В Україні є дві причини інфляції

- 04.02.2011 09:43
В Україні є дві причини інфляції

У рамках загальноприйнятої економічної моделі НБУ стримує інфляцію шляхом обмеження грошей в обігу.

Однак для України такі підходи є неприйнятними. Таку думку висловив Коментарям екс-заступник голови правління НБУ Сергій Яременко.


На думку експерта, Україна не повинна орієнтуватися в цьому питанні на західні стандарти, оскільки причини вітчизняної інфляції лежать в іншій площині. «Першою причиною є зовнішні фактори. Федеральна резервна система США друкує долари, підвищуючи ліквідність банківської системи. Але ці гроші не йдуть у реальний сектор, а йдуть на фондові або сировинні ринки. Таким чином, при стагнації світової економіки відбувається непомірне зростання фондових ринків. Тобто надувається чергова бульбашка. І ті країни, які не виробляють, а купують таку сировину, в тому числі і України, знаходяться в дуже поганому стані », - зазначив Яременко.


Другою причиною вітчизняної інфляції експерт назвав високий рівень кредитних ставок. Оскільки підприємства, залучаючи «дорогі» позики »автоматично закладають вартість обслуговування кредитів у вартість продукції. При такій монетарній політиці, коли внутрішній сектор перебуває в грошовому голод, короткі й дорогі гроші можна спрямовувати тільки на імпорт, що провокує подальше збільшення дефіциту торговельного балансу. А це значить, що курс національної валюти поступово просідати. «Таргетування інфляції припускає, що із зростанням цін потрібно боротися« грошовим голодом ». Внутрішнє виробництво ще більше падає, імпорт збільшується і у нас ще один виток інфляції », - підсумував експерт.


За словами Яременка, подальший розвиток будь-яких проектів в економіці буксує через дефіцит національної валюти. «Кредитування у валюті не дуже вітається Нацбанком: після кризи він вводить різні обмеження, наприклад, по резервах, а гривні при цьому для кредитування не дає. Подальший розвиток будь-яких проектів в економіці буксує через брак грошей у національній валюті. Цих протиріч не помічають ні в уряді, ні в Нацбанку », - розповів колишній заступник голови НБУ.
Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) розглядає законодавчу можливість повністю заборонити дострокове зняття термінових депозитів. Оголошення про початок обговорення з учасниками ринку відповідних змін до законодавства оприлюднено на сайті регулятора в четвер, 3 лютого.
 


Ключові слова: інфляція в Україні

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Перестрелка в Одессе 19 01 2018. Есть жертвы В Одессе в переулке между улицами Старопортофранковской и Новосельского, где располагаются жилые дома, произошла перестрелка, в результате которой были ранены люди. Также сообщается о погибших.
- 19.01.2018 16:31
Зимние каникулы в ЧНУ продлили до 12 февраля По заявлению проректора Черновицкого национального университета имени Юрия Федьковича Романа Петришина, зимние каникулы для студентов ЧНУ
- 19.01.2018 15:56
На Донбассе резко ухудшилась ситуация с безопасностью - ОБСЕ Наблюдатели специальной мониторинговой миссии Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе фиксируют увеличение количества нарушения режима тишины на Донбассе за неделю на 70%. Об этом сообщил первый замес
- 19.01.2018 15:22
На праздник в музее под открытым небом организуют дополнительный транспорт В Черновцах в ближайшее воскресенье, 21 января, состоится праздник "От Рождества Христова до Иордана", основанный на зимних обрядах и традициях.
- 19.01.2018 14:40
В Украине обнаружили крупное месторождение золота Крупные золоторудные запасы были обнаружены на Закарпатье. Эксперты отмечают - в обнаруженном месторождении может быть более двух тонн
- 19.01.2018 14:07
Из-за ухудшения погоды Черкассы остались без воды Осложнение погодных условий в Украине привело к обесточиванию насосной станции коммунального предприятия Черкассыводоканал. По этой причине Черкассы остались без водоснабжения, как информируют представители
- 19.01.2018 13:29
В Черновцах верующие праздную Крещение Праздник Крещения или Богоявления Господнего отмечается ежегодно 19 января православными христианами и греко-католиками. Также этот праздник известен как Иордан.
- 19.01.2018 11:58
На Земле три дня будет бушевать магнитная буря Мощная вспышка на поверхности Солнца имела место утром 18 января. Так, уже сегодня, 19 января на Земле будут господствовать магнитные бури, которые не самым лучшим образом скажутся на самочувствии людей в течен
- 19.01.2018 11:24
Гибель человечества может наступить через несколько столетий Результаты совместных исследований ученых из США и Великобритании свидетельствуют о том, что жизнь на Земле исчезнет через несколько столетий по причине кл
- 19.01.2018 11:16
Сегодня в суде оспорят жалобу Саакашвили Жалоба прокуратуры на решение Печерского суда освободить лидера партии "Рух новых сил" Михаила Саакашвили будет сегодня рассмотрена в суде.
- 19.01.2018 10:34

Всі новини