Віта Семеренко здобула на чемпіонаті світу першу медаль для України

- 10.03.2011 12:34

Вчора на чемпіонаті світу в Ханти-Мансійську (Росія) збірна України завоювала першу медаль. Бронзу нашій команді в індивідуальній гонці на 15 км принесла Віта Семеренко, яка була заявлена в останній момент, замінивши Оксану Хвостенко.

Для Віти Семеренко нинішній сезон складався невдало. Біатлоністка, протягом 2 минулих сезонів заслужено вважалася лідером збірної України, в цьому році помітно здала. Мала в активі 3 особистих медалі на етапах Кубка світу, в нинішньому розіграші цих змагань спортсменка на нагороди не претендувала, лише тричі зумівши пробитися до десятки найсильніших. Невтішними вийшли для Віти Семеренко та перші перегони на чемпіонаті світу в Ханти-Мансійську. У змішаній естафеті, виступаючи на 2-му етапі, вона заробила 1 штрафне коло, остаточно позбавивши українську команду надій на прийнятний результат. Потім у спринті наша біатлоністка з двома промахами стала 18-ою, а в гонці переслідування, залишивши цілих 5 неразбітих мішеней, перемістилася на рядок вище. Все це призвело до того, що тренери збірної України вирішили не заявляти Віту Семеренко на індивідуальну гонку, віддавши перевагу Вале Семеренко, Олени Підгрушної, Наталії Бурдиге та Оксані Хвостенко. Щоправда, остання вчора вранці відчула себе погано, через що в стартовий протокол були внесені корективи. Саму дослідну українську біатлоністку замінила Віта Семеренко.

Індивідуальна гонка проходила в складних погодних умовах. До став звичним під час цієї світової першості морозу (гонка проходила при температурі -15 ° С) вчора додався поривчастий вітер, який перетворив стрілянину в лотерею. У результаті без штрафу пройти 4 вогневих рубежі зуміла тільки одна учасниця гонки - Хелена Екхольм. Це гарантувало шведці беззастережну перемогу в 'індивідуалці' з більш ніж 2-хвилинним відривом від срібного призера - Тіни Бахман з Німеччини, яка залишила неразбітимі 2 мішені.

На 2-е місце претендувала і Віта Семеренко, на перших 3 вогневих рубежах допустила лише 1 помилку. Срібло їй гарантували навіть 4 розбитих на останньому вогневому рубежі мішені, але українка промахнулася двічі і могла розраховувати тільки на бронзу. На останнє коло Віта Семеренко пішла, займаючи 3-є місце і маючи перевагу в 1,9 сек. перед також претендувала на 3-е місце Надією Скардіно з Білорусії. Українка, яка знала графік проходження дистанції вже фінішувала до того моменту білоруською, поступово наростила перевагу і в підсумку випередила заробила 1 штрафну хвилину суперницю майже на 10 сек.

Таким чином Віта Семеренко принесла збірній України першу медаль на чемпіонаті світу в Ханти-Мансійську. Вона стала для нашої біатлоністки першої особистої нагородою на чемпіонатах світу. До цього Віта Семеренко домагалася успіху тільки в складі естафетної команди, разом з якою стала срібною медалісткою чемпіонату світу 2008 року. Крім того, вчорашня нагорода стала для збірної України першої видобутої на найбільших турнірах після 3-річної перерви. З чемпіонату світу-2009 і минулорічної Олімпіади українські біатлоністи повернулися без медалей.

Домінують на нинішньому світовому першості збірні Норвегії та Німеччини, які вже завоювали по 5 нагород (у тому числі і по 2 золота). У що відбулася у вівторок чоловічій індивідуальній гонці золото виграв норвежець Тар'єю Бьо (кращий з українців Андрій Дериземля фінішував 14-м), потрапляв на п'єдестал пошани за підсумками всіх ханти-Мансійський гонок. Також на рахунку лідера загального заліку Кубка світу - золото в змішаній естафеті та 2 бронзи - у спринті і гонці переслідування. Німецькій команді перемоги принесли у спринтерських гонках Магдалена Нойнер, яка завоювала свою 8-у медаль на чемпіонаті світу, і Арнд Пайфер, який став першим з 1999 року німецьким біатлоністом, який виграв спринтерське золото на світовій першості. У чоловічій гонці переслідування не було рівних французові Мартену Фуркаду, а Кайса Мякяряйнен в цій же дисципліні принесла жіночої збірної Фінляндії перше в її історії золото чемпіонатів світу.

Ключові слова: Віта Семеренко, Ханти-Мансійськ, чемпіонат світу, біатлон, українські медалі