Студенти-бюджетники знатимуть про майбутню роботу ще до вступу у вуз

- 25.01.2011 11:07
Студенти-бюджетники знатимуть про майбутню роботу ще до вступу у вуз

Міносвіти хоче, щоб абітурієнти знали, куди підуть працювати після закінчення вузу.

Українські студенти стривожилися. У ЗМІ з'явилася лякаюча інформація, що вже в наступному році бюджетникам, «не відпрацьованим в держсекторі економіки законодавчий термін (3-5 років)», доведеться відшкодовувати державі витрати, витрачені на їх навчання. Нібито про це йдеться в постанові Кабінету міністрів «Питання посилення фінансово-бюджетної дисципліни», прийнятому на днях. Повідомляється, що Держфінінспекція перевірила діяльність Міносвіти і закликала чиновників «підвищити фінансову дисципліну». 

Проте міністр освіти і науки Дмитро Табачник запевняє, що ніхто зараз із бюджетників ніяких грошей брати не буде. «Це абсурд, - сказав нам пан Табачник - У пропозиціях інспекції - розробити механізм відшкодування витрат на навчання, у разі якщо студент-бюджетник відмовився від пропозиції про місце роботи. Мова йде про зміну законів, і це процес - не на один рік. Поки є ідея, щоб між університетом, абітурієнтом і його майбутнім роботодавцем полягав тристоронній договір. Майбутній студент ще до навчання дізнається, у кого він буде працювати після закінчення навчання. Причому це стосується як держустанов, так і комерційних структур. І якщо раптом студент передумав - наприклад, його найняв Пенсійний фонд, і раптом у комерційному банку йому запропонували кращі умови роботи - він може розірвати договір, але виплатить компенсацію. Будуть і звичайні бюджетні місця, яких це не торкнеться ». 

Міністр додав, що нововведення якщо і буде прийняте, то торкнеться тільки тих, хто буде поступати вже після прийняття закону про запровадження такого механізму, і всі абітурієнти будуть попереджені. Як розповів нам і. о. голови комітету науки і освіти ВР Максим Луцький, зараз компенсація оплати за навчання є лише в деяких спеціальностях: «Це стосується військових, прокурорів, правоохоронців, медиків. Після навчання вони йдуть на держслужбу, а якщо захочуть піти до закінчення контракту, їм доведеться компенсувати це ».
 


Ключові слова: студенти, Міністерство освіти

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Як діяти при повітряній тревозі? Правила поведінки в умовах надзвичайної ситуації воєнного характеру.
- 19.06.2026 19:02
Зв’язок без абонплати: чи можуть в Україні змінити модель тарифів у мобільних операторів? Така ідея викликала активні дискусії, адже нинішня система
- 17.06.2026 11:24
Війна і здоров’я українців: наслідки, які відчуватимуться ще багато років Повномасштабна війна змінила життя кожного українця. Щоденні
- 15.06.2026 11:02
Соціальна допомога замість пенсії: які виплати можуть отримати українці без необхідного стажу Багато громадян помилково вважають, що відсутність достатнього трудового
- 12.06.2026 13:41
Лідери Британії, Франції і Німеччини придумали умови миру для Росії після саміту з Зеленським Лідери Європи висунули Росії умови мирного врегулювання після переговорів із Зеленським
- 05.06.2026 16:45

Всі новини