Норма тонування вікон - які нормативи?

- 29.01.2011 10:06
Норма тонування вікон - які нормативи?

Штраф за тонування. Тонування автомобіля штраф: ГОСТ 5727-88 України, Закон про тонування
Тонування скла свого улюбленого «залізного коня» ускладнюється. Багато автолюбителів не знають точно, який ступінь затемнення (тонування) стекол дозволена за законом. Щоб інспектор ДАІ не зупинив Вас за порушення умов тонування автомобільного скла і не виписав Вам штраф за тонування, пропонуємо Вам ознайомитися з нормативними документами, регулюючими правила тонування автомобілів.
Закон України «Про дорожній рух» + роз'яснення норм тонування

Основні нормативні документи, які регулюють дорожній рух - це Закон України «Про дорожній рух» та правил дорожнього руху України. У правилах дорожнього руху України в пункті 31 «Технічний стан транспортних засобів та їх обладнання», у підпункті 31.4. сказано:

«Забороняється Експлуатація транспортних засобів згідно Із законодавством за наявності таких технічніх несправностей І невідповідності таким вимог:
...
31.4.7 ... в) встановлено на скло Додаткові предмети або нанесено покриття, які обмежуються оглядовість з Місця водія, І погіршують Його Прозорість.

Примітка. На Верхній частіні вітрового скла автомобілів І автобусів мо-жуть буті прікріплені Прозорі Кольорові плівкі. Дозволяється застосовуватись тоновані стекла (крім дзеркальніх), світлопропускання якіх відповідає вимог ГОСТ 5727-88. Дозволяється застосовуватись занавіскі на бокових Вікнах автобусів; ».

Таким чином, саме ГОСТ 5727-88 регулює ступінь затемнення скла автомобіля (див. рис. 1). Які ж вимоги висуває цей ДСТУ? Згідно з пунктом 2.2.4 цього ГОСТу: «Світлопропускання стекол, що забезпечують видимість для водія, має бути не менше:

75% - для вітрових * стекол;

70% - для скла, що не є вітровими, що входять у нормативне поле огляду П (рис. 2), що визначає передню оглядовість **.

Світлопропускання інших неветрових стекол не нормується. Скло зі светопропусканием менше 70% додатково маркуються знаком V. Вітрові скла, пофарбовані в масі і тоновані, не повинні спотворювати правильне сприйняття білого, жовтого, червоного, зеленого та блакитного кольорів ».
* - Вітрове скло - це скла, застосовувані для скління переднього прорізу транспортних засобів (ГОСТ 5727-88, додаток 2);
** - Передня оглядовість це оглядовість через переднє і бічні вікна кабіни, обмежена полем зору водія, рівним 180 ° в горизонтальній площині, при направленні лінії погляду з місця водія паралельно середньої поздовжньої площини АТС (ГОСТ 5727-88, додаток 2).


Тонування автомобілів: правила і норми
Малюнок 1. Тонування автомобілів: правила і норми


Розташування нормативних зон А і В переднього вікна і нормативного поля огляду


Малюнок 2. Розташування нормативних зон А і В переднього вікна і нормативного поля огляду П
1 - межа прозорої частини лівого бічного вікна; 2 - ліва бічна стійка переднього вікна, 3 - контур очищення переднього вікна, 4 - межа нормативної зони А, 5 - межа нормативної зони В, 6 - кордон прозорої частини переднього вікна; 7 - права бічна стійка переднього вікна, 8 - межа прозорої частини правого бокового вікна; 9 - сліди від площин, які є межами нормативного поля огляду.

При недотриманні вимог експлуатації автомобіля, в тому числі і вимог світлопропускання скла, встановлених за ГОСТ 5727-88, водій повинен нести відповідальність.

Відповідно до КпАП України, частиною 1 статті 121:

«Керування водіямі транспортними засобами, Що мают несправності гальмової системи, рульового Управління, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світловіх пріладів (темної пори доби) чи ІншІ Технічні несправності, з Якими Відповідно до встановлених правил Експлуатація також їх Забороняється, або переобладнанімі з порушення відповідніх правил, норм І стандартів, або такими, Що своєчасно не пройшли державного ТЕХНІЧНОГО огляді, - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. "

Таким чином, штраф за тонування автомобіля, невідповідну нормам - це єдине правомірне покарання, а тому ні затримати автомобіль-порушник, ні зняти номерні знаки інспектор ДАІ права не має.

Як інспектор ДАІ перевірять відповідність тонування авто вимогам ГОСТу? "Просто так" зупинити авто і перевірити ступінь його тонування співробітник ДАІ не має права. Перевіряти ступінь светопропускания стекол автомобіля можна тільки при постановці автомобіля на облік, при проходженні техогляду, а також на стаціонарному посту ДАІ співробітником технагляду. Співробітник ДАІ також має право вимагати від водія проїхати до найближчого стаціонарного посту ДАІ, оснащеному мобільною лабораторією, або ж до спеціального пункту інструментального контролю для вимірювання ступеня світлопропускання скла автомобіля.

Для перевірки ступеня пропускання видимого світла (світлопропускання) використовуються спеціальні вимірювальні прилади. Ступінь світлопропускання скла визначається відповідно до ГОСТ 27902-88 при наступних умовах:

* Температура повітря - 20 ± 5 ° С;
* Тиск - 80-106 кПа;
* Відносна вологість повітря - 60 ± 20%.

Портативний прилад «Блик» є на сьогоднішній день найпоширенішим серед інспекторів Державтоінспекції тауметр (приладом для перевірки светопропуськной здатності скла). «Блик» підключається до електричного прикурювача і, відповідно до інструкції, дає точні свідчення при напрузі в 12 ± 6В. Прилад «Блик» показує скільки світлового потоку скло пропустило, а не навпаки. Умови експлуатації забороняють використовувати «Блик» у дощову або морозну погоду, але час доби на роботу приладу не впливає.

Водій має право вимагати у інспектора ДАІ всі необхідні супровідні документи на вимірювальний прилад. Згідно зі ст. 9 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», засоби вимірювальної техніки можуть використовуватися, якщо вони відповідають вимогам по точності, встановленим для цих засобів, у певних умовах їх експлуатації. Далі у цій же статті зазначено, що засоби вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний контроль дозволяється застосовувати, випускати з виробництва та ремонту і т.п. тільки за умови, що вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.


Ключові слова: допустимі норми тонування

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06
Возле больницы №3 обустроят стоянку авто Комиссия департамента жилищно-коммунального хозяйства Черновицкого городского совета после обсуждений пришла к решению обустройства
- 14.12.2017 15:31
В Украине - новая суицидальная игра Зеленый кит На смену суицидальным играм вроде "Синего кита" и "Красной совы", получившим распространение в социальных сетях, появилась новая
- 14.12.2017 15:11
Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 14.12.2017 14:19
Про звітність організацій з гуманітарної допомоги Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій подают
- 14.12.2017 14:03
Новоднестровск без света вторую неделю подряд Уже вторую неделю подряд в Новоднестровске Черновицкой области отсутствует уличное освещение.
- 14.12.2017 13:47
В Мьянме насильственной смертью погибли более 6700 рохинджа Как сообщают в международной организации Врачи без границ, в штате Ракхайн в Мьянме в период с 25 август
- 14.12.2017 12:40
На Землю вернулись трое астронавтов МКС После 139 дней, проведенных в космосе на борту Международной космической станции, трое астронавтов совершили успешную посадку в Казахстане.
- 14.12.2017 11:59
За елітні авто чернівчани сплатили 767 тис грн податку Упродовж одинадцяти місяців цього року власники дорогих автомобілів – юридичні та фізичні особи сплатили
- 14.12.2017 11:36
В Канаде потерпел крушение пассажирский самолет В провинции Саскачеван в Канаде прроизошло крушение пассажирского самолета авиакомпании West Wind Aviation с 25 людьми на борту, среди которых
- 14.12.2017 11:14

Всі новини