Нові правила та підстави проведення перевірок податковою

- 24.01.2011 09:03
Нові правила та підстави проведення перевірок податковою

З 1 січня 2011 року набула чинності постанова КМ України "Про затвердження переліку достатніх підстав, які надають податковим органам право на проведення документальної позапланової виїзної перевірки платника податку на додану вартість для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування такого податку".

У зв'язку з цією постановою до таких підстав віднесено порушення справи про банкрутство відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо платника податку на додану вартість (далі - платник) та / або його постачальників.

Також підставою для перевірки є наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців записів (щодо платника та / або його постачальників) про відсутність підтвердження відомостей, внесених до вказаного Реєстру; відсутність за місцезнаходженням (місцем проживання); прийняття рішень про припинення діяльності юридичної особи, підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, визнання повністю або частково недійсними установчих документів або змін до установчих документів юридичної особи; припинення державної реєстрації юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, щодо яких відсутні рішення чи відомості, які є підставою для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Податкові органи мають право здійснити перевірку у разі існування розбіжностей між сумою податкового кредиту, сформованого платником за операціями з придбання товарів / послуг, та сумою податкових зобов'язань його контрагентів за операціями постачання такими товарами / послугами, які не зміщені за результатами проведення камеральної перевірки.

Підставою для перевірки може стати невідповідність платника жодному з нижчеперелічених критеріїв:

1) якщо протягом чотирьох останніх кварталів, встановлених розділом IV Податкового кодексу України, чисельність працівників, які перебувають у трудових відносинах з платником, перевищує 20 осіб і середня заробітна плата всіх працівників не менш ніж в 2,5 рази перевищує мінімальний встановлений законодавством рівень;

2) має основні фонди для проведення задекларованої діяльності, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує суму податку, заявлену до відшкодування за попередні 12 календарних місяців;

3) рівень визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток до сплати в бюджет (відношення сплаченого податку до обсягів отриманих доходів) є вищим від середнього по області в кожному з останніх чотирьох звітних податкових періодів (кварталів), встановлених розділом III Податкового кодексу України.

Шанси для перевірок зростуть, якщо протягом попередніх 24 послідовних звітних податкових періодів (місяців) (для платників податків з квартальним звітним періодом - протягом попередніх восьми послідовних звітних періодів) були відсутні документальні планові перевірки.

Підставою для перевірок є наявність документально підтвердженої інформації про порушення платником норм податкового законодавства відповідно до пункту 78.1 статті 78 розділу II Податкового кодексу України (зазначеним пунктом визначено обставини, за наявності яких здійснюється документальна позапланова виїзна перевірка).
 


Ключові слова: підстави перевірок ДПІ

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини