Мінтрансзв’язку встановлює вимоги до ременів безпеки у пасажирських автобусах

- 28.10.2010 10:56
Мінтрансзв’язку встановлює вимоги до ременів безпеки у пасажирських автобусах

 

Мінтрансзв’язку запроваджує на рівні стандартів технічні вимоги до ременів безпеки, їх кріплень в пасажирських автобусах. Про це йшлося на Міжнародній науково-технічній конференції «Автомобільний транспорт України. Сучасний стан та стратегія розвитку», що відбулась у ДП «ДержавтотрансНДІпроект» з нагоди його 80-літнього ювілею.

Згідно з ініціативою Міністерства транспорту та зв’язку України по зменшенню наслідків ДТП, зокрема, кількості загиблих та травмованих, Інститут пропонує ефективні зміни до системи управління безпекою перевезень та технічного регулювання автомобільного транспорту. Пропонується запровадити понад 94 міжнародні технічні регламенти з безпечності транспортних засобів, передбачені Женевською угодою 1958 року.

Як зазначив директор ДП «ДержавтотрансНДІпроект» Анатолій Редзюк, оновлення рухомого складу пасажирських автобусів та підвищення технічних характеристик їх безпеки може бути вирішена не директивно, а нормативно.
Зокрема, Мінтрансзв’язку підготувало проект змін до розділу 21 «Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні», які повинні бути затверджені наказом Держспоживстандарту України та зареєстровані в Міністерстві юстиції України. Ці зміни передбачають введення до Переліку таких стандартів: ДСТУ UN/ECE R14-03:2002 «Єдині технічні приписи щодо офіційного затвердження дорожніх транспортних засобів стосовно пристроїв для кріплення ременів безпеки»; ДСТУ UN/ECE R16-04:2002 «Єдині технічні приписи щодо офіційного затвердження: Ременів безпеки та утримувальних систем для водіїв і пасажирів дорожніх транспортних систем та дорожніх транспортних засобів, оснащених ременями безпек»”; Правила ЄЕК ООН R44-04:2008 «Единообразные предписания, касающиеся официального утверждения удерживающих устройств для детей, находящихся в механических транспортных средствах (детская удерживающая система)».

Ці стандарти чітко визначають вимоги до ременів безпеки, їх кріплень в автобусах, в яких не передбачені місця для пасажирів, що стоять (ІІІ класу (туристичні) та класу В масою більше 3, 5 т), та утримуючих пристроїв для дітей.
Анатолій Редзюк наголосив, що впровадження всіх технічних засобів безпеки значно прискориться після того, як на ринку пасажирських перевезень відбудеться укрупнення і перевізники візьмуть під контроль і обладнання автопарку необхідними технічними засобами безпеки, і належну роботу технічних та медичних служб, і проведення заходів з підвищення кваліфікації водіїв.
Міністр транспорту та зв’язку України Костянтин Єфименко наголошує: автобуси, що перевозять пасажирів на великі відстані, обов’язково мають бути обладнаними обмежувачами швидкості, тахографами, ременями безпеки, сучасними електронними системами безпеки, що відповідно до світового досвіду значно знижує ризик виникнення аварійних ситуацій та загибелі пасажирів.

Довідка
Державному підприємству «Державний автотранспортний науково дослідний і проектний інститут», що входить до сфери управління Міністерства транспорту та зв’язку України, виповнилося 80 років.
Інститут реалізовує технічну політику держави у сфері забезпечення ефективної та безпечної роботи транспортно-дорожнього комплексу України, зокрема, автомобільного транспорту.
Сьогодні ДП «ДержавтотрансНДІпроект» - флагман галузевої науки, потужний науковий заклад, де вирішуються проблеми автомобільної галузі.
За останні роки інститут працював над проектами таких важливих документів: Транспортна стратегія України до 2020 року, Концепція Державної цільової економічної програми розвитку автомобільного транспорту на період до 2015 року; Засади гармонізації технічного регулювання в сфері автомобільного транспорту з вимогами ЄС; Галузева програма енергоощадження на 2006-2010 рр.; комплект документів щодо приєднання України до Угоди про прийняття єдиних умов періодичних технічних оглядів колісних транспортних засобів і про взаємне визнання таких оглядів; Цільова державна програма підвищення безпеки дорожнього руху в Україні; Методика розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту; Концепція транспортного забезпечення та управління дорожнім рухом під час проведення Євро-2012 тощо.
З 1995 року інститут працює як орган із сертифікації, а з 1997 року - як організаційно-методичний центр Державної системи сертифікації УкрСЕПРО у сфері дорожніх транспортних засобів і транспортних послуг.


Ключові слова: правила ременів

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини