Презентація каталогу творів відомої буковинської майстрині Любові Дуб відбулась у Чернівцях.

- 02.12.2010 15:12
Презентація каталогу творів відомої буковинської майстрині Любові Дуб відбулась у Чернівцях.

У шанувальників декоративно-ужиткового мистецтва наприкінці листопада з’явилася можливість поповнити власні колекції каталогом вибраних творів відомої буковинської майстрині Любові Дуб. Презентація каталогу відбулася під час відкриття виставки її робіт під назвою «Золота осінь» і саме ця подвійна подія стали найбільш знаковими для Чернівецького художнього музею в листопаді 2010 року.
Упорядником каталогу творів Любові Дуб та автором вступної статті є заступник директора Чернівецького художнього музею з наукової роботи Валентина Любківська. Саме вона протягом майже десяти років вивчала творчість мисткині і її багаторічна кропітка праця віднайшла своє відображення в цьому яскравому та цікавому виданні. За словами пані Валентини, роботи буковинської мастрині є надзвичайно цікавими зразками так званого наївного мистецтва, а захоплення творчістю Любові Дуб в неї розпочалося із часів першого знайомства з її творами.
«Основна частина роботи з упорядкування каталогу відбулася в минулому році, а презентація видання і проведення виставки робіт майстрині були заплановані саме на кінець 2010 року, щоби приурочити обидві події до дня народження пані Любові. Нажаль, самої авторки не стало в травні 2009 року, й тому презентація каталогу вибраних творів та виставка є своєрідною даниною пам’яті відомої буковинки», - каже Валентина Любківська.
На цьому культурно-мистецькому заході був присутнім і онук пані Любові Руслан Михайлюк, який свого часу подарував художньому музею 11 робіт майстрині, за що музейні науковці дуже йому вдячні. Мушу зробити наголос на такому прикладі, оскільки саме завдяки таким людям, які розуміють важливість збереження кращих зразків мистецької спадщини краю для нащадків, і складаються музейні збірки. Тому, користуючись нагодою, хотів би звернутися до всіх небайдужих людей сприяти поповненню колекції Чернівецького художнього музею творами буковинських митців, адже тільки в музеях вони стають доступними для широкого загалу шанувальників мистецтва, тоді як у приватних колекціях їх може побачити лише обмежене коло людей.
В каталозі представлені кращі твори Любові Дуб, за допомогою яких можна скласти повне враження про творчість майстрині. Самі роботи зберігаються в трьох чернівецьких музеях - художньому, краєзнавчому та меморіальному музеї Ольги Кобилянської, але найбільша та найсуттєвіша колекція творів пані Любові знаходиться якраз у художньому музеї.
Переконатися в цьому можна, відвідавши виставку робіт Любові Дуб під назвою «Золота осінь», про яку ми вже згадували вище і яка зараз експонується у виставковій музейній залі. Виставка складається виключно з експонатів головного мистецького храму Буковини, що зберігаються у музейних фондах, і тому всі бажаючі ближче ознайомитися із творчістю пані Любові мають можливість це зробити до 5 грудня, поки виставка експонуватиметься.

Альберт Комарі,старший науковий співробітник Чернівецького художнього музею
Ключові слова: Любов Дуб, новини художній музей

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46
Поезд проехал над спящей на путях женщиной В прошлый понедельник, 16 июля в Латвии произошел странный случай.
- 18.07.2018 17:26
Подробиці ДТП на Героїв Майдану в Чернівцях Водії автомобілів «ЗАЗ» і «ГАЗ» «не поділили» дорогу, в результаті чого зіткнулися.
- 18.07.2018 17:13
Космический зонд к Солнцу отправят 4 августа 2019 года Национальное аэрокосмическое агентство NASA уже готово направить к Солнцу космический аппарат
- 18.07.2018 16:33
Неповнолітніх крадіїв пального спіймали на Кіцманщині З настанням сутінок двоє товаришів зливали дизельне пальне з чужих автомобілів
- 18.07.2018 14:44
Відшкодування ПДВ в Чернівцях сягнуло 76,8 млн грн У першому півріччі цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ
- 18.07.2018 14:17
Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16

Всі новини