Люди, які живуть на верхніх поверхах будинків, старіють швидше

- 29.01.2011 15:36
Люди, які живуть на верхніх поверхах будинків, старіють швидше

Надточні атомний годинник нового покоління допомогли з'ясувати, що принципи відносності простору і часу, розроблені Ейнштейном, виконуються і на звичних для людини масштабах фізичних величин.

Автори статті, дослідники з Національного інституту стандартів і технологій (США), зуміли показати, що для людини, яка живе на другому поверсі багатоповерхового будинку, через ефект зниженої гравітації час життя тече трохи швидше, ніж для того, який живе на першому поверсі. Аналогічно, людина, що поспішає вранці на роботу на транспорті, через різницю у швидкості старіє повільніше, ніж його колега, що віддає перевагу піші прогулянки.

Незважаючи на те, що виявлена різниця у швидкості течії виражається лише кількома фемтосекунд (частками секунди, складовими мільйонні частки від мільярдних часток), її достовірно встановлена наявність служить ще одним підтвердженням Загальної теорії відносності Ейнштейна.

Відповідно до цієї теорії, швидкість течії часу для об'єктів, що рухаються відносно один одного або знаходяться в різних за силою гравітаційних полях, повинна відрізнятися. Справедливість цих положень була згодом експериментально підтверджена.

Одним з таких експериментів було порівняння ходу атомних годин, одні з яких були встановлені на Землі, тоді як другі за допомогою ракети були відправлені в навколоземний космічний простір, а потім повернулися на Землю. Різниця в ході для такого годинника, що знаходилися в різних за силою гравітаційних полях, склала 400 трильйонних доль секунди при максимальній відстані від Землі в 10 тисяч кілометрів.

У ході іншого експерименту пара атомних годин на вантажних літаках відправлялася в тривалий політ навколо Землі, а треті, контрольні, годинник залишалися нерухомими на поверхні. Вченими було показано, що годинник, що летіли на захід і купували за рахунок обертання Землі додаткову швидкість щодо контрольних, йшли повільніше тих, що летіли на схід.

Групі Чину Вень Чоу (Chin-wen Chou) і його колегам, авторам нового експерименту, вдалося показати відносність часу в суттєво менших масштабах шляхом використання нового покоління атомних годин. Атомний годинник представляють собою іон металу, утримуваний за допомогою електромагнітних полів і одягаються лазерним випромінюванням мікрохвильового діапазону.

Поглинання металевим іоном лазерного випромінювання змушує її переходити в збуджений стан, повернення з якого в початковий стан супроводжується випусканням цього випромінювання. За що виникають в результаті цього процесу коливань випромінювання можна відраховувати час.

Прийняті в даний час стандарти атомних годин використовують іони цезію, що коливаються між двома станами 9,2 мільярда раз на секунду.

Команда Чоу використовувала годинник на основі іона алюмінію і істотно більш короткохвильове, ніж зазвичай, випромінювання. Завдяки цьому, їх атомний годинник "цокають" зі швидкістю 1120 тисяч мільярдів разів на секунду.

Ця неймовірна точність ходу дозволила вченим показати, що зниження сили гравітаційного поля землі при підйомі на висоту всього 33 сантиметри щодо контрольних годинників досить для прискорення швидкості течії часу на 4 фемтосекунд в секунду.

Розгойдавши один з іонів у годинах з допомогою електромагнітного впливу і надавши йому, таким чином, швидкість 36 кілометрів на годину (4 метри в секунду), вчені показали, що швидкість "цокання" цього годинника сповільнилася на 2 фемтосекунд.
 


Ключові слова: як плине час, дослідження часу

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16
Подорожает ли в Черновцах проезд в троллейбусе Исполнительный комитет Черновицкого городского совета провел заседание 17 июля, в ходе которого рассматривался вопрос
- 18.07.2018 09:55
Сплачені на старі рахунки податки будуть автоматично переадресовані на нові Як розповіла заступник начальника управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем
- 18.07.2018 09:35
Віїзну приймальню поліції влаштовуватимуть в районах Буковини Щоб бути ближче до жителів найвіддаленіших куточків Чернівецької області, в регіоні за ініціативи
- 18.07.2018 09:16
Віїзну приймальню поліції влаштовуватимуть в районах Буковини Щоб бути ближче до жителів найвіддаленіших куточків Чернівецької області, в регіоні за ініціативи
- 18.07.2018 09:16
На Буковині виявлено три ділянки з нарковмісними рослинами Поліція Чернівецької області продовжує проводити оперативні заходи, щодо виявлення та знищення незаконних посівів.
- 17.07.2018 17:17
Музыка способна опьянить человека Музыка в действительности обладает пьянящими свойствами, что недавно удалось доказать ученым.
- 17.07.2018 16:52
ДТП в Черновцах на Героев Майдана 17 07 2018 На улице Героев Майдана в Черновцах во вторник, 17 июля, произошла авария.
- 17.07.2018 15:41

Всі новини