Нові правила вступу до ВНЗ - 2011

- 24.10.2010 15:27
Нові правила вступу до ВНЗ - 2011

Відомі нові правила вступу до ВУЗів.

У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України визначено основні зміни в Умовах прийому до вищих навчальних закладів у 2011 році. Про це повідомляє прес-служба відомства.

1. Збільшено строки прийому заяв та документів на вступ з 15 до 30 днів (з 1 липня до 31 липня включно), що зменшить черги абітурієнтів та дасть можливість знизити напругу в роботі приймальних комісій.

2. Надано право подавати сертифікати, видані починаючи з 2008 року, та право вибору кращих оцінок з одного предмета у сертифікатах різних років.

3. Надано право абітурієнтам, які закінчили школу у 2007 та у попередні роки, проходити вступні випробування у вищих навчальних закладах як на денну, так і на заочну форму навчання.

4. Встановлено єдиний для всіх вищих навчальних закладів фіксований перелік конкурсних предметів за напрямом (спеціальністю) при вступі на бакалавра або молодшого спеціаліста, що створює сприятливі умови для абітурієнтів.

5. Надано право складати вступні випробування у вищому навчальному закладі громадянам України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном.

6. Надано право іноземцям, які навчались у школах з українською мовою навчання за кордоном, вступати до вищих навчальних закладів на основі вступних екзаменів на держзамовлення за рекомендаціями національних культурних українських товариств і посольств, закордонних представництв України.

7. Запроваджено систему нарахування додаткових балів, замість позаконкурсного прийому, для переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад та олімпіад Малої академії наук.

8. Запроваджено нарахування до 20 додаткових балів абітурієнтам, які вступають до вищих навчальних закладів на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями (спеціальності), які навчались у тих же навчальних закладах на підготовчих курсах (це є бал вищого навчального закладу). Це сприятиме відбору професійно орієнтованої молоді та підняттю престижу зазначених спеціальностей.

9. З метою недопущення випадків порушень при зарахуванні встановлено чіткі строки формування та коригування рейтингових списків абітурієнтів, рекомендованих до зарахування.

10. Проведення експерименту “Електронний вступ 2011”. Він поширюється на вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації усіх форм власності та підпорядкування, і участь у ньому зазначених закладів є обов’язковою.

***
Документ з новими правилами вступу до вузів оприлюднить 25 жовтня 2010 року. Основні пункти вже відомі.

У нових правилах знятий, мабуть, найбільш спірний питання - вступних іспитів до вузів не буде. Тобто надходити будуть, як і цього року, за результатами тестів і середнього балу шкільного атестату. Нагадаємо, про необхідність повернути вступні іспити говорили чиновники в МОН та ректори: мовляв, тестування не дає можливості оцінити реальний рівень знань майбутніх студентів, у результаті багатьох доводиться відраховувати вже в перший рік навчання за неуспішність. Керівники вузів пояснюють, що в підсумку відмовилися від ідеї повернути іспити тому, що випускників стає все менше, і вони вирішили не перегинати палицю, ускладнюючи їм життя при вступі. Але відмова не остаточна. «Ми подивимося, як буде проходити ця кампанія, проаналізуємо її і потім будемо думати, чи варто повернутися до ідеї вступного іспиту», - пояснив «Сегодня» і. о. керівника парламентського комітету з питань освіти Максим Луцький.

У наступному році приймати документи випускників ВНЗ будуть не два тижні, як було цього літа, а місяць. «Кампанія почнеться 1 липня і завершиться 1 серпня. До 10 серпня буде проходити зарахування, на те, щоб донести оригінали документів, у абітурієнтів буде 5 днів », - розповів ректор КПІ Михайло Згуровський.

На додаткові 20 балів у рейтингу зможуть розраховувати абітурієнти, які закінчили підготовчі курси при ВНЗ, куди вони подають документи. На надбавку 50 балів можуть розраховувати переможці міжнародних олімпіад, на 40, 30 і 20 - отримали 1-е, 2-е і 3-е місця на всеукраїнській олімпіаді, на 10 балів - переможці обласних олімпіад. При цьому предмет, за яким спеціалізувався олімпіадника, повинен відповідати обраній ним спеціальності (щоб переможці олімпіад, наприклад, з хімії не могли користуватися пільгами при вступі, скажімо, на юридичні спеціальності).

Тепер можна буде подавати документи на вступ в електронній формі, що дозволить уникнути величезних черг до приймальних комісій. Цього року така можливість була тільки у вступників до університету ім. Шевченко.


Ключові слова: правила вступу до ВИШів, ВУЗів 2011

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Ночной обстрел Макеевки 27 10 2016 - есть жертвы Вечером 27 октября жилые кварталы города Макеевка Донецкой области попали под мощный обстрел. Как сообщается, огонь осуществлялся из минометов
- 28.10.2016 09:28
Допремьерный показ фильма "Гнездо горлицы" в Черновцах 28 10 2016 Допремьерный показ украинской драмы "Гнездо горлицы" состоится в Черновцах в пятницу, 28 октября, в кинотеатре Черновцы
- 27.10.2016 17:14
Угонщица в США вернула авто с запиской В Портленде, США, произошел странный случай угона автомобиля. Об этом на своей страничке в Facebook написала "пострадавшая" по имени Эрин Хатци
- 27.10.2016 16:30
Повышение минималки не скажется на пенсии Министр социальной политики Андрей Рева выступил на брифинге касаемо украинских пенсий и зарплат.
- 27.10.2016 16:04
Действия по расследованию дела Януковича согласованы с Гаагским судом Заместитель генерального прокурора Украины Евгений Енин сообщил, что провел встречу с представителями Международного
- 27.10.2016 15:35
Канада и ЕС готовы подписать торговое соглашение Уже на следующей неделе между Канадой и Евросоюзом может быть подписано торговое соглашение. Об этом заявил премьер-министр
- 27.10.2016 14:57
Бои в районе Горловки 27 10 2016 - есть пострадавшие Как стало известно, на тернритории пропускного пункта Майорск на Донбассе был ранен один человек. Об этом сообщил
- 27.10.2016 14:28
Найдено ДНК третьего древнего предка людей Ученые озвучили необычное открытие по результатам изучения генома человека. Так, в геноме современных жителей
- 27.10.2016 13:13
Ольга Фреймут в Черновцах - октябрь 2016 года Как стало известно, в Черновцах с проверкой прибыла Ольга Фреймут. Съемки передачи "Инспектор Фреймут" проходят в
- 27.10.2016 12:45
Магнитные бури на ноябрь 2016 Специалисты отмечают, что в ноябре 2016 года геомагнитная обстановка будет относительно спокойной. Это означае
- 27.10.2016 11:40

Всі новини