Нові рішення банків по кредитам будуть на користь боржників

- 03.10.2010 08:56
Нові рішення банків по кредитам будуть на користь боржників

НБУ придумав як помирити банківських кредиторів і їхніх боржників без судових розглядів

У складних економічних умовах проблема невиконання позичальниками своїх зобов'язань набула загрозливого масштабу.За даними Нацбанку, зараз частка проблемних кредитів становить 11% від загального обсягу виданих позик. Експертні оцінки уп'ятеро більше. Щоб не довести ситуацію до катастрофи, НБУ розробив законопроект, спрямований на полегшення життя позичальників і стримування зростання прострочених кредитів у банках.

Регулятор підготував проект закону про захист прав кредиторів - він пропонує боржникам і банкам ряд шляхів виходу з проблемних ситуацій, наприклад таких, як нездатність розраховуватися за кредитом через погіршення фінансового стану.Так, для позичальників пропонують ввести відстрочку сплати суми основного боргу і змінити механізм нарахування відсотків таким чином, щоб частина щомісячних платежів з обслуговування кредитів не перевищувала 35% сукупного місячного доходу сім'ї. Крім того, НБУ пропонує зміни до Цивільного кодексу і деякі статті закону про захист прав споживачів.

 «Деякі з відчаю подають позови до суду, позичальник бачить, що у нього дійсно немає ніякого шляху домовитися з банком. У принципі нова стаття підкаже певні шляхи вирішення цих проблем, не доводячи їх до суду, адже я не думаю, що банки зацікавлені всі кредити повертати через суди », - говорить директор департаменту НБУ Віктор Новиков.

Також документом передбачається, що кредит видано в іноземній валюті будуть реструктуризувати розділяючи на дві групи, ті які видані під заставу іпотеки й такі, які видавалися без застави взагалі. Обидві позики будуть перераховувати з іноземної валюти в гривню за курсом, що діяв на момент їх отримання.

 Однак якщо в першому випадку реструктуризації банк поверне свої гроші, то в другому позичальник отримує шанс не платити. Саме цей пункт викликає найбільше нарікань у банкірів, адже тільки за тримісячну прострочення за кредитом банк повинен буде здійснювати 100% його резервування.

 «Кредит бланковий, ми розуміємо, якщо позичальник не платить, нічого не відбувається, він по завершенню дії договору квартиру може продати. Переписати на родичів, а банк залишився з бланковим кредитом у досить великій сумі », - говорить голова правління комерційного банку Борис Тимонькін.

 Учасники ринку відзначають, що перелік шляхів реструктуризації, запропонований Нацбанком, є неповним і фінансово-кредитні установи спільно з позичальниками можуть в індивідуальному порядку розробляти власні програми та можливі виходи з ситуації, що склалася.

 «Якщо є перелік, а також» інше », то зазначений перелік може бути сприйнятий, як обов'язковий, але це не повинна бути обов'язкова норма, тому що кожен банк керується підходом власного самофінансування і прибутковості. У сьогоднішніх умовах і на перспективу 1-2 роки, коли фінансова прибутковість знаходиться на кордоні, очевидно, що пільги робляться тільки тим, хто дійсно не може платити ", - говорить голова правління комерційного банку Володимир Лавренчук.

 Однак, за словами самих банкірів, визначення нових правил гри на кредитному ринку потрібно і новий документ має забезпечити виконання прав і обов'язків позичальників і кредиторів, а також підвищити їх відповідальність за виконання укладених договорів.

 Ключові слова: кредитні рішщення банків, НБУ в жовтні

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини