Як отримати житло від держави?

- 01.03.2011 12:05
Як отримати житло від держави?

Із списку потенційних одержувачів випаде відразу ціле покоління. У 2011 році держава витратить 130 млн. грн. на молодіжне кредитування. За рахунок цих коштів щасливими власниками житла стануть близько 1 тис. сімей. 

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву в цьому році планує видати кредитів на рекордну для відомства суму - 130 млн. грн., Що на чверть більше, ніж у минулому році. З них майже половина - 60 млн. грн. - Припадає на державний бюджет, 31 млн. грн.
- Статутний капітал фонду, а 40-45 млн. планується виділити за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Згідно з даними, наданих фондом, лідерами з видачі кредитів за рахунок коштів місцевих бюджетів є Донецька, Луганська, Миколаївська та Дніпропетровська області.
"За 10 років роботи фонду ми забезпечили житлом понад 28 тис. молодих сімей. У 2010-му житло отримали 390 сімей. У 2011 році за рахунок усіх програм фонду планується забезпечити житлом не менше 1 тис. сімей ", - повідомили у фонді. У кожному регіональному управлінні в черзі на отримання молодіжного кредиту в середньому коштує 500-600 сімей. У цілому по Україні їх 12-13 тис.
Проблеми віку Так хто може отримати молодіжний кредит і що потрібно зробити, щоб опинитися в числі щасливчиків?

У всьому світі молодіжне кредитування давно досить популярно і доступно, в Україні ж воно тільки починає набирати обертів, а з постійною зміною влади постійно змінюється і його концептуальна складова. Підтвердженням цього є те, що хоч програма молодіжного кредитування в нашій країні діє вже протягом 10 років, його частка настільки мала, що не впливає на ринок нерухомості в цілому. 'Сама по собі ідея молодіжного кредитування хороша, але треба випробувати все на практиці. У нас вже було кілька подібних програм. Не сказав би, що вони ефективно працюють ', - говорить президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов.

Зараз, за законом, молодіжний кредит надається тільки людям, які не досягли 35-річного віку, причому отримати його можуть і молода сім'я, і самотній парубок або дівчина. Термін повернення позики - 30 років.

Однак на початку цього року Мінсім'ї ініціювало зниження граничної планки молодіжного віку до 29 років. Експерти впевнені, що такі заходи вживаються для зниження витрат муніципальних органів та держбюджету. "Безумовно, це зменшить контингент людей, які зможуть отримати кредит. Із списку потенційних одержувачів випаде відразу ціле покоління ", - зазначає член постійної комісії Київради з питань сім'ї, молоді та спорту Дмитро Андрієвський.
 Як платити? Виникає ще одна проблема - далеко не кожен житель нашої країни до 29 років може заробити достатню для отримання молодіжного кредиту суму, навіть за такими, як кажуть чиновники, 'викидними' цінами. 

Право на пільговий молодіжний кредит можна отримати лише в Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву. Фонд надає молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам кредит за пільговою програмою і програмою часткової компенсації банківської ставки кредитів комерційних банків.

Зібравши весь перелік документів і отримавши у фонді довідку про право на часткову компенсацію, сім'я вибирає один з банків, які співпрацюють з фондом (їх більше 10). Фонд відкриває в цьому банку рахунок, на який сім'я перераховує 6% від загальної суми кредиту в якості початкового внеску. При цьому розмір кредиту визначається регіональним відділенням фонду з розрахунку 21 кв. м загальної площі житла на одного члена сім'ї і плюс 10 кв. м на сім'ю.

Що стосується кредитної ставки, то сім'ї, у яких немає дітей, оплачують кредит зі ставкою 3% річних. Сім'ї з дітьми звільняються від сплати відсотків по кредиту. При цьому 25% кредиту сім'ї з двома дітьми погашає фонд. А для сім'ї з трьома і більше дітьми - 50% від суми кредиту.  


Ключові слова: житлове будівництво, молодіжне кредитування, кредити на житло, житло від держави

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46
Поезд проехал над спящей на путях женщиной В прошлый понедельник, 16 июля в Латвии произошел странный случай.
- 18.07.2018 17:26
Подробиці ДТП на Героїв Майдану в Чернівцях Водії автомобілів «ЗАЗ» і «ГАЗ» «не поділили» дорогу, в результаті чого зіткнулися.
- 18.07.2018 17:13
Космический зонд к Солнцу отправят 4 августа 2019 года Национальное аэрокосмическое агентство NASA уже готово направить к Солнцу космический аппарат
- 18.07.2018 16:33
Неповнолітніх крадіїв пального спіймали на Кіцманщині З настанням сутінок двоє товаришів зливали дизельне пальне з чужих автомобілів
- 18.07.2018 14:44
Відшкодування ПДВ в Чернівцях сягнуло 76,8 млн грн У першому півріччі цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ
- 18.07.2018 14:17
Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16

Всі новини