На батьківщині справжнього Святого Миколая та в гостях у казкового

- 19.12.2010 00:03
На батьківщині справжнього Святого Миколая та в гостях у казкового

Сьогодні, 19 грудня, безліч людей прокинулися з посмішкою, знайшовши під подушкою подарунок - від Св. Миколая. Для одних це білобородий старець, який серйозно дивиться з ікони. Для інших - добрий Санта Клаус, який лазить по дахах і закидає через трубу в підвішені панчохи подарунки. І мало хто знає, що Св. Миколай - це реальна людина. Нам вдалося ходити там, де ступала його нога.

Пам'ятник Св. Миколая у тукрецкому місті Демре. Фото Є. Токарчук

На Батьківщину до Святого. Демре - невеликий турецький містечко, що потопає в зелені апельсинів і пальм. І нічим би він не відрізнявся від інших, якби не величезна статуя Санте Клаусу на центральній площі. Погодьтеся, цей зимовий персонаж у червоних штанцях і з білою бородою досить дивно виглядає серед пальм в мусульманській країні. "Повноту картини" завершує фігура білого ведмедя, яка присусідилась неподалік від пам'ятника.

Все стає на свої місця, коли дізнаєшся, що в цьому містечку жив і здійснював свої дива Св. Миколай, який вважається захисником усіх подорожуючих і нужденних і став прообразом Санти. Саме тут в 1956 р. під торговим центром розкопали церкву, в якій він служив священиком.

На стінах цієї невеликої церковці - залишки фресок з ликом святого. Тут збереглася одна з головних святинь - саркофаг, в якому знаходилися його мощі (багато хто "заряджає" ікони із зображенням святого, приклавши їх до нього). Чому знаходилися? Відповідно до древніх книг, їх викрали римляни і відвезли в італійське місто Барі. До цих пір вважається, що мощі Св. Миколая там і спочивають. Але сьогодні турецькі гіди говорять про те, що, можливо, мощі вдалося-таки заховати. Приводом для таких розмовою стала таємна кімната, яку порівняно недавно виявили в церкві Св. Миколая. Нібито там знаходяться 2 саркофага. Чиї мощі там лежать? Поки ведуться дослідження. І, можливо, скоро, щоб прикластися до мощів Св. Миколи, будуть їхати не до італійського міста Барі, а в турецьке місто Демре.

ЧОМУ САНТА КЛАУС? Дивно, але факт: з різницею у кілька днів розповідь про життя Св. Миколая в однаковій інтерпретації я почула від гідів з різних куточків земної кулі - турка Айдин і гуцула "пана Андрія". Отже, Микола був єдиним сином багатих батьків. Після їх смерті він став священиком і почав роздавати стан тим, хто цього найбільше потребував. Микола це робив вночі, одягнувшись у чорний балахон, щоб ніхто не знав, від кого ці дари. Як можна більшу кількість подарунків Микола намагався роздати на Різдво - на честь народження Христа. Так що саме він став "родоначальником" цієї традиції. Коли святий помер, 19 грудня, жителі його рідного міста вирішили в цей день щороку дарувати один одному подарунки.

А вже сучасний образ веселого-товстуна з трубкою в руках придумав американець Клемент Мур у своїй поемі "Прихід Св. Миколая" (у Новому Світі його перейменували в Санта Клауса). А в знамениті червоні панталони Санту одягнули піарники Coca Cola.

ДІД МОРОЗ - приїжджих, а МИКОЛА - СВІЙ

Якщо у Східній Україні традиція дарувати в ніч з 18 на 19 грудня подарунки тільки нещодавно почала відроджуватися, то на Західній її свято дотримувалися навіть в атеїстичні радянські часи. "Дід Мороз для нас був завжди приїжджим, - розповідає керівник турфірми" Карпати-Тур-сервіс ". - А Св. Миколай - свій". Подарунок до Дня Св. Миколая повинен, за словами "пана Андрія" не задовольняти примха, а бути необхідністю: Микола дарував тільки те, чого потребував чоловік. Крім того, "миколайчики" за просто "так не дають. Дитина обов'язково повинен виконати обіцянку. На Західній Україні діти дають його перед священиком, який в день або переддень свята приходить до школи, і батькам. Якщо дитина схибив, то замість подарунка йому дарують маленькі різки. Щоб не повадно було себе погано вести, в школах розігруються сценки, в яких "хорошим діткам" Миколай дарує подарунки, а "поганців" забирає з собою у пекло на разжаренних вилах рис Оніпко.

Ім'я: Святий Миколай (він же Санта Клаус)

Місце народження: м. Потара, стародавня держава Лікія (сучасна територія Туреччини)

Дата народження: 22 травня 280 р. н.е.

Дата смерті: 6 грудня 343 р. н.е. (За новим стилем - 19 грудня)

Сан: Архієпископ Мир Лікійських

Зовнішність *: зріст 1 м 67 см, сива борода, вилицювате обличчя, смуглява шкіра.

Особливі прикмети: чорний плащ з капюшоном, мішок за плечима.

Покликання: допомагати нужденним

• Зовнішність святого вчені спробували відтворити за останками Св. Миколая, які зберігаються в італійському місті Барі.

НАШ МИКОЛА Починав кар'єру піонервожатим

Заморський Санта-Клаус (Йоулупуккі) мешкає в місті Рованіємі в Лапландії, Дід Мороз обжився в місті Великий Устюг. Наш новорічний персонаж Святий Миколай з недавніх пір прописався в Карпатах. Його двоповерховий дерев'яний будинок стоїть в селищі Пістинь Косівського району на Івано-Франківщині в оточенні букового лісу, високих гір та цілющого джерела, в угіддях національного природного парку «Гуцульщина». У цьому мальовничому краї, до речі, знімали епізоди номінований на «Оскар» фільму китайського режисера Чжана Імоу «Будинок літаючих кинджалів». Напередодні дня Святого Миколая «Сегодня» побувала в його прикарпатської садибі.

Чудотворець одружений. По дорозі до воріт казкового будинку гостей зустрічають вирізані з дерева метрові фігури сови, зайчика, гуцула з гуцулкою, діда з бабою. За будинком розбита дитячий майданчик з гойдалками та гірками. У самому особняку - сім кімнат. Крім кабінету і спальні чудотворця, є свій кут і у його помічників, вернісаж старовинних новорічних іграшок, кімната-музей карпатської природи і майстер-клас, де дітлахи вирізують з підручних матеріалів янголів і звіряток. Вони називають господаря казкового маєтку «дідом Миколою». А ось «в миру» на діда він зовсім і не схожий. 40-річний енергійний Мирослав Соколюк очолює центр дитячої творчості в Косові. Роль святого - це для душі. Зарплати за неї, на відміну від закордонного Санти, він не отримує і живе не в особняку, як його герой, а в звичайному 2-кімнатній квартирі на четвертому поверсі. Втім, зовні все відзначають разючу подібність Мирослава і Святого Миколая: хоча б зростання в 1 метр 76 см і схожі риси обличчя. Але якщо чудотворець, за переказами, в бік жінок навіть не піднімав очей, щоб уникнути спокуси, то Мирослав одружений на психолога Оксани. Своїх дітей у них поки немає, але вони не перестають сподіватися на появу потомства і подвійно цінують спілкування з малечею, навідуються Святого Миколая цілий рік і хлопцями з творчого центру. У житті гуцульський Санта обожнює готувати, особливо йому вдається борщ на свинячий порібнині і деруни з різними підливками. А ще вміє грати на скрипці (батько викладав у школі музику) і вирізати по дереву.

Ніс не червоний. Мирослав-Микола за освітою історик, студентом підробляв піонервожатим в одеському таборі «Молода гвардія», учив юних ленінців морської справи та історії флоту. Там же познайомився з майбутньою дружиною. Святого Миколая грає вже десять років, з тих пір, як став працювати в центрі дитячої творчості. Не цурається переодягатися і в «радянського» Діда Мороза на передноворічних ранках в школах. У нього в шафі і два наряди припасені - блакитний, розшитий золотом «миколаївський» і червоний «Морозівський». Мирослав каже, що багато дітей вірять в обох дідів і чекають подарунків два рази - в ніч з 18 на 19 грудня від одного і під Новий рік від іншого. «Святого Миколая від Діда Мороза відрізняє те, що у нього ніс не червоний», - посміхається Соколюк.

З'їзд Морозов. До речі, наш Микола міцно здружився з головним російським Дідом Морозом і навіть підняв з ним чарку за дружбу. Українець гостив в його резиденції в місті Великий Устюг Вологодської області в компанії іноземних дідів. Мороз накрив шикарний стіл з білому рибою, грибами, журавлиною, наливками і фірмовою горілочкою «Діда Мороза». На пам'ять російська новорічний герой подарував нашому вологодські мережива і срібний перстень із зображенням старовинної церкви, який він тепер не знімає. «Було мінус 15, і шведський Санта так замерз, що довелося його розтирати горілкою для зігріву. Не витримав скандинавський Дід російських морозів, - зі сміхом згадує Мирослав. - Своїм людиною виявився білоруський Дід Мороз, колишній військовий. Йому всього за рік відбудували такий шикарний комплекс у Біловезькій Пущі! Там Батька як наказав - тут же беззастережно зробили. Білорус офіційно отримує зарплату, це його основна робота. Знайшли спільну мову і з молдавським Дідом - Мош Кричун. А словацький Мікулаш навіть гостював у садибі під Косовом ».

Листи - мішками. У святкову «жнива» Соколюк іноді підміняє священик Іван Близнюк. У минулому році з «напарником» трапився казус. Коли Близнюк повертався додому через Київ з міжнародного форуму новорічних персонажів у Москві, у нього вкрали наряд Св. Миколи зі столичної камери схову. Але через пару днів міліція знайшла костюм. У Святого Миколая є три маленьких помічника-янголятка (вихованці центру творчості) і ще ціла «почет» референтів. Вони допомагають йому відповідати на листи, яких цього року прийшло більше півтори тисячі. Причому пишуть не тільки у свята. Ну, а зараз в резиденції нашого Санти і поготів цейтнот. Помічники ледве встигають читати приходять мішками листи. У грудні по заповітного адресою листоноші щодня приносять до сотні послань. У них діти просять іграшки, мобілки, комп'ютери. Мало хто хоче книжок. Є діти, які взагалі нічого не клянчать. Просто просять святого помолитися за здоров'я батьків або допомогти мамі повернутися додому із заробітків в Італії. Якийсь хлопчик тільки попросив передати привіт ангелика святого і погладити його конячок. А над одним листом Микола з помічниками просто плакали: дитина, у якої нещодавно померла мама, просив святого, щоб її душа потрапила в рай. Дорослі теж пишуть, в основному скаржаться на злидні і побутові проблеми і навіть докладають довідки про багатодітності або низьких доходах. Відповідають абсолютно всім - на фірмових бланках, з печаткою Св. Миколи, причому рукописно і не шаблонно. Часто доводиться шукати потрібні слова підтримки за допомогою психологів і дружина Соколюк активно в цьому допомагає.

Гуцульські коні замість оленів. Санта Клаус розвозить подарунки на запряжених оленями санях. А Святий Миколай на бричці з кіньми. До речі, коні не прості, а гуцульські, прикрашені дзвіночками. Коники виглядають подрібніше звичайних, але відрізняються витривалістю (цю вивезену з Гуцульщини за кордон породу починають відроджувати на батьківщині). У грудні чудотворець, із завантаженою подарунками бричкою, навідується до шкіл, садочків, інтернати та дитячі будинки. Соколюк запам'яталася 6-річна Настя, батько якої ну дуже просив його приїхати до доньки в образі Св. Миколая - дівчинка так щиро вірить в нього: «Скільки було радості, коли вона мене побачила і отримала подарунок з листівкою!», - Згадує чарівник. Соколюк до того натурально входить в образ, що навіть багато вихованців з його центру не уявляють, що він і Святий Миколай - одна особа. Вірять у нього навіть дорослі! Якось прийшли до нього в маєток дві студентки-подружи за порадою: полюбили вони одного хлопця і не знали, як вчинити, щоб і дружбу зберегти, і любов. Що їм порадив Микола, залишиться їх таємницею, ось тільки вийшли вони від нього задоволені.

Спальня в подарунок. 19 грудня Святий Миколай сам отримає подарунок. «А то він усіх обдаровує, про всі піклується, а про себе самого подумати часу не залишається. У його будиночку в садибі боляче скромна у нього спальня. Тому подаруємо нашому Миколі казковий, різьблений спальний гарнітур, виготовлений за спецзамовленням з екологічно чистого дерева і виконаний у художньому стилі. Ліжко будемо застилати «зимовим» і «літнім» покривалами в залежності від пори року, а зверху - збивати сім подушок. Пол прикрасить килим, що нагадує трав'яний покрив », - розповіла нам про подарунок для чудотворця його помічниця, заступник директора парку« Гуцульщина »Анастасія Костюк. Цікаво, а що нашому Санте самому клали під подушку в дитинстві? Виявилося, крім традиційних миколайчиків-прянички, йому особливо запам'яталися ковзани і м'яч, привезений аж із московського ЦУМу.

Різки спалять. 19 грудня в садибі Святого Миколая влаштують велике свято, на який з'їдеться дітвора з усіх округ. Для них влаштують театралізоване дійство і роздадуть подарунки. Тим, хто прочитає вірш або приготує зроблену власними руками виріб, крім цукерок перепаде ще іграшка. Різки, які Святий Миколай кладе під подушку неслухняним дітям, нікому не дадуть, а кинуть в розпалене ввечері «миколаївський багаття». Хоча чудотворець зауважує, що не завадило б «подарувати» їх нашої влади. А діти напишуть на папірцях свої хороші і погані вчинки і пообіцяють більше не пустувати.

Миколая не поділять. Тим часом передсвятковий настрій в садибі підмочили чвари з районною владою через ... фінансування проекту, а сам Святий Миколай опинився на межі нервового зриву. Справа в тому, що через пару років навколо будинку чудотворця задумали відбудувати щось середнє між «Діснейлендом» і «Артеком» з атракціонами, дитячим театром, оздоровчим табором і пансіонатом для дітей-інвалідів та з малозабезпечених сімей. І після того, як цього літа з держбюджету було вирішено виділити 20 мільйонів гривень тільки лише на проектування майбутнього комплексу та відвести під проект 380 гектарів карпатської землі, знайшлося багато бажаючих урвати ласий шматок. Як розповіла Анастасія Костюк, відразу пожвавішали районна влада: поставили капличку під Косовом, поспішно створили комунальне підприємство «Маєток святого Миколая» і тепер хочуть «завербувати» Мирослава Соколюк. Хоча парк «Гуцульщина» разом з благодійною Місією Святого Миколая вже чотири роки займається казковим проектом, і своїми силами вирішив «квартирне питання» чудотворця. «Місцеві чиновники в боротьбі за бюджетні кошти навіть потягнули нас в ... антимонопольний комітет, але там прийшли до висновку: правда на боці« Гуцульщини », - говорить Анастасія Костюк. Однак у Косівському райраді стверджують, що саме місцева влада задумала «миколаївський проект». У майбутньому комплексі чиновники хочуть пустити гуцульський трамвай і оголосити всеукраїнський конкурс на кращого Святого Миколая, в ролі якого бачать психолога чи педагога.

КОЛЕГИ ПО ЦЕХУ

10 ЛИЧИНА ДІДА МОРОЗА

"Алло, Дід Мороз на дроті", - пролунав у телефонній трубці розкотистий, злегка окающій голос. Так почалася наша розмова з самим улюбленим дідом всього пострадянського простору, який "осів" в місті Великий Устюг.

З приводу своєї "несказочной іпостасі" Мороз Іванович не став розколюватися. Мовляв, Дідом Морозом народився, Дідом Морозом і помру. А ось про своїх казкових "личинах" розповів з охоче. Отже, знайомтеся - Дід Мороз власною персоною.

1. Красень-чоловік у повному розквіті сил

Незважаючи на те що дідусеві перевалила за 2,5 тисячі років, сам себе він старим не вважає. "Молодий я ще, - каже, - незрілий". Та й омолоджується Дід не по роках: у його гардеробі 19 костюмів - на всі випадки життя і пори року. А про "червоному носі" він взагалі слухати не хоче. Мовляв, це всі дорослі казки розповідають, а я хлопець хоч куди.

2. Завзятий холостяк

Дід Мороз геть відмовляється говорити про своє особисте життя. А от про "приймальної внучці" своєї, Снігуроньку, не стримався, розповів: "Вона у мене тепер більша дівчина, от і поїхала до Костроми, до судженому своєму Лелю". На щастя, сценарій в реальності розвивається не як у казці Островського: незважаючи на взаємну любов, Снігуронька танути не збирається. Живий-здоровий, та Діда свого не забуває. Раз 15 на рік приїжджає до нього в гості.

3. Весільних справ майстер

Хоч Дід сам і холостяків, але наречені їдуть до нього юрбами. "Кожну суботу до мене по 3-4 весілля приїжджає, - розповідає Мороз Іванович. - І все просять одного - порозуміння".

4. Спортсмен

Щоб витримати скажений ритм життя, Дід Мороз щодня встає о 5 ранку, а лягає в 11-12 ночі, на листи відповідає, гостей приймає, - він займається спортом. "Прокинувся вранці - зарядка, - ділиться секретом бадьорості" дідусь ". - Холодною водою теж обливаюся. Ось ближче до Нового року буду робити це кожен день, щоб сил було більше". А ще Дід Мороз борознить простори своїх володінь на лижах, ковзанах, а влітку розсікає на водному мотоциклі. Ось і пишіт здоров'ям. На питання "хворієте чим-небудь, діду?" зі сміхом відповідає: "Вболіваю, дитинко, за футбольну нашу команду. Ось недавно грали якраз на мій день народження, 18 листопада. Дак я так хворів".

5. Підкорювач Ельбрусу

Футболом і лижами Дід Мороз не обмежується: 31 серпня підкорив найвищу вершину Європи - Ельбрус. "Що мене вразило, - згадує, - так це натовпу людей. Проштовхнутися неможливо, чоловік 50-60 було. Адже на вершину найзручніше підніматися вночі, ось до 9 ранку все і підтягуються".

6. Символ Олімпіади

Мабуть, спортивний спосіб життя Мороза зіграв не останню роль у тому, що його вибрали головним символом Сочинської олімпіади-2014. Так що скоро бренд Діда Мороза стане ще розкручений.

7. Мандрівник

Життя Діда Мороза може позаздрити кожен, хто мріє подорожувати. То він у Лондоні відкриває фестиваль "Російської зими", то на Великій Китайській стіні - рік Росії. "Для цих подорожей у мене цілий" автопарк "є, - хвалиться Дід. - От недавно Білий Старець з Бурятії подарував 4-го оленя, Ямальчіком назвали. Але я не тільки на оленях їжджу. І на поїзді, і на автобусі катаюся, і на літаку літаю. І килим-літак у мене є, і чоботи-скороходи ". Так що на новий рік зможе дістатися до кожної оселі.

8. Гурман

Є у Дідуся Мороза одна маленька слабкість - дуже він любить поїсти. Та не снігові коржі, як у казках пишуть, а все натуральненькое: грибочки, ягідки. "Найулюбленіша моя страва - це шанечкі, - зі смаком розтягує він це слово. - Це такі відкриті пиріжки, як ватрушки. Але тільки роблять їх не з дріжджового, а з пісочного тіста. А начинка може бути будь-яка - варення, пюре, рис ".

9. Хлібосольний господар

На День народження, 18 листопада, до Діда Мороза з'їжджаються "колеги". Мороз на це свято накриває шикарний стіл з білою рибою, грибами, журавлиною і фірмовою горілочкою «Дід Мороз». І іноді гостям доводиться не тільки приймати її всередину. «На минулий день народження було -15, - сміється, - і шведський Санта так замерз, що довелося його розтирати горілкою для зігріву. Не витримав скандинавський Дід російських морозів ".

10. Мрійник

Про подарунки, які дарують або які хотів би отримати, Дід відмовчується. А ось про мрію своєї заповітної розповів. "Мрію, - каже, - про одне: щоб люди на Землі навчилися розуміти одне одного". І саме розуміння Дід Мороз побажав читачам газети "Сегодня" в новому році.

ФІНСЬКИЙ Йоулупуккі: ГОСТЕЙ ПРИЙМАЄ У в'язані шкарпетки, З 10 ДО 18

З усіх Санта Клаусів найголовнішим вважається той, хто влаштувався на Північному полюсі, в далекій Лапландії. "Сьогодні" побувала у фінського Йоулупуккі ("Йoулу" в пеpевoде c фінcкoгo - Poждеcтвo, а "пукки" - кoзел. За переказами, ця тваринка допомагала дідка розносити подарунки). У 1985 році в дев'яти кілометрах від містечка Рованіємі фінському Санте відбудували цілу Село з майстернями, торговими центрами, ресторанами і навіть ляльковим театром. Дістатися до Рованіємі можна на чому завгодно, а от що залишився кілометраж до казкової села гості долають на оленячої упряжці. По дорозі мандрівників запрошують погрітися на фермі, де розводять їздових собак, а заодно і пригоститися бутербродами з оленини. М'ясо чимось нагадує нашу яловичину, але зі специфічним присмаком.

Фіни дуже ревно оберігають легенду про Йоулупуккі. Запитай у будь-кого, коли народився старий, відповідають: «давно це було» і починають розповідати, як багато-багато років тому, ельф на ім'я Елвіс знайшов старовинну книгу, де було написано, що до людей дід з торбою подарунків прийшов в кінці 999 року .

Йоулупуккі приймає відвідувачів у білій сорочці, червоному каптані, шапці з помпоном і кольорових в'язаних шкарпетках щодня з 10 до 18 годин. Перед тим як підійди до діда, ельфи-помічники запитують у гостя, звідки він. Це для того, щоб старий знав, як вас вітати. Говорити «добрий день» Йoулу ще не навчили, а от "здрас-туй-ті" він вимовляє дуже добре - росіян у селі щорічно гостює дуже багато. Подарунки Йоулупуккі не дарує, лише пропонує сфотографуватися на пам'ять і вручає посвідчення про перетин Полярного кола. Розторопні батьки роблять так: віддають подарунок ельфам, ті непомітно залишають його за спиною Санти, а той вручає вже дитині. А взагалі вважається, що старому треба нашептати на вухо бажання, і воно з часом обов'язково збудеться. Дорослі в це вірять навіть більше дітей. Принаймні, відмічено: вони набагато довше затримуються біля Санти.

Пару слів про "земної" життя Йоулу: середніх років, одружений, дружина живе недалеко від Села, скільки отримує за свої казкові діяння - не відомо, але має славу досить багатою людиною.

Після зустрічі з дідом гостей запрошують в Санта-Парк, який розташований в печері Сювясенваара під землею. Там і каруселі, і атракціони і навіть майстер-клас з випікання різдвяного печива. У 80-ти кілометрах від Рованіємі знаходиться найпівнічніший зоопарк світу Рануа. Він не схожий ні на який інший - на білого ведмедя, росомаху, рись, песця (всього 60 видів тварин) можна подивитися тільки з висоти підвісної дороги. Як тут пояснюють, зоопарк - для зручності звірів, а не людей.

Ах, так. Ще фіни запевняють, що цілий рік буде везти того, хто, будучи в селі Санти, побачить фантастичне явище природи - північне сяйво на нічному небі!
Джерело: Сегодня


Ключові слова: де народився Святий Миколай

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

ДТП в Черновцах при участии такси 20 07 2018 ДТП с участием автомобиля одной из служб такси произошло в Черновцах на улице Сечевых стрельцов
- 20.07.2018 17:37
В Украине предлагают заминировать Азовское море Командующий Военно-морскими силами Украины, вице-адмирал Сергей Гайдук озвучил предложение заминировать Азовское море, чтобы предотвратить потери Украины от деятельности иностранных суден
- 20.07.2018 17:20
Реакция на заявление Путина о референдуме на Донбассе 19 июля президент РФ Владимир Путин провел закрытое совещание с послами, на котором отметил, что предложил
- 20.07.2018 16:41
Как выглядит мороженое за 1500 долларов В ресторане при отеле Розарио Вакабаяси подают самое дорогое мороженное под названием Bear Extraordinaire.
- 20.07.2018 16:03
В Черновцах - акция протеста против Фестиваля равенства В Черновцах активисты "Национального корпуса" перекрыли движение в районе здания городского совета
- 20.07.2018 15:20
ДТП в Хмельницкой области с тремя погибшими 20 07 2018 В селе Прибужское Хмельницкой области произошло смертельное ДТП в пятницу, 20 июля
- 20.07.2018 14:42
ДТП на Житомирщине 20 07 2018 - 10 погибших В Житомирской области, на 127-м километре трассы Киев-Чоп произошла серьезная дорожная авария
- 20.07.2018 14:13
Обыски СБУ у главы Черновцыоблэнерго В квартире начальника коммунального предприятия Черновцыводоканал сотрудники Службы безопасности Украины проводят обыски.
- 20.07.2018 12:47
Абитуриенты из Крыма и Донбасса могут поступать в вузы до 28 сентября Для временно оккупированных территорий Крыма, а также отдельных регионов Донбасса, было решено продлить сроки вступительной кампании
- 20.07.2018 12:34
Ученые раскрутили частицы до максимальной скорости Рекорд скорости механического вращения поставила группа физиков из США и Швейцарии.
- 20.07.2018 12:03

Всі новини