Новий закон про захист персональної інформації вступив у силу

- 04.01.2011 14:22
Новий закон про захист персональної інформації вступив у силу

Набрав чинності закон про захист персональних даних, який правозахисники називають кроком до обмеження свободи слова і свободи доступу до інформації.

Верховна Рада прийняла цей закон у червні минулого року.

Правозахисні організації закликали президента Віктора Януковича відстрочити введення закону в дію, а Гельсінська спілка називав його "вагомим кроком для побудови тоталітаризму" в Україну.

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський вважає, що цей закон "зв'язує руки", в першу чергу, журналістам.

У новому законі, цитує правозахисника ВПС, під "персональними даними" розуміють будь-яку інформацію, яка дозволяє ідентифікувати особистість, аж до назви імені та прізвища.

При цьому журналістам, каже правозахисник, дозволяють збирати загальнодоступну інформацію про особу, але не дозволяють її поширювати без письмової згоди цієї особи.

Яворський вважає, що поширення будь-якої інформації про будь-яку особу тепер можна буде зупинити, а також покарати журналіста чи редакції за розголошення персональних даних.

"У Європейському законодавстві є чіткий принцип, що преса, наприклад, може поширювати будь-яку персональну інформацію про публічний особі, якщо суспільство цього вимагає. В Україні буде неможливо тепер поширити персональну інформацію щодо президента або іншої особи, тому що потрібно буде його згода", - зазначає правозахисник.

У той же час автори закону, серед яких Міністерство юстиції, кажуть, що приймаючи закон, Україні адаптується до європейського законодавства.

Вони нагадують, що Україна взяла зобов'язання ратифікувати і ввести конвенцію про захист персональних даних.

Новий закон вимагає створення Державного реєстру баз персональних даних усіма підприємствами та організаціями незалежно від форм власності.

Фактично всі вони повинні стати власниками баз персональних даних і зареєструвати їх.

Закон передбачає також створення уповноваженого державного органу з захисту персональних даних, якому надається право вільного доступу до будь-яких приміщень, де зберігається або проводиться обробка персональних даних.

На фото - сніговик


Ключові слова: захист інформації, закон

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06
Возле больницы №3 обустроят стоянку авто Комиссия департамента жилищно-коммунального хозяйства Черновицкого городского совета после обсуждений пришла к решению обустройства
- 14.12.2017 15:31
В Украине - новая суицидальная игра Зеленый кит На смену суицидальным играм вроде "Синего кита" и "Красной совы", получившим распространение в социальных сетях, появилась новая
- 14.12.2017 15:11
Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 14.12.2017 14:19
Про звітність організацій з гуманітарної допомоги Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій подают
- 14.12.2017 14:03
Новоднестровск без света вторую неделю подряд Уже вторую неделю подряд в Новоднестровске Черновицкой области отсутствует уличное освещение.
- 14.12.2017 13:47
В Мьянме насильственной смертью погибли более 6700 рохинджа Как сообщают в международной организации Врачи без границ, в штате Ракхайн в Мьянме в период с 25 август
- 14.12.2017 12:40
На Землю вернулись трое астронавтов МКС После 139 дней, проведенных в космосе на борту Международной космической станции, трое астронавтов совершили успешную посадку в Казахстане.
- 14.12.2017 11:59
За елітні авто чернівчани сплатили 767 тис грн податку Упродовж одинадцяти місяців цього року власники дорогих автомобілів – юридичні та фізичні особи сплатили
- 14.12.2017 11:36
В Канаде потерпел крушение пассажирский самолет В провинции Саскачеван в Канаде прроизошло крушение пассажирского самолета авиакомпании West Wind Aviation с 25 людьми на борту, среди которых
- 14.12.2017 11:14

Всі новини