Янукович дратує Кремль

- 03.11.2010 14:46
Янукович дратує Кремль

Бєлковський: Янукович дратує Кремль

З'являються нові коментарі щодо того, що міг означати пародійний сюжет "Віктор Всемогутній" із сатиричним зображенням президента Януковича, який вийшов на головному телеканалі Росії, "Пєрвом" ("Первый канал).

Клацнути Читати про вихід сатиричного ролика про президента України.

Український телеканал ICTV, що транслював останній випуск російської програми "Большая разніца", вирізав з випуску пародію на Віктора Януковича. В Росії ту програму показували 30 жовтня, напередодні місцевих виборів в Україні.

Сатира на Лукашенка на російському ТБ найгостріша, на Януковича - поки що помірна. На Медведєва сатири немає.

У пародії є фрагменти, які цілком можна вважати образливими, хоча цьому ролику ще далеко до гострої критики, якою російські канали нещодавно частували президента Білорусі Лукашенка.

"Кремль дозволив сюжет"

Російський політолог Станіслав Бєлковський сказав в інтерв‘ю Бі-Бі-Сі, що в Росії сюжет-пародія на Януковича не був дуже популярним у рейтингах, бо нині в тій країні питання української політики не є таким актуальним, як 5-6 років тому. Однак у пародійному сюжеті, як вважає екcперт, містився сигнал для російського політикуму. Із Станіславом Бєлковським говорив ведучий Бі-Бі-Сі Фідель Павленко.

С.Бєлковський: Для політичної еліти Росії це був сигнал, що Кремль роздратований Януковичем і що Кремль дозволив такий сюжет на першому каналі - на головному президентському каналі - в пору дня, коли його дивиться найбільше людей.

Бі-Бі-Сі: Сатира на президента дружньої зараз держави і дружнього політика для Росії, яким називають Януковича і якого багато хто вважає проросійським політиком, з‘являється на головному телеканалі Росії. Це, здавалося б, мало дивувати. Але, як ви кажете, це сигнал того, що Москва насправді не дуже задоволена паном Януковичем?

Для політичної еліти Росії це був сигнал, що Кремль роздратований Януковичем, і що Кремль дозволив такий сюжет на першому каналі - на головному президентському каналі - в пору дня, коли його дивиться найбільше людей

Станіслав Бєлковський - російський політолог

Немає очікуваних поступок

С.Бєлковський: Москва вже з 2006 року не вважає Януковича своїм агентом впливу. І на останніх президентських виборах Владімір Путін симпатизував Юлії Тимошенко, хоча зараз, звичайно, Кремль намагається це спростувати. І після того, як Янукович прийшов до влади, були надії на те, що будуть значні поступки в економічному плані з боку України, але цих поступок досі немає. І тому, звичайно, Кремль трохи роздарований Віктором Януковичем.
Політолог Станіслав Бєлковський.

Політолог Станіслав Бєлковський.

Тим більше, що Віктор Янукович насправді, незважаючи на свою формальну проросійську риторику, рухається переважно в бік Європи, що він не йде на поступки в питаннях приватизації ключових галузей української економіки, на що Кремль сподівався. Немає поступу, наприклад, у питаннях об'єднання Газпрому і Нафтогазу, у створенні газотранспортного консорціуму тощо. Тобто йдеться про питання, які навколокремлівський бізнес, який визначає кремлівську політику на українському напрямку, вважає принциповими та ключовими.

Тому, звичайно, це роздратування накопичується, і це знаходить відображення в таких сюжетах, як пародія на Януковича на "Пєрвом" каналі, яка нагадує значною мірою пародії на Лукашенка - президента Білорусі, до яких російські телеглядачі звикли.

А крім того, Кремль роздратований контактами Януковича та Лукашенка, які відбуваються у стилі дружби України та сучасної Білорусі. І тим, наприклад, що нафтогін Одеса-Броди буде використовуватися в аверсному режимі для постачання венесуельської нафти через Одеса-Броди до Білорусі.

Клацнути Читати: президент Медведєв критикує білоруського колегу й сам, у відеоблогах.

Янукович, незважаючи на свою формальну проросійську риторику, рухається переважно в бік Європи. Він не йде на поступки в питаннях приватизації ключових галузей української економіки, на що Кремль сподівався. Тобто, йдеться про питання, які навколокремлівський бізнес вважає принциповими та ключовими.

Станіслав Бєлковський - російський політолог

Янукович=Лукашенко?

Бі-Бі-Сі: Пане Бєлковський, все ж таки на пана Лукашенка не просто була сатира – про нього були дуже гострі документальні фільми зі звинуваченнями ледь не у причетності до (не хочеться вживати це слово) мафії. Що ж стосується Януковича, то тут все ж таки сатира. То хіба можна ставити їх в один ряд?

С.Бєлковський: Поки що ні, звичайно. Поки що лише починається щодо Януковича. Звичайно, Кремль сподівається, що Янукович не стане для офіційної Росії новим Лукашенком. Тобто ворогом, який ще недавно був другом. Але все може бути найближчим часом, бо Кремль керується у своїй діяльності переважно економічними інтересами найвпливовіших фінансово-промислових груп. А ці інтереси не збігаються з інтересами українських промислових груп, які відображає Янукович. Тому розвиток стосунків Кремля та сучасної української влади не є передбачуваним.

Що відбудеться завтра - невідомо, бо в Росії спостерігаються симптоми перебудови, спостерігаються симптоми того, що сучасна еліта вже не вважає сучасну політико-економічну систему Росії ефективною.

Станіслав Бєлковський

Відступати важче

Бі-Бі-Сі: Ви сказали, що від 2006 року Кремль не вважає Януковича абсолютно своїм агентом впливу в Україні. Чому, на вашу думку, подібна політична сатира на Януковмча не з‘являлася раніше на роісйському телебаченні, а з‘явилася лише тепер?

С.Бєлковський: Тому що ще у 2004-му році Кремль зробив надто багато, щоб пояснити, що Янукович - це "наш проросійський кандидат". І пояснити зворотнє дуже важко. Принаймні переважна більшість російських громадян вважає, що Янукович - це наш кандидат у президенти. І пересічні росіяни, звичайно, не хочуть втручатися, не хочуть розуміти усі тонкощі і складнощі україно-російсьикх бізнес-відносин. І тому, все це треба робити поступово - не можна, з точки зору Кремля, так швидко казати, що вчора він був наш, а сьогодні вже не наш. Але, як показує приклад Олександра Лукашенка, все може бути, і Кремль може перейти до такої лінії в найближчому історичному часі.

Сусідніх критикувати можна, своїх - ні

Бі-Бі-Сі: Наскільки, на вашу думку, політична сатира в Росії можлива на провідних каналах на перших російських політиків? Чи це просто утопія?

С.Бєлковський: Поки неможливо, звичайно, бо провідні канали залишаються підкронтрольними Кремлю на сто десять відсотків. Але що відбудеться завтра - невідомо, бо в Росії спостерігаються симптоми перебудови, спостерігаються симптоми того, що сучасна еліта вже не вважає сучсану політико-економічну систему Росії ефективною, і що відбудеться завтра - невідомо. Але сьогодні я гарантую, що жоден сюжет про Путіна чи Медведєва не може з'явитися на будь-якому провідному телеканалі без санкції Кремля.


Ключові слова: большая разница с Януковичем

Коментарі (2)
Юля | 04.11.2010
Это все специально для быдла

Борис | 04.11.2010
Ве це х*ня. Не вірю

Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

40% черновчан выбрали семейного врача В Черновцах жители подписали с врачами 102 250 деклараций. Такие цифры называются по состоянию на 10 июля 2018 года.
- 13.07.2018 17:30
Великобритания и США подпишут торговое соглашение после Брексита После завершения процедуры Брексита Великобритания и США заключат торговый союз
- 13.07.2018 17:19
К Земле приближается необычная зеленая комета 2 июля астрономы отметили приближающуюся к нашей планете комету C/2017 S3 PANSTARRS
- 13.07.2018 16:07
Поезд Черновцы-Сучава запустят в 2019 году В пресс-службе Министерства инфраструктуры Украины озвучили сроки реализации проекта железнодорожного сообщения
- 13.07.2018 12:51
Принят закон об уменьшении стоимости растаможки авто В первом чтении Верховной Радой Украины был принят законопроект "О внесении изменений в налоговый кодекс Украины
- 13.07.2018 12:17
Рейтинг самых дорогих городов мира 2018 Банк UBS AG провел исследование и определил рейтинг самых дорогих для проживания городов в мире
- 13.07.2018 12:12
Тройное ДТП в Черновцах в районе Дрожзавода 13 07 2018 В Черновцах в пятницу, 13 июля, в районе Дрожзавода произошла авария
- 13.07.2018 11:00
Владельцы авто на еврономерах требуют принять закон о растаможке Перед отпуском у депутатов Верховной Рады Украины 13 июля - последний рабочий день
- 13.07.2018 10:49
Озоновая дыра над Антарктидой затянулась По заявлению Европейского космического агентства, озоновая дыра в атмосфере Земли над Антарктидой затянулась.
- 13.07.2018 09:53
Фестиваль культур Global Village в Черновцах 27 07 2018 В Черновцах на улице Кобылянской 27 июля состоится международный фестиваль культур Global Village.
- 13.07.2018 09:46

Всі новини