Прибуток без спрощенців: як його оптимізувати

- 26.01.2011 15:26
Прибуток без спрощенців: як його оптимізувати

З 1 квітня вступає у дію норма Податкового кодексу, що робить невигідною співпрацю юридичних осіб із приватними підприємцями-спрощенцями. 

 У результаті цього, на єдиному податку залишаться тільки спрощенці, кінцевими споживачами яких є фізичні особи. А підприємствам доведеться переглянути методи ведення бізнесу і зменшити кількість своїх контрагентів. 

 Старший юрист юридичної фірми 'ILF' Олена Пархоменко має свою думку про набуття чинності цієї норми (п.139.1.12. Податкового Кодексу). За її словами, норма безумовно ставить хрест на багатьох схемах, спрямованих на оптимізацію оподаткування. Разом з цим положенням, Податковий кодекс (п.139.1.13.) забороняє відносити на валові витрати та витрати, понесені у зв'язку з придбанням у нерезидента послуг з консалтингу, маркетингу, реклами в обсязі більшому, ніж 4% річного доходу від реалізації продукції ( робіт, послуг) або в повному обсязі (при роботі з компаніями з офшорним статусом). Тому оптимізаційні схеми з 'іноземним елементом' також стали менш привабливими для вітчизняних бізнесменів. 

 Адвокат, керуючий партнер юридичної фірми "Гвоздій та Оберкович" Валентин Гвоздій бачить ситауцію такою Оптимальним виходом із  ситуації, що склалася, є реєстрація юридичної особи на єдиному податку, що тягне за собою сплату єдиного податку в розмірі 6% або 10% від суми виручки. У такому випадку підприємці понесуть додаткові витрати, але це є оптимальним виходом із замкнутого кола-ведення підприємницької діяльності тільки з фізичними особами єдинниками. 

 Партнер юридичної компанії "Ващенко, Бугай та Партнери" Володимир Ващенко не думає, що багато 'спрощенців' почнуть займатися зовнішньоекономічною діяльністю, оскільки для пересічного підприємця це передбачає складні митні процедури. Масове ж використання 'спрощенців' в інтересах бізнес-структур не має сенсу, оскільки із ввезених товарів вони все одно сплачують митні платежі та ПДВ. 

 Час "придбання консультаційних послуг" для схем оптимізації вже безповоротно пішло: позиція податкових органів і судова практика нівелювали їх значення. 

 Для середнього і великого бізнесу в найближчому майбутньому залишиться тільки один відносно непроблемний інструмент оптимізації - виплата значної премії. У такому випадку доведеться заплатити прибутковий податок (15-17%) від усієї суми. Але єдиний соціальний внесок нараховуватиметься лише з бази в 15 прожиткових мінімумів (14115 грн.). 

 Валентин Гвоздій же каже, що залишається можливість оптимізації сплати податків шляхом виконання кредитних зобов'язань перед нерезидентами за кредитами, позиками, а також в оплату страхових послуг. Такі способи оптимізації є більш витратними і будуть доступні в більшості випадків великих платників податків. 

 Нагадаємо, що більше 150 тисяч приватних підприємців згорнуть свою діяльність у квітні через неможливість роботи з юридичними особами.  


Ключові слова: Податковий кодекс, прибуток без спрощенців

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46
Поезд проехал над спящей на путях женщиной В прошлый понедельник, 16 июля в Латвии произошел странный случай.
- 18.07.2018 17:26
Подробиці ДТП на Героїв Майдану в Чернівцях Водії автомобілів «ЗАЗ» і «ГАЗ» «не поділили» дорогу, в результаті чого зіткнулися.
- 18.07.2018 17:13
Космический зонд к Солнцу отправят 4 августа 2019 года Национальное аэрокосмическое агентство NASA уже готово направить к Солнцу космический аппарат
- 18.07.2018 16:33
Неповнолітніх крадіїв пального спіймали на Кіцманщині З настанням сутінок двоє товаришів зливали дизельне пальне з чужих автомобілів
- 18.07.2018 14:44
Відшкодування ПДВ в Чернівцях сягнуло 76,8 млн грн У першому півріччі цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ
- 18.07.2018 14:17
Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16

Всі новини