час члени Комітету зазначили, що «підвищення мінімально необхідного страхового стажу для отримання пенсії по інвалідності та пенсії за віком позбавить багатьох громадян, особливо з числа інвалідів, права на страхову пенсію, а підвищення нормативної тривалості страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі матиме наслідком збільшення кількості пенсіонерів, які будуть отримувати пенсію нижче її мінімального розміру, зменшення понаднормового страхового стажу, що, у свою чергу, призведе до зменшення розмірів пенсій і зниження диференціації розмірів пенсій. При цьому значна частина пенсіонерів буде отримувати пенсію у мінімальному розмірі». 

Комітет прийняв рішення за результатами розгляду в першому читанні рекомендувати Верховній Раді прийняти обидва законопроекти за основу, а під час доопрацювання до другого читання внести на розгляд парламенту один узгоджений законопроект з питання недопущення погіршення пенсійного забезпечення громадян України.


Ключові слова: пенсійна реформа, пенсійний фонд, пенсійний вік

Коментарі (1)
Валентина | 14.03.2011
Прежде чем увеличивать пенсионный возраст, лучше бы вывели из тени рабочие места.90% предприятий (особенно частных)берут на работу без оформления трудовых отношений,масса случаев когда берут яу\кобы на испытательный срок до 1 месяца бесплатно, а потом говорят,что человек не подходит и естесттвенно не только работнику ничего не платят, но и налоги, пенсионный фонд в том числе. Работает такое предприятие на дармовой рабочей силе, имеет прибыль и ни за что не платит. Вопрос - откуда взяться пенсионным отчислениям? Вот вам и задачка - решите ее и возраст пенсионный не нужно будет поднимать. У нас не те условия, что за границей в Европе - многие люди (особенно работяги) еле до пенсии дотягивают, а потом нищенская пенсия на которую не очень то и проживешь. И сравните - как живут пенсионеры в Европе!Привыкли у нас сравнивать с Европой лишь отдельные елементы их жизни и все почему то не на улучшение жизни граждан, а наоборот.С коррупцией нужно бороться жестче и результативней ( а не только на словах).Порядок нуж

Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини