Новий закон про захист персональної інформації вступив у силу

- 04.01.2011 14:22
Новий закон про захист персональної інформації вступив у силу

Набрав чинності закон про захист персональних даних, який правозахисники називають кроком до обмеження свободи слова і свободи доступу до інформації.

Верховна Рада прийняла цей закон у червні минулого року.

Правозахисні організації закликали президента Віктора Януковича відстрочити введення закону в дію, а Гельсінська спілка називав його "вагомим кроком для побудови тоталітаризму" в Україну.

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський вважає, що цей закон "зв'язує руки", в першу чергу, журналістам.

У новому законі, цитує правозахисника ВПС, під "персональними даними" розуміють будь-яку інформацію, яка дозволяє ідентифікувати особистість, аж до назви імені та прізвища.

При цьому журналістам, каже правозахисник, дозволяють збирати загальнодоступну інформацію про особу, але не дозволяють її поширювати без письмової згоди цієї особи.

Яворський вважає, що поширення будь-якої інформації про будь-яку особу тепер можна буде зупинити, а також покарати журналіста чи редакції за розголошення персональних даних.

"У Європейському законодавстві є чіткий принцип, що преса, наприклад, може поширювати будь-яку персональну інформацію про публічний особі, якщо суспільство цього вимагає. В Україні буде неможливо тепер поширити персональну інформацію щодо президента або іншої особи, тому що потрібно буде його згода", - зазначає правозахисник.

У той же час автори закону, серед яких Міністерство юстиції, кажуть, що приймаючи закон, Україні адаптується до європейського законодавства.

Вони нагадують, що Україна взяла зобов'язання ратифікувати і ввести конвенцію про захист персональних даних.

Новий закон вимагає створення Державного реєстру баз персональних даних усіма підприємствами та організаціями незалежно від форм власності.

Фактично всі вони повинні стати власниками баз персональних даних і зареєструвати їх.

Закон передбачає також створення уповноваженого державного органу з захисту персональних даних, якому надається право вільного доступу до будь-яких приміщень, де зберігається або проводиться обробка персональних даних.

На фото - сніговик


Ключові слова: захист інформації, закон

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

ДТП в Черновцах при участии такси 20 07 2018 ДТП с участием автомобиля одной из служб такси произошло в Черновцах на улице Сечевых стрельцов
- 20.07.2018 17:37
В Украине предлагают заминировать Азовское море Командующий Военно-морскими силами Украины, вице-адмирал Сергей Гайдук озвучил предложение заминировать Азовское море, чтобы предотвратить потери Украины от деятельности иностранных суден
- 20.07.2018 17:20
Реакция на заявление Путина о референдуме на Донбассе 19 июля президент РФ Владимир Путин провел закрытое совещание с послами, на котором отметил, что предложил
- 20.07.2018 16:41
Как выглядит мороженое за 1500 долларов В ресторане при отеле Розарио Вакабаяси подают самое дорогое мороженное под названием Bear Extraordinaire.
- 20.07.2018 16:03
В Черновцах - акция протеста против Фестиваля равенства В Черновцах активисты "Национального корпуса" перекрыли движение в районе здания городского совета
- 20.07.2018 15:20
ДТП в Хмельницкой области с тремя погибшими 20 07 2018 В селе Прибужское Хмельницкой области произошло смертельное ДТП в пятницу, 20 июля
- 20.07.2018 14:42
ДТП на Житомирщине 20 07 2018 - 10 погибших В Житомирской области, на 127-м километре трассы Киев-Чоп произошла серьезная дорожная авария
- 20.07.2018 14:13
Обыски СБУ у главы Черновцыоблэнерго В квартире начальника коммунального предприятия Черновцыводоканал сотрудники Службы безопасности Украины проводят обыски.
- 20.07.2018 12:47
Абитуриенты из Крыма и Донбасса могут поступать в вузы до 28 сентября Для временно оккупированных территорий Крыма, а также отдельных регионов Донбасса, было решено продлить сроки вступительной кампании
- 20.07.2018 12:34
Ученые раскрутили частицы до максимальной скорости Рекорд скорости механического вращения поставила группа физиков из США и Швейцарии.
- 20.07.2018 12:03

Всі новини