Для чого реєструвати торгову марку та як зареєструвати домен ua?

- 15.11.2010 19:39
Для чого реєструвати торгову марку та як зареєструвати домен ua?

Питання-відповіді для ІА ЗАН

1.Хто такий представник у справах інтелектуальної власності або патентний повірений ?

Законодавство всіх країн світу з метою якісного складання заявок на реєстрацію або патентування об'єктів інтелектуальної власності передбачає спеціальну категорію спеціаліста у справах інтелектуальної власності в особі патентного повіреного.
В Україні існує процедура атестації та державної реєстрації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), яка регламентується «Положенням про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених)», затвердженим Кабінетом Міністрів України від 10.08.94 р. № 545.
Згідно цього положення патентний повірений України повинен:
- Мати не менше 5-ти річного досвіду роботи в даній області;
- Спеціалізуватися винятково на об'єктах інтелектуальної власності;
- Скласти іспити в Патентному відомстві України;
- Мати атестацію Патентного відомства України.
Патентний повірений є посередником між Заявником та Патентним відомством.
Згідно українського законодавства резиденти України мають право вести справи з українським патентним відомством безпосередньо або через представника (патентного повіреного), а нерезиденти України можуть діяти тільки через патентного повіреного.
Як показує досвід, процедура отримання охоронних документів (патентів) складна і дуже специфічна. Тому, звертаючись до патентного повіреного, ви можете отримати кваліфіковану допомогу, що, в кінцевому рахунку, призведе до збереження вашого часу та грошей. На сьогодні існують випадки коли юрист представляється «патентним повіреним» або «представником у справах інтелектуальної власності» та при цьому не має свідоцтва про свою атестацію в Державному департаменті інтелектуальної власності. Дії такого юриста можна розцінювати як шахрайство.

2. Для чого реєструвати торгову марку?

Торгова марка (торговельна марка, товарний знак, бренд) – важливий інструмент регулювання ринкових відносин, і, по суті, являється найціннішим капіталом підприємства. На сьогодні, у світі зареєстровано понад 25 млн товарних знаків. За словами експертів, щорічно ця цифра збільшується приблизно на мільйон. Водночас вартість відомих брендів може досягати десятків мільярдів доларів США. Найбільше значення торгова марка набуває при високій конкурентоздатності продукції. З часом торгова марка починає працювати на власника, підвищує попит і вартість виготовленої продукції.
Наприклад, якщо Ви певний час прикладали зусилля для розкрутки Вашого бренду, вкладаючи кошти у рекламу, спонсорування, інші заходи, створили собі імідж, випускаючи якісну продукцію, але не зареєстрували вчасно торгову марку, то будь-хто може зареєструвати Ваш бренд на своє ім’я, і Вам доведеться витратити багато зусиль, щоб відновити справедливість, якщо це взагалі буде можливо у даній ситуації. У нашій практиці були випадки, коли офіційні дистриб’ютери відомих іноземних фірм – володільців розкручених в інших країнах торгових марок , не змогли зареєструвати в Україні торгову марку тому, що почали клопотатися про реєстрацію пізно. Схожі торгові марки вже були зареєстровані на інших осіб, які не мали офіційних дозволів на розповсюдження товару в Україні. Таким чином підприємство, яке вчасно не зареєструвало торгову марку, може втратити як своїх клієнтів так і результати всіх попередніх зусиль з просування свого товару чи послуги на ринку

3. Як зареєструвати домен ua

Зараз Інтернет перетворився на щоденний засіб передачі інформації через web-сайти і попит на реєстрацію доменів зростає з кожним днем. Вміння правильно вибрати домен та знання правил реєстрації доменів дозволяє суттєво скоротити час та зробити правильний вибір.
Особливий інтерес представляє домен першого рівня типу «домен.ua». Реєстрація сайту в домені ua є свідоцтвом солідності та іміджу власника сайту. Згідно Правил реєстрації доменів в зоні ua до цієї реєстрації існує одна вимога – наявність свідоцтва про реєстрацію одноіменної торгової марки.
Зрозуміло, що для фірми, яка послідовно займається конкурентоспроможністю свого бізнесу, реєстрація своєї торгової марки теж являється необхідним кроком. Але, для того, щоб, отримавши права на торгову марку, Ви змогли швидко отримати бажаний домен, треба враховувати деякі нюанси.
Наприклад, торгові марки реєструються і діють для певних класів. Тому, якщо Ви хочете зареєструвати якесь словесне позначення для виробництва продуктів, Вам не заважатиме одноіменна торгова марка, зареєстрована перед Вашою для одягу, тканин, тощо. При реєстрації ж домена ua в такому випадку може мати місце зіткнення інтересів двох осіб – власників одноіменних торгових марок. Нюанси виникають також у зв’язку з тривалістю процедури реєстрації торгових марок, транслітерацією кирилічних торгових марок та інш. Тому таку реєстрацію краще проводити через спеціалістів, та вчасно повідомляти їх перед початком процедури реєстрації торгової марки про ваші плани стосовно реєстрації домену ua.

4.У мене є хороша ідея, але я боюся її розголошувати, щоб не перехопили інші. Як бути у цьому випадку?

Американська корпорація патентних досліджень, яка займається безпосередньо акумуляцією новацій, у своїй переписці із авторами ідей завжди вказує: «Якщо Ви нікому не розкажете про свою ідею – вона ніколи не досягне успіху.» З цим можна погодитись. Однак попередньо цій ідеї треба надати об’єктивної форми, перетворивши її у об’єкт інтелектуальної власності. Підтвердженням існування ідеї, підтвердженням Вашого авторства і права власності на неї є наявність охоронного документа, виданого патентним відомством, або наявність свідоцтва про державну реєстрацію авторського права. З появою такого об’єкта інтелектуальної власності Вм можете приймати участь у процесі продажу, обміну, дарування, захищати свої права від їх порушення третіми особами та інш. Тепер це Ваша власність, і вона може деколи вартувати набагато більше, ніж «нерухомість». При підготовці ідеї до патентування часто можна врахувати і можливості нерозголошення деяких нюансів, залишивши їх своїм «ноу-хау», одночасно захистивши суть ідеї.

На питання ІА ЗАН відповіла патентний повіренний Е. Микитюк

 

 Ключові слова: патентний повіренний

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини