На Буковині розпочато проект "Відродження особистих селянських господарств"

- 13.10.2010 16:43
На Буковині розпочато проект "Відродження особистих селянських господарств"

Як повідомили першому чернівецькому незалежному інформаційному агентству ЗАН у Чернівецькому  регіональному центрі з інвестицій та розвитку, на Буковині Міжнародна Благодійна Фундація «Хайфер Проджект Інтернешенл» (МБФ «ХПІ») розпочала реалізацію проекту «Відродження особистих селянських господарств у Глибоцькому районі Чернівецької області». Протягом 15 років роботи в Україні МБФ започаткувала 72 проекти. Більше 2900 родин отримали матеріальну допомогу у вигляді високопродуктивних сільськогосподарських тварин, елітного насіння, тощо. Практика МБФ базується на принципі «передачі дару», тобто родина, яка отримала в дар тварину чи насіння сільськогосподарської культури перший приплід чи частину урожаю передає іншій родині, яка потребує допомоги. Проекти Фундації діють в 14 областях України, в т.ч. і в Чернівецькій. Управління проектом буде здійснювати сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Агросервіс – Сирет». При цьому МБФ бере на себе зобов’язання протягом року проводити всі необхідні заходи із створення сільгоспкооперативу на рівні громади (навчання, підготовка установчих документів, розробка бізнес-плану та інше) із подальшою передачею кооперативу повноважень із впровадження проекту.

Даний проект має на меті покращити добробут 205 селянських родин у селах Йорданешти та Кам’янка Глибоцького району за рахунок відродження особистих селянських господарств, розвитку молочного скотарства, картоплярства та виробництва зерна. В рамках проекту буде передано 20 нетелів української молочної червоно-рябої породи 20 селянським родинам, 2,5 т елітного насіння озимої пшениці - 20 родинам та 3,5 т насіння картоплі - 35 селянським родинам, а також комбікорми, мінеральні добрива та засоби захисту рослин. Також проводитимуться тренінги з ключових принципів ХПІ та спеціалізовані тренінги із тваринництва та рослинництва.
Допомогу по проекту можуть отримати багатодітні, молоді сім’ї, безробітні, але здатні утримувати тварин та працювати в полі родини, у яких є земельні ділянки, відповідні приміщення для тварин і які мають певний досвід роботи у сільському господарстві та ті, хто має бажання співпрацювати з іншими членами групи, ділитися набутим досвідом. Учасники проекту повинні бути членами СОК «Агросервіс – Сирет». Список родин на передачу дару затверджується на загальних зборах членів кооперативу. Відповідність якісних показників переданих тварин та насіння, контролюється правлінням, місцевим ветлікарем та представниками офісу ХПІ.

Розрахований проект на 5 років. Загальна його вартість – 165, 580 дол. США, з них буде виділено ХПІ 134,555 дол. США. Впровадження проекту сприятиме відродженню селянських господарств, які потерпіли від економічних та природних негараздів, скороченню безробіття, подоланню бідності та підвищенню рівня життя сільських родин».
ДБУ «Чернівецький регіональний центр з інвестицій та розвитку надає інформаційний супровід впровадженню проекту з метою поширення даної практики на інші райони нашої області.Ключові слова: проект Відродження особистих селянських господарств

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини