10 цікавих фактів про долар

- 07.02.2011 13:39
10 цікавих фактів про долар

Пропонуємо десять маловідомих фактів про долар.

 1. Чому на стодоларовій банкноті зображений Бен Франклін. На більшості доларових купюр зображені американські президенти - Джордж Вашингтон, Авраам Лінкольн, Ендрю Джексон - але є два винятки: Олександр Гамільтон (на 10-доларовій) і Бенджамін Франклін (на 100-доларової). 

Франклін, редактор газети і винахідник громовідводу, входить до числа «батьків-засновників» Америки, і його підпис стоїть на Декларації незалежності. Крім того, він вважав, що шлях до справжнього багатства лежить тільки через тяжку працю, і це переконання лягло в основу Американської мрії. Нарешті, за допомогою його друкарських умінь була надрукована перша американська валюта.

 2. Чому на зворотному боці доларової банкноти зображено піраміда. Ця піраміда є частина гербової печатки США: на передньому плані - орел, на задньому - піраміда. Вважається, що піраміда позначає міць, а її тринадцять ступенів символізують перші 13 штатів. Відсутність вершини означає необхідність подальшої роботи. 

 3. У деяких містах є власна місцева валюта. Вважається, що першим з міст, що створили власну валюту, став Ітака, штат Нью-Йорк. У 1991 році житель міста Пол Гловер з групою волонтерів придумали ітакскіе годинник. Один ітакскій годину коштував $ 10, є також більш крупні і дрібні номінали. Гроші називаються годинами в нагадування про те, що валюта становить чийсь працю. Сьогодні в обігу знаходяться більше $ 100000 в ітакскіх годинах. 

Крім того, власні валюти є в таких містах, як Медісон, штат Вісконсін, Корвалліс, Орегон, і Траверс Сіті, Мічіган.

 4. Для гри в «Монополію» друкується більше грошей, ніж реальних банкнот. Хоча цей факт схожий на Інтернет-міф, він відповідає дійсності. Згідно із заявою виробників гри, компанії Parker Brothers, для «Монополії» щорічно друкується банкнот на $ 30 млрд. При цьому в минулому році Бюро гравіювання і друку випустило справжніх грошей на $ 974 млн. Близько 95% цих грошей друкується для заміни старих, зношених банкнот. 

 5. Скільки разів можна скласти купюру, перш ніж вона порветься. Кожну банкноту можна складати вздовж і впоперек 4000 разів. Як повідомляє Федеральний резерв, середня тривалість життя доларової банкноти складає приблизно 22 місяці; 5-доларової - два роки; десятидоларові - три роки; 20-доларової - чотири, а 50 - і 100-доларові живуть дев'ять років. Монети більш довговічні і можуть прожити близько 30 років. 

 6. Як створюють і знищують гроші. Федеральний резерв приймає рішення про те, скільки грошей слід друкувати кожен рік, а безпосередньо печаткою займається Бюро гравіювання і друкування. 

Отримуючи готівку депозити від банків, ФРС перевіряє всю валюту на спеціальному обладнанні. Результати перевірки зазвичай показують, що третина валюти непридатна для майбутнього звернення, і ці банкноти розрізають в машинках і замінюються свіжовіддруковані грошима. «Подрібнені» купюри або відправляються на звалище, або упаковуються на сувеніри, що продаються під час екскурсій в Федеральні резервні банки.

 7. Що спільного у грошей і секретної служби. Насправді ця організація була створена для боротьби з фальшуванням грошей. 

Тоді, в 1865 році, це ремесло процвітало: за приблизними підрахунками, фальшивої у той час вважалася близько третини валюти в обігу.

Сьогодні обсяг підроблених банкнот в обігу складає близько $ 250000.

8. Чому в деяких монет борозенки. Коли монети чеканили з дорогоцінних металів, таких як срібло чи золото, деякі митецькі злодії непогано заробляли, продаючи акуратно зрізаний з краю монети метал. 

Тому на ребрах монет і з'явилися ці борозенки. За даними Монетного двору США, у десятицентова їх 118, у четвертака - 119, а у монети в півдолара - 150 борозенок.

Хоча монети вже виготовляють не з дорогоцінних металів, ці борозенки збереглися на них і сьогодні, адже завдяки їм люди з порушенням зору розрізняють монети між собою.

Цікаво, що монети вартістю в один і п'ять центів ніколи не мали борозенок, бо їх ніколи не виготовляли з дорогоцінних металів.

 9. Існує купюра номіналом в $ 10000. Самою великою купюрою на сьогоднішній момент є стодоларова, однак раніше існували банкноти номіналом $ 500, $ 1000, $ 5000 і $ 10000, але у 1969 році їх перестали друкувати через відсутність необхідності. Останній раз такі банкноти випустили в 1945 році. 

Деякі з цих банкнот ще є і є законним засобом платежу. Здебільшого вони знаходяться в руках колекціонерів.

 10. Скільки коштує дводоларова банкнота. Купюри номіналом в два долари завжди виглядали кумедно, проте вони є законним засобом платежу. Дводоларові банкнота з'явилася в 1862 році, а її випуск був припинений в 1966 році. Через десять років їх знову повернули в рамках святкування двохсотріччя США. 

Такі купюри досить рідкісні - вони становлять лише 1% всієї паперової валюти в обігу. Проте на противагу поширеній помилці, вони не коштують дорожче номіналу, тобто - двох доларів.  


Ключові слова: 10 цікавих фактів про долар

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Что надеть на новый год 2018, чтоб год был успешным и счастливым? Наступающий 2018 год - год Желтой Земляной Собаки. В отличие от символа 2017 года, Огненного Петуха, Собака является более
- 13.12.2017 12:05
Парку Жовтневый предлагают провести реконструкцию Отдел контрольно-проверочной работы провел плановую проверку деятельности коммунального предпричтия Парк Жовтневый совместно с управлением культуры, а также специалис
- 13.12.2017 11:31
Интересные факты о мороженом Мороженое можно вполне отнести к наиболее древним десертам, поскольку, как заявляют ученые, изобрели его порядка 4000
- 13.12.2017 10:51
США выступают против строительства Северного потока-2 Государственный департамент США поддерживает страны, выступающие против строительства газопровода Северный поток-2. О
- 13.12.2017 10:17
Украина отстает в ряде вопросов соглашения об Ассоциации с ЕС По словам главы представительства ЕС в Украине Хюга Мингарелли, по плану выполнения Соглашения об ассоциации
- 13.12.2017 09:50
Из Черновцов планируют запустить международные авиарейсы В пресс-службе Черновицкого городского совета отмечают, что в ближайшем будущем из Черновцов могут отправляться авиарейсы
- 13.12.2017 09:17
Виновник теракта в Нью-Йорке мстил за ИГИЛ В центре Нью-Йорка на автостанции утром 11 декабря прогремел взрыв - сдетонировало взрывное устройство, изготовленное в кустарных условиях. Обвиняемым
- 12.12.2017 16:22
Черновицкие студенты на месяц идут на зимние каникулы В высших учебных заведениях Черновцов студенты уйдут на зимние каникулы в январе. По заявлению представителей Буковинского государственного медицинского университета
- 12.12.2017 14:18
В центре Черновцов загорелся хлебовоз 12 12 2017 Прямо в центре Черновцов загорелся грузовой автомобиль. Отмечается, что грузовик одного из заводов Черновцов в это время как раз возвращался
- 12.12.2017 13:51
Наблюдателям ОБСЕ запретили общаться с жителями Горловки Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ на Донбассе опубликовала очередной отчет.
- 12.12.2017 12:42

Всі новини