Нові рішення банків по кредитам будуть на користь боржників

- 03.10.2010 08:56
Нові рішення банків по кредитам будуть на користь боржників

НБУ придумав як помирити банківських кредиторів і їхніх боржників без судових розглядів

У складних економічних умовах проблема невиконання позичальниками своїх зобов'язань набула загрозливого масштабу.За даними Нацбанку, зараз частка проблемних кредитів становить 11% від загального обсягу виданих позик. Експертні оцінки уп'ятеро більше. Щоб не довести ситуацію до катастрофи, НБУ розробив законопроект, спрямований на полегшення життя позичальників і стримування зростання прострочених кредитів у банках.

Регулятор підготував проект закону про захист прав кредиторів - він пропонує боржникам і банкам ряд шляхів виходу з проблемних ситуацій, наприклад таких, як нездатність розраховуватися за кредитом через погіршення фінансового стану.Так, для позичальників пропонують ввести відстрочку сплати суми основного боргу і змінити механізм нарахування відсотків таким чином, щоб частина щомісячних платежів з обслуговування кредитів не перевищувала 35% сукупного місячного доходу сім'ї. Крім того, НБУ пропонує зміни до Цивільного кодексу і деякі статті закону про захист прав споживачів.

 «Деякі з відчаю подають позови до суду, позичальник бачить, що у нього дійсно немає ніякого шляху домовитися з банком. У принципі нова стаття підкаже певні шляхи вирішення цих проблем, не доводячи їх до суду, адже я не думаю, що банки зацікавлені всі кредити повертати через суди », - говорить директор департаменту НБУ Віктор Новиков.

Також документом передбачається, що кредит видано в іноземній валюті будуть реструктуризувати розділяючи на дві групи, ті які видані під заставу іпотеки й такі, які видавалися без застави взагалі. Обидві позики будуть перераховувати з іноземної валюти в гривню за курсом, що діяв на момент їх отримання.

 Однак якщо в першому випадку реструктуризації банк поверне свої гроші, то в другому позичальник отримує шанс не платити. Саме цей пункт викликає найбільше нарікань у банкірів, адже тільки за тримісячну прострочення за кредитом банк повинен буде здійснювати 100% його резервування.

 «Кредит бланковий, ми розуміємо, якщо позичальник не платить, нічого не відбувається, він по завершенню дії договору квартиру може продати. Переписати на родичів, а банк залишився з бланковим кредитом у досить великій сумі », - говорить голова правління комерційного банку Борис Тимонькін.

 Учасники ринку відзначають, що перелік шляхів реструктуризації, запропонований Нацбанком, є неповним і фінансово-кредитні установи спільно з позичальниками можуть в індивідуальному порядку розробляти власні програми та можливі виходи з ситуації, що склалася.

 «Якщо є перелік, а також» інше », то зазначений перелік може бути сприйнятий, як обов'язковий, але це не повинна бути обов'язкова норма, тому що кожен банк керується підходом власного самофінансування і прибутковості. У сьогоднішніх умовах і на перспективу 1-2 роки, коли фінансова прибутковість знаходиться на кордоні, очевидно, що пільги робляться тільки тим, хто дійсно не може платити ", - говорить голова правління комерційного банку Володимир Лавренчук.

 Однак, за словами самих банкірів, визначення нових правил гри на кредитному ринку потрібно і новий документ має забезпечити виконання прав і обов'язків позичальників і кредиторів, а також підвищити їх відповідальність за виконання укладених договорів.

 Ключові слова: кредитні рішщення банків, НБУ в жовтні

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

ДТП в Черновцах при участии такси 20 07 2018 ДТП с участием автомобиля одной из служб такси произошло в Черновцах на улице Сечевых стрельцов
- 20.07.2018 17:37
В Украине предлагают заминировать Азовское море Командующий Военно-морскими силами Украины, вице-адмирал Сергей Гайдук озвучил предложение заминировать Азовское море, чтобы предотвратить потери Украины от деятельности иностранных суден
- 20.07.2018 17:20
Реакция на заявление Путина о референдуме на Донбассе 19 июля президент РФ Владимир Путин провел закрытое совещание с послами, на котором отметил, что предложил
- 20.07.2018 16:41
Как выглядит мороженое за 1500 долларов В ресторане при отеле Розарио Вакабаяси подают самое дорогое мороженное под названием Bear Extraordinaire.
- 20.07.2018 16:03
В Черновцах - акция протеста против Фестиваля равенства В Черновцах активисты "Национального корпуса" перекрыли движение в районе здания городского совета
- 20.07.2018 15:20
ДТП в Хмельницкой области с тремя погибшими 20 07 2018 В селе Прибужское Хмельницкой области произошло смертельное ДТП в пятницу, 20 июля
- 20.07.2018 14:42
ДТП на Житомирщине 20 07 2018 - 10 погибших В Житомирской области, на 127-м километре трассы Киев-Чоп произошла серьезная дорожная авария
- 20.07.2018 14:13
Обыски СБУ у главы Черновцыоблэнерго В квартире начальника коммунального предприятия Черновцыводоканал сотрудники Службы безопасности Украины проводят обыски.
- 20.07.2018 12:47
Абитуриенты из Крыма и Донбасса могут поступать в вузы до 28 сентября Для временно оккупированных территорий Крыма, а также отдельных регионов Донбасса, было решено продлить сроки вступительной кампании
- 20.07.2018 12:34
Ученые раскрутили частицы до максимальной скорости Рекорд скорости механического вращения поставила группа физиков из США и Швейцарии.
- 20.07.2018 12:03

Всі новини