Мешканці вул. Університецької протестують проти вирубки зеленої зони. Фото, відео

- 05.10.2010 09:52
Мешканці вул. Університецької протестують проти вирубки зеленої зони. Фото, відео

Як повідомили Чернівецькому інформагентству «ЗАН» мешканці будинків по вул. Хотинських Комсомольців та Університетської в місті  Чернівці, вони (мешканці) продовжують відстоювати свої права, та висловлюють незгоду з рішенням міської ради № 1377  про перенесення господарського двору ЧНУ на вул. вул. Хотинських Комсомольців, 10-А

Звернення в Чернівецьку міську раду від громади мешканців району вул. Хотинських комсомольців та вул. Університетської

"Ми проаналізували ще раз позицію чиновників Чернівецької міської влади і представника Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича з приводу запланованого знищення зеленої зони на прибудинковій території між будинками №10, по вул. Хотинських комсомольців, та №33, №35, №37 по вул. Університетській і переміщенню туди господарського двору ЧНУ ім. Ю. Федьковича, а саме:

- Пані О. Пушкова, начальник відділу пам’яток архітектури управління містобудування та архітектури департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради: «…земельних запасів в місті мало,… про дерева і садочки треба забувати…, в такому вигляді ця ділянка однаково не залишиться; якщо не господарський двір університету, то якийсь торгівельний центр обов’язково там буде!!!» [із виступу на комісії по розгляду колективного звернення мешканців].

- Пан О. Гомонович, головний архітектор м. Чернівців, який «не бачить нічого жахливого» в тому, що господарський двір університету (як і будь-яку господарську структуру будь-якого закладу без виключення) планується перенести не в приміську або промислову зону міста (згідно з чинним законодавством),а розмістити на прибудинковій території багатоквартирної житлової забудови (яка є такою згідно з генпланом).

Варто наголосити на декількох аспектах:

1. Громада мешканців району вул. Хотинських комсомольців і вул. Університетської цінує важливість Резиденції буковинських митрополитів як історичне, культурне та архітектурне надбання м. Чернівців, можливо навіть більше, ніж будь-хто, мешкаючи поряд з цією пам’яткою протягом багатьох років. Маючи можливість поспілкуватись з експертом ЮНЕСКО з приводу вищезазначеного варіанту виконання вимог ЮНЕСКО щодо перенесення господарського двору ЧНУ за межі території Резиденції, яке безумовно викликало б щонайменше здивування європейського колеги як таке, що суперечить європейським нормам поваги до прав громадян, громада поки що обрала інший шлях – вирішити цю проблему через державні органи, аби не завдати шкоди іміджу м. Чернівці та держави загалом. Тому постійні звинувачення у відсутності патріотизму є підміною понять і маніпуляцією, викликають додаткове обурення та суперечать загальноєвропейським поняттям щодо права кожної людини на «вільне повідомлення ідей та поглядів» та права на свободу слова (Декларація прав людини і громадянина, 1789 р.).

2. Декілька приватних гаражів на території цієї зеленої зони не є рушійною силою того протесту, який виник після рішення 54 сесії міської ради. Цей район старого міста намагаються залишити без ділянки зеленої зони, яка разом з теперішнім спортмайданчиком ліцею складала практично цілісний зелений масив принаймні з 30-х рр. минулого сторіччя і є окрасою району. З огляду на те, що викиди на магістралях старого міста від автотранспорту ще на початку 90-х рр. перевищували допустимі норми в 4 – 8 разів, а зараз взагалі є катастрофічними, захищати наші легені і здоров’я наших дітей стає дедалі важче. Тому для переважної більшості мешканців найголовнішим є те, що системне знищення залишків зелених насаджень на прибудинкових територіях старого міста, перевантаженого автотранспортом, є неприпустимим.

3. Окремо слід наголосити на дивній позиції керівництва ЧНУ. Навчаючи студентів природоохоронним наукам, випускаючи фахівців з європейським статусом «магістр», маючи науковий потенціал, який мав би продукувати інтелектуальний продукт згідно європейських стандартів збереження навколишнього середовища, ініціювати такий крок під приводом включення колишньої Резиденції до списку культурних надбань людства, які знаходяться під патронатом ЮНЕСКО, на наш погляд, взагалі неприпустимо. Таке рішення суперечить європейським нормам захисту прав людини і громадянина, згідно яких «усяке суспільство, в якому не забезпечуються гарантії прав [одним з яких є право на безпеку життя та здоров’я], …не має конституції взагалі», тоді як Україна є правовою державою, за Конституцією якої «основними принципами охорони здоров’я є: - визнання охорони здоров'я пріоритетним напрямом діяльності суспільства і держави, одним з головних чинників виживання та розвитку народу України; - дотримання прав і свобод людини і громадянина в галузі охорони здоров'я та забезпечення пов'язаних з ними державних гарантій» (Основи законодавства України про охорону здоров'я, Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 4, ст.4)

4. Громада мешканців району вул. Хотинських комсомольців та вул.. Університетської прагне жити в демократичному суспільстві, яке «дбає про екологічну безпеку громадян, про генофонд народу, його молодого покоління» (Декларація про державний суверенітет України, Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1990, N 31, ст.429, п. VII).

Підсумовуючи, повідомляємо про те, що вимога громади мешканців району вул. Хотинських комсомольців та вул. Університетської залишити цю ділянку зеленою зоною є незмінною, що абсолютно співпадає з європейськими традиціями по збереженню навколишнього середовища і повагою до прав мешканців міста і (до речі) відповідає заклику чинного мера: «спільними зусиллями збудуємо європейські стандарти життя»."

1. Двір Резиденції Буковинських митрополитів, в якому знаходиться господарський двір ЧНУ

2. Господарський двір ЧНУ

3. Ділянка, площею 0,2560 га яку міська рада виділила ЧНУ на облаштування господарського двору для потреб університету .

 4) Знаком ! на карті відмічено місце знаходження господарського двору ЧНУ.

     Знаком ? вул. Хотинських Комсомольців 10-а, куди Міська Рада планує перенести господарський двір ЧНУ.

 


Ключові слова: Хотинських комсомольців, вул. Університетська, ЮНЕСКО ЧНУ, памятки ЮНЕСКО Чернівці

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46
Поезд проехал над спящей на путях женщиной В прошлый понедельник, 16 июля в Латвии произошел странный случай.
- 18.07.2018 17:26
Подробиці ДТП на Героїв Майдану в Чернівцях Водії автомобілів «ЗАЗ» і «ГАЗ» «не поділили» дорогу, в результаті чого зіткнулися.
- 18.07.2018 17:13
Космический зонд к Солнцу отправят 4 августа 2019 года Национальное аэрокосмическое агентство NASA уже готово направить к Солнцу космический аппарат
- 18.07.2018 16:33
Неповнолітніх крадіїв пального спіймали на Кіцманщині З настанням сутінок двоє товаришів зливали дизельне пальне з чужих автомобілів
- 18.07.2018 14:44
Відшкодування ПДВ в Чернівцях сягнуло 76,8 млн грн У першому півріччі цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ
- 18.07.2018 14:17
Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16

Всі новини