Які пільги є для багатодітних сімей у Чернівцях? Перелік

- 24.09.2010 14:03
Які пільги є для багатодітних сімей у Чернівцях? Перелік

ПІЛЬГИ БАГАТОДІТНИМ СІМ’ЯМ
Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» багатодітна сім’я — це сім’я, що складається з батьків (або одного з батьків) і трьох та більше дітей віком до 18-років (повноліття).
З 1 січня 2010 року в дію вступив Закон України від 19 травня 2009 року №1343-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей», відповідно до якого надаються такі пільги:

Багатодітним сім'ям:
1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);
2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.
Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю;
3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;
4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива, передбачені пунктами 1-3 частини третьої цієї статті, надаються багатодітним сім'ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Дітям з багатодітних сімей:
1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;
3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
У м.Чернівцях визначено пільгові рейси на 12 соціально значимих автобусних маршрутів по місту Чернівці:
маршрут № 1 Садгора – завод “Кварц” (28 пільгових рейсів);
маршрут № 2 Садгора – вул. Південно-Кільцева (24 пільгових рейсів);
маршрут № 3 вул. Садова – вул. Вижницька (28 пільгових рейсів);
маршрут № 4 вул. Садова – Цецино (54 пільгових рейсів);
маршрут № 6 вул. Садова – вул. Заставнянська (54 пільгових рейсів);
маршрут № 19 вул. Садова – вул. Литовська (48 пільгових рейсів);
маршрут № 21 Стара Жучка – вул. Садова (25 пільгових рейсів);
маршрут № 23 Садгора – вул. Південно -Кільцева (30 пільгових рейсів);
маршрут № 26 завод “Гравітон” – вул. Комарова (54 пільгових рейсів);
маршрут № 26-А завод “Гравітон” – вул. Комарова (8 пільгових рейсів);
маршрут № 27 вул. Садова – вул. Я. Степового (28 пільгових рейсів);
маршрут № 28 Садгора – Чорнівський млин (20 пільгових рейсів);
5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" (375-17).
Батькам і дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення. Зразок посвідчення, порядок виготовлення і видачі посвідчень встановлюються Кабінетом Міністрів України"
Для отримання посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім'ї багатодітній родині необхідно звернутися до відділу у справах сім’ї та молоді Чернівецької міської ради за адресою: вул.. Червоноармійська, 44:

Визначені наступні дні прийому документів для оформлення посвідчень
Понеділок, середа з 10-00 до 17-00 год.
та дні видачі посвідчень:
Четвер з 10-00 до 17-00 год.
(впродовж 30 днів з дня прийому документів)

Посвідчення є документами, що підтверджують статус багатодітної сім'ї і дітей з такої сім'ї та їх право на отримання пільг згідно із Законом України "Про охорону дитинства" (2402-14 ) та іншими актами законодавства.

Посвідчення видаються одному з батьків за місцем його реєстрації протягом одного місяця після подання таких документів:
• заяви батька або матері про видачу посвідчень;
• копії свідоцтв про народження дітей;
• копії сторінок паспорта батька та матері з даними про прізвище, ім'я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації;
• довідки про склад сім'ї;
• фотокарток (батьків та дітей) розміром 30 х 40 міліметрів;
• у разі реєстрації батьків за різним місцем проживання, довідки про те, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення структурним підрозділом не видавалися

Дітям з багатодітної сім'ї посвідчення видаються з шести років.

Посвідчення видаються безоплатно.

Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім'ї і встановлюється з урахуванням перебування в сім'ї не менше трьох дітей у віці до 18 років. Строк дії посвідчення дитини з багатодітної сім'ї визначається до досягнення дитиною 18 років (повноліття), якщо згідно із законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.

У разі досягнення дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка

Про втрату посвідчення батьки або діти з багатодітної сім'ї, які досягли 14 років, повідомляють структурний підрозділ, який його видав.

У разі пошкодження, втрати посвідчення або зміни прізвища, імені та по батькові, встановлення розбіжностей у записах видається нове посвідчення після подання усіх документів, передбачених законодавством для його видачі.

Старі та пошкоджені посвідчення повертаються структурному підрозділу, що його видав.

У разі втрати посвідчення батьків багатодітної сім'ї батьками додатково подається інформація щодо розміщення оголошення у друкованих засобах масової інформації.


Джерело: Прес-центр міської ради Чернівців


Ключові слова: всі пільги для багатодітних на Україні список

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини