Нове в податковому кодексі для ФОП

- 19.11.2010 19:40
Нове в податковому кодексі для ФОП

Народні депутати прийняли технічні правки до Податкового кодексу і внесли зміни до норм, що стосуються спрощеної системи оподаткування. Про це заявив голова профільного комітету Віталій Хомутиннік.

"Ми внесли технічні правки до даного документа, на яких наполягали нардепи, а також внесли відповідні зміни, що стосуються видів діяльності підприємств, які відносяться до спрощеної системи податкового оподаткування. Зокрема, ми залишили на спрощеній системі оподаткування транспортні послуги, діяльність у сфері розваг, діяльність теле-і радіомовлення, діяльність у сфері геології та геодезії, секонд-хенд і діяльність у сфері технічних досліджень. Також на спрощеній системі оподаткування залишилася діяльність у сфері торгівлі через торговельні автомати ", - сказав Хомутиннік.

Крім того, він зазначив, що були прийняті поправки у сфері оподаткування нерухомості, зокрема, відповідно до внесених поправок до Податкового кодексу, пільг переведені з загальної площі на житлову. Також були збільшені соцпільги з прибуткового податку для учасників бойових дій та інвалідів першої і другої групи (збільшені в 1,5 -2 рази).

Він відзначив, що нардепи проголосували за всі поправки, викладені на 18 сторінках до Податкового кодексу.

Як наголошується на веб-сайті ВР, не підлягають оподаткуванню доходи, отримані нерезидентами у вигляді відсотків або доходу (дисконту) на державні цінні папери або облігації місцевих позик, або боргові цінні папери, виконання зобов'язань за якими забезпечене державними або місцевими гарантіями, продані або розміщені нерезидентам за межами території України через уповноважених агентів-нерезидентів, або процентів, сплачених нерезидентам за отримані державою або до бюджету АР Крим або міськбюджету позики (кредити або зовнішні запозичення), які відображаються в держбюджеті України або місцевих бюджетах чи кошторису Національного банку, або за кредити , отримані суб'єктами господарювання і виконання яких забезпечено державними або місцевими гарантіями.

У розділі IV "Податок на доходи фізичних осіб" передбачено, що сума пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду або бюджету згідно із законом, а також з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана ВР, такі пенсії не підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати.

У розділі XIX "Прикінцеві та перехідні положення" встановлено, що особи, з набранням чинності глави 14 цього кодексу, перейшли на загальну систему оподаткування зі спрощеної системи оподаткування, та не були зареєстровані платниками ПДВ, підлягають обов'язковій реєстрації платниками податку на додану вартість з урахуванням вимог пункту 181.1 статті 181 розділу V. Обсяг оподатковуваних операцій визначається починаючи з періоду переходу на загальну систему оподаткування.

Визначено також, що тимчасово до 1 січня 2015 р. сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко, молочна сировина і молочні продукти, м'ясо і м'ясопродукти, іншу продукцію переробки тварин, закуплених у живій вазі (шкури, субпродукти, м'ясо-кісткове борошно), у повному обсязі спрямовується до спеціального фонду держбюджету.

Порядок нарахування, виплати і використання зазначених коштів визначається Кабінетом міністрів.

Стаття 65 "Нормативи відрахувань податку на доходи фізосіб до бюджетів місцевого самоврядування" викладено в новій редакції, згідно з якою "в доходи бюджету Києва зараховується 50% податку на доходи фізосіб, сплачується (перераховується) відповідно до Податковим кодексом на території міста. До доходів бюджету Севастополя зараховується 100% податку на доходи фізосіб, сплачується (перераховується) відповідно до Податковим кодексом на території Севастополя.

До доходів бюджетів міст республіканського АР Крим та обласного значення зараховується 75% податку на доходи фізосіб, сплачується (перераховується) відповідно до Податковим кодексом на території цих міст. До доходів бюджетів сіл, їх об'єднань, селищ, міст районного значення зараховується 25% податку на доходи фізосіб, сплачується (перераховується) відповідно до Податковим кодексом на відповідній території.

У законі "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" стаття 3 доповнено частиною третьою такого змісту: "підприємства, що мають право ведення спрощеного обліку доходів і витрат та не зареєстровані платниками ПДВ, можуть узагальнювати інформацію в регістрах бухгалтерського обліку без застосування подвійного запису".

Розділ XIX доповнено новим пунктом, згідно з яким Кабмін до 31 грудня 2011 р. спільно з зацікавленими релігійними організаціями повинні розробити програму і внести до ВР пропозиції щодо альтернативного обліку фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від ідентифікаційного номера (реєстраційного номера облікової картки платника податків).

Нагадаємо, ВР 18 листопада прийняла у другому читанні і в цілому проект Податкового кодексу за редакцією Кабінету міністрів України. Також парламентарії ухвалили окремий закон, який вносить зміни до чинного законодавства у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу.

7 жовтня ВР прийняла в першому читанні Податковий кодекс. Комітет ВР з питань податкової та митної політики за підсумками засідання 11 листопада рекомендував ВР прийняти у другому читанні проект Податкового кодексу України.


Ключові слова: правки до нового налогового кодексу

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

40% черновчан выбрали семейного врача В Черновцах жители подписали с врачами 102 250 деклараций. Такие цифры называются по состоянию на 10 июля 2018 года.
- 13.07.2018 17:30
Великобритания и США подпишут торговое соглашение после Брексита После завершения процедуры Брексита Великобритания и США заключат торговый союз
- 13.07.2018 17:19
К Земле приближается необычная зеленая комета 2 июля астрономы отметили приближающуюся к нашей планете комету C/2017 S3 PANSTARRS
- 13.07.2018 16:07
Поезд Черновцы-Сучава запустят в 2019 году В пресс-службе Министерства инфраструктуры Украины озвучили сроки реализации проекта железнодорожного сообщения
- 13.07.2018 12:51
Принят закон об уменьшении стоимости растаможки авто В первом чтении Верховной Радой Украины был принят законопроект "О внесении изменений в налоговый кодекс Украины
- 13.07.2018 12:17
Рейтинг самых дорогих городов мира 2018 Банк UBS AG провел исследование и определил рейтинг самых дорогих для проживания городов в мире
- 13.07.2018 12:12
Тройное ДТП в Черновцах в районе Дрожзавода 13 07 2018 В Черновцах в пятницу, 13 июля, в районе Дрожзавода произошла авария
- 13.07.2018 11:00
Владельцы авто на еврономерах требуют принять закон о растаможке Перед отпуском у депутатов Верховной Рады Украины 13 июля - последний рабочий день
- 13.07.2018 10:49
Озоновая дыра над Антарктидой затянулась По заявлению Европейского космического агентства, озоновая дыра в атмосфере Земли над Антарктидой затянулась.
- 13.07.2018 09:53
Фестиваль культур Global Village в Черновцах 27 07 2018 В Черновцах на улице Кобылянской 27 июля состоится международный фестиваль культур Global Village.
- 13.07.2018 09:46

Всі новини