Нові правила вступу до ВНЗ - 2011

- 24.10.2010 15:27
Нові правила вступу до ВНЗ - 2011

Відомі нові правила вступу до ВУЗів.

У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України визначено основні зміни в Умовах прийому до вищих навчальних закладів у 2011 році. Про це повідомляє прес-служба відомства.

1. Збільшено строки прийому заяв та документів на вступ з 15 до 30 днів (з 1 липня до 31 липня включно), що зменшить черги абітурієнтів та дасть можливість знизити напругу в роботі приймальних комісій.

2. Надано право подавати сертифікати, видані починаючи з 2008 року, та право вибору кращих оцінок з одного предмета у сертифікатах різних років.

3. Надано право абітурієнтам, які закінчили школу у 2007 та у попередні роки, проходити вступні випробування у вищих навчальних закладах як на денну, так і на заочну форму навчання.

4. Встановлено єдиний для всіх вищих навчальних закладів фіксований перелік конкурсних предметів за напрямом (спеціальністю) при вступі на бакалавра або молодшого спеціаліста, що створює сприятливі умови для абітурієнтів.

5. Надано право складати вступні випробування у вищому навчальному закладі громадянам України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном.

6. Надано право іноземцям, які навчались у школах з українською мовою навчання за кордоном, вступати до вищих навчальних закладів на основі вступних екзаменів на держзамовлення за рекомендаціями національних культурних українських товариств і посольств, закордонних представництв України.

7. Запроваджено систему нарахування додаткових балів, замість позаконкурсного прийому, для переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад та олімпіад Малої академії наук.

8. Запроваджено нарахування до 20 додаткових балів абітурієнтам, які вступають до вищих навчальних закладів на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями (спеціальності), які навчались у тих же навчальних закладах на підготовчих курсах (це є бал вищого навчального закладу). Це сприятиме відбору професійно орієнтованої молоді та підняттю престижу зазначених спеціальностей.

9. З метою недопущення випадків порушень при зарахуванні встановлено чіткі строки формування та коригування рейтингових списків абітурієнтів, рекомендованих до зарахування.

10. Проведення експерименту “Електронний вступ 2011”. Він поширюється на вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації усіх форм власності та підпорядкування, і участь у ньому зазначених закладів є обов’язковою.

***
Документ з новими правилами вступу до вузів оприлюднить 25 жовтня 2010 року. Основні пункти вже відомі.

У нових правилах знятий, мабуть, найбільш спірний питання - вступних іспитів до вузів не буде. Тобто надходити будуть, як і цього року, за результатами тестів і середнього балу шкільного атестату. Нагадаємо, про необхідність повернути вступні іспити говорили чиновники в МОН та ректори: мовляв, тестування не дає можливості оцінити реальний рівень знань майбутніх студентів, у результаті багатьох доводиться відраховувати вже в перший рік навчання за неуспішність. Керівники вузів пояснюють, що в підсумку відмовилися від ідеї повернути іспити тому, що випускників стає все менше, і вони вирішили не перегинати палицю, ускладнюючи їм життя при вступі. Але відмова не остаточна. «Ми подивимося, як буде проходити ця кампанія, проаналізуємо її і потім будемо думати, чи варто повернутися до ідеї вступного іспиту», - пояснив «Сегодня» і. о. керівника парламентського комітету з питань освіти Максим Луцький.

У наступному році приймати документи випускників ВНЗ будуть не два тижні, як було цього літа, а місяць. «Кампанія почнеться 1 липня і завершиться 1 серпня. До 10 серпня буде проходити зарахування, на те, щоб донести оригінали документів, у абітурієнтів буде 5 днів », - розповів ректор КПІ Михайло Згуровський.

На додаткові 20 балів у рейтингу зможуть розраховувати абітурієнти, які закінчили підготовчі курси при ВНЗ, куди вони подають документи. На надбавку 50 балів можуть розраховувати переможці міжнародних олімпіад, на 40, 30 і 20 - отримали 1-е, 2-е і 3-е місця на всеукраїнській олімпіаді, на 10 балів - переможці обласних олімпіад. При цьому предмет, за яким спеціалізувався олімпіадника, повинен відповідати обраній ним спеціальності (щоб переможці олімпіад, наприклад, з хімії не могли користуватися пільгами при вступі, скажімо, на юридичні спеціальності).

Тепер можна буде подавати документи на вступ в електронній формі, що дозволить уникнути величезних черг до приймальних комісій. Цього року така можливість була тільки у вступників до університету ім. Шевченко.


Ключові слова: правила вступу до ВИШів, ВУЗів 2011

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

На Буковині виявлено три ділянки з нарковмісними рослинами Поліція Чернівецької області продовжує проводити оперативні заходи, щодо виявлення та знищення незаконних посівів.
- 17.07.2018 17:17
Музыка способна опьянить человека Музыка в действительности обладает пьянящими свойствами, что недавно удалось доказать ученым.
- 17.07.2018 16:52
ДТП в Черновцах на Героев Майдана 17 07 2018 На улице Героев Майдана в Черновцах во вторник, 17 июля, произошла авария.
- 17.07.2018 15:41
В США продают заброшенный город В горах Калифорнии имеется покинутый городок, который выставлен на продажу.
- 17.07.2018 15:04
В Черновцах достаточно хлора для очистки воды Информацию о нехватке хлора для очищения водопроводной воды опровергли в коммунальном предприятии
- 17.07.2018 14:23
На Буковине умер обгоревший мужчина В результате работы со сварочным аппаратом 29-летний буковинец Андрей Продан получил
- 17.07.2018 13:09
Сегодня стартуют трехсторонние переговоры по транзиту газа Трехсторонние консультации по условиям транзита российского газа по украинскому газопроводу состоятся сегодня
- 17.07.2018 12:31
В Черновцах снова курсирует маршрутка 9А На автобусный маршрут 9А в Черновцах во вторник, 17 июля, вышел новый перевозчик.
- 17.07.2018 11:58
На Вижниччині відбулось ДТП з чотирма постраждалими Правоохоронці встановлюють всі обставини дорожньо-транспортної пригоди.
- 17.07.2018 11:44
Ученые разработали бактериальные солнечные батареи С помощью фотосинтеза солнечный свет может превращаться в энергию с помощью многих бактерий
- 17.07.2018 11:38

Всі новини