На Західній України мешканці обізнані у фінансах

- 09.12.2010 16:07
На Західній України мешканці обізнані у фінансах

Мешканці Західної України лідирують за рівнем фінансової грамотності

"Українцям бракує знань про фінанси. Наші співвітчизники користуються лише базовими фінансовими послугами та не довіряють фінансовим установам. Попри те, рівень знань про фінансову систему та права споживачів у Західному регіоні України є вищим, аніж у решті регіонів України", - на цьому сьогодні під час засідання у Львівському прес-клубі реформ наголосив Олексій Куценко, проект USAID "Розвиток фінансового сектору", презентуючи дослідження щодо фінансової грамотності українців.

Місія USAID в Україні замовила дослідження з питань фінансової грамотності та захисту прав споживачів фінансових послуг як перший крок до розробки загальнонаціональної програми з питань фінансової грамотності населення.

Дослідження проводилося у вересні-жовтні 2010 року українським дослідницьким агентством "InMind". Було опитано 2014 мешканців міст віком від 20-ти до 60 років, які є користувачами фінансових послуг. Похибка дослідження становить +/-2%.

"Ми запитали у респондентів - чи вважаєте ви себе фінансово грамотною особою? По всій Україні 41% вважає, що їхні знання з цих питань є задовільними, 11% - нічого не знають, - зазначив Олексій Куценко. - Кожен четвертий зізнався, що його знання є незадовільними. 22% - обізнані на "добре", 4% - на "відмінно".

Західний регіон України відрізняється від решти територій тим, що тут майже вдвічі більше людей оцінили свої знання у фінансовій сфері на відмінно. "Захід України - єдиний і в тому, що більш як 20% людей оцінили свої знання на "добре", - каже Олексій Куценко.

Щоб підтвердити знання, респондентам запропонували пройти фінансовий тест, який складався із 7 запитань. "Ми не знайшли в Україні жодного респондента, який правильно відповів на усі запитання", - каже соціолог. За його словами, серед опитаних користувачів фінансових послуг було 13% тих, які дали одну правильну, або жодної відповіді, та 38% тих, хто не зміг дати більше, аніж три правильні відповіді. За словами пана Куценка, така ситуація несе загрозу для національної безпеки.

Мешканці Західного регіону, натомість, краще пройшли фінансові тести. "Набагато більше людей почувають себе впевненіше навіть з математичної точки зору", - зазначив Олексій Куценко.

Порівняно з населенням інших регіонів мешканці заходу країни більше користуються такими послугами фінустанов: обмін валют, грошові перекази, страхування, мають більше депозитів.

Джерело: http://lviv.expres.ua


Ключові слова: фінансова грамотність українців

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Путин отдал приказ о выводе войск из Сирии Президент России Владимир Путин прибыл 11 декабря в сирийский Хмеймим на российскую военную базу,
- 11.12.2017 12:42
Путин отдал приказ о выводе войск из Сирии Президент России Владимир Путин прибыл 11 декабря в сирийский Хмеймим на российскую военную базу,
- 11.12.2017 12:42
Зарплаты в Украине - самые низкие в Европе Среди всех стран Европы уровень средней зарплаты в Украине - самый низкий. несмотря на то, что согласно статистическим данным, средний уровень зарплаты в Украине в июне 2017 года увеличился на 19%
- 11.12.2017 11:29
Новая методика позволяет взломать любой Windows Специалисты заявляют - существует новая методика, с помощью которой можно взломать абсолютно любую версию операционной системы Windows, при этом, мошенническое ПО останется незамеченным для антивирусных программ.
- 11.12.2017 11:15
Провокаторы подорвали польский автобус под Львовом Под Львовом неизвестные лица бросили под польский автобус взрывчатку. Информацию об инциденте,
- 11.12.2017 10:43
В Германии продали деревню вместе с населением Небольшой населенный пункт в Германии продали на аукционе за 140 тысяч евро. Речь идет о небольшой деревушке под названием Альвине
- 11.12.2017 10:26
Гиалуроновая кислота поможет при лечении артрита Человеческий организм со временем стареет, мышцы становятся не такими сильными и прочными, ткани теряют эластичность.
- 11.12.2017 10:09
Сегодня Саакашвили выберут меру пресечения Бывшего президента Грузии и экс-губернатора Одесской области Михаила Саакашвили во вторник утром, 5 декабря
- 11.12.2017 09:37
На Гравитоне обустроят новую футбольную площадку В Черновцах в микрорайоне Гравитон появится современная футбольная площадка с искусственным покрытием.
- 11.12.2017 09:19
Врачи подтвердили существование синдрома разбитого сердца В 90-х годах прошлого столетия был открыт синдром "разбитого сердца", и до настоящего времени медики полагали, что излечиться от любовных травм вполне можно без врач
- 08.12.2017 16:40

Всі новини