Створені штучні протеїни, що дозволяють клітинам рости

- 10.01.2011 07:49
Створені штучні протеїни, що дозволяють клітинам рости

У рамках робіт, що проводяться за програмою створення нових біологічних систем, дослідники з Прінстонського університету в США, вперше сконструювали штучні протеїни, що дозволяють живим клітинам рости. Автори дослідження говорять, що вони створили органічні послідовності, які в природних умовах не зустрічаються. Самі вчені говорять, що з новими розробками вони самі можуть виконувати роль, яка досі була прерогативою природи.

"У нас є молекулярні машини, які працюють усередині живого організму і роблять це досить добре, навіть незважаючи на те, що вони були створені з нуля в лабораторних умовах і являють собою повністю штучні гени. Крім того, наше відкриття дозволяє стверджувати, що молекулярні набори , необхідні для життя, не обмежені лише тими генами і протеїнами, що присутні в природі ", - говорить Майкл Хечта, професор хімії в Прінстоні.

За словами Хечта, у них в лабораторії були сконструйовані синтетичні протеїни з штучних складових, які не відриваються від живої клітини, а застосовуються нею для зростання. У створених синтетичних протеїнах закодовані в біологічній формі повністю штучні гени. У рамках своїх експериментів, прінстонськие вчені створили бактерій, які мають у своїй структурі синтетичні протеїни.

"Можна говорити, що ця робота являє собою значний крок вперед в області синтетичної біології та штучному виробництві біологічних елементів, які не існують в природних умовах", - говорить він.

Хечта говорить, що їх робота також являє собою ще один крок на шляху до створення штучного життя, яка має унікальні хіміко-біологічними властивості. "Наша робота показує, що створення штучного життя - це не така далека перспектива, як може здатися багатьом", - говорить учений.

За словами фахівця, до цих пір практично всі роботи в області синтетичної біології були сконцентровані на реорганізації існуючих "будівельних цеглинок" природних організмів, тоді як сьогоднішнє досягнення працює на більш низькому рівні - рівні макромолекул, причому ці біологічні сполуки також конструюються не по природному, а по хіміко-синтетичному принципом.

Дослідники говорять, що їм також вдалося відстежити хіміко-біологічні процеси, що відбуваються між природним організмом (бактерією) і синтетичними протеїнами. У кінцевому підсумку, відзначають вчені, ці знання повинні привести не тільки до створення синтетичних протеїнів для людей, але й допоможуть у лікуванні невиліковних на сьогодні захворювань.

Зараз дослідники з Прінстона зайняті створенням своєрідного каталогу штучних протеїнів, які можуть стати будівельними елементами майбутніх штучних організмів, наприклад бактерій, які ліквідують нафтові розливи або розкладають небезпечні хімікати, поширені в навколишньому середовищі. Поки ж створений штучний протеїн складається із сотні амінокислот, що робить його досить компактним - більша частина природних протеїнів мають більш довгі ланцюжки

За матеріалами: cybersecurity.ru


Ключові слова: штучні протеїни, ріст клітин

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини