Нові правила вступу до ВНЗ - 2011

- 24.10.2010 15:27
Нові правила вступу до ВНЗ - 2011

Відомі нові правила вступу до ВУЗів.

У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України визначено основні зміни в Умовах прийому до вищих навчальних закладів у 2011 році. Про це повідомляє прес-служба відомства.

1. Збільшено строки прийому заяв та документів на вступ з 15 до 30 днів (з 1 липня до 31 липня включно), що зменшить черги абітурієнтів та дасть можливість знизити напругу в роботі приймальних комісій.

2. Надано право подавати сертифікати, видані починаючи з 2008 року, та право вибору кращих оцінок з одного предмета у сертифікатах різних років.

3. Надано право абітурієнтам, які закінчили школу у 2007 та у попередні роки, проходити вступні випробування у вищих навчальних закладах як на денну, так і на заочну форму навчання.

4. Встановлено єдиний для всіх вищих навчальних закладів фіксований перелік конкурсних предметів за напрямом (спеціальністю) при вступі на бакалавра або молодшого спеціаліста, що створює сприятливі умови для абітурієнтів.

5. Надано право складати вступні випробування у вищому навчальному закладі громадянам України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном.

6. Надано право іноземцям, які навчались у школах з українською мовою навчання за кордоном, вступати до вищих навчальних закладів на основі вступних екзаменів на держзамовлення за рекомендаціями національних культурних українських товариств і посольств, закордонних представництв України.

7. Запроваджено систему нарахування додаткових балів, замість позаконкурсного прийому, для переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад та олімпіад Малої академії наук.

8. Запроваджено нарахування до 20 додаткових балів абітурієнтам, які вступають до вищих навчальних закладів на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями (спеціальності), які навчались у тих же навчальних закладах на підготовчих курсах (це є бал вищого навчального закладу). Це сприятиме відбору професійно орієнтованої молоді та підняттю престижу зазначених спеціальностей.

9. З метою недопущення випадків порушень при зарахуванні встановлено чіткі строки формування та коригування рейтингових списків абітурієнтів, рекомендованих до зарахування.

10. Проведення експерименту “Електронний вступ 2011”. Він поширюється на вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації усіх форм власності та підпорядкування, і участь у ньому зазначених закладів є обов’язковою.

***
Документ з новими правилами вступу до вузів оприлюднить 25 жовтня 2010 року. Основні пункти вже відомі.

У нових правилах знятий, мабуть, найбільш спірний питання - вступних іспитів до вузів не буде. Тобто надходити будуть, як і цього року, за результатами тестів і середнього балу шкільного атестату. Нагадаємо, про необхідність повернути вступні іспити говорили чиновники в МОН та ректори: мовляв, тестування не дає можливості оцінити реальний рівень знань майбутніх студентів, у результаті багатьох доводиться відраховувати вже в перший рік навчання за неуспішність. Керівники вузів пояснюють, що в підсумку відмовилися від ідеї повернути іспити тому, що випускників стає все менше, і вони вирішили не перегинати палицю, ускладнюючи їм життя при вступі. Але відмова не остаточна. «Ми подивимося, як буде проходити ця кампанія, проаналізуємо її і потім будемо думати, чи варто повернутися до ідеї вступного іспиту», - пояснив «Сегодня» і. о. керівника парламентського комітету з питань освіти Максим Луцький.

У наступному році приймати документи випускників ВНЗ будуть не два тижні, як було цього літа, а місяць. «Кампанія почнеться 1 липня і завершиться 1 серпня. До 10 серпня буде проходити зарахування, на те, щоб донести оригінали документів, у абітурієнтів буде 5 днів », - розповів ректор КПІ Михайло Згуровський.

На додаткові 20 балів у рейтингу зможуть розраховувати абітурієнти, які закінчили підготовчі курси при ВНЗ, куди вони подають документи. На надбавку 50 балів можуть розраховувати переможці міжнародних олімпіад, на 40, 30 і 20 - отримали 1-е, 2-е і 3-е місця на всеукраїнській олімпіаді, на 10 балів - переможці обласних олімпіад. При цьому предмет, за яким спеціалізувався олімпіадника, повинен відповідати обраній ним спеціальності (щоб переможці олімпіад, наприклад, з хімії не могли користуватися пільгами при вступі, скажімо, на юридичні спеціальності).

Тепер можна буде подавати документи на вступ в електронній формі, що дозволить уникнути величезних черг до приймальних комісій. Цього року така можливість була тільки у вступників до університету ім. Шевченко.


Ключові слова: правила вступу до ВИШів, ВУЗів 2011

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

По факту захвата Октябрьского дворца открыли три прозводства В Киеве 17 декабпря проходили ранее запланированные массовые мероприятия, вылившиеся в конфликт под стенами Октябрьского дворца.
- 18.12.2017 10:31
Борги по бюджету слід закрити до кінця року - податкова Відома народна прикмета радить розрахуватись із боргами в році, що минає. Це принесе прибуток та фінансовий успіх у прийдешньому році і зменшить удвічі
- 18.12.2017 09:37
В Украине - штормовое предупреждение 18 декабря В понедельник, 18 декабря, в 12-ти областях Украины синоптики прогнозируют штормовое предупреждение.
- 18.12.2017 09:14
Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23

Всі новини