Затверджений Урядом проект Повітряного кодексу буде розглянуто Верховною Радою

- 03.09.2010 14:16
Затверджений Урядом проект Повітряного кодексу буде розглянуто Верховною Радою

Найближчим часом затверджений Урядом новий проект Повітряного кодексу України буде розглянуто Верховною Радою України

Кабінет Міністрів України затвердив новий проект Повітряного кодексу України, який було розроблено та ретельно відпрацьовано фахівцями Державіаадміністрації Мінтрансзв’язку та погоджено з усіма зацікавленими міністерствами, відомствами, авіаційними підприємствами та громадськими організаціями.
«Документ було затверджено Урядом без внесення будь-яких поправок і ми сподіваємося, що найближчим часом Верховна Рада розгляне його у першому читанні» - зазначив Міністр транспорту та зв’язку України Костянтин Єфименко.
Відповідно до проекту закону, підтриманого Урядом, для здійснення повноцінного державного регулювання цивільної авіації керівник урядового органу з питань цивільної авіації є незалежним у прийнятті рішень, що стосуються питань забезпечення безпеки авіації. Розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними українськими та іноземними повітряними суднами і порушення порядку використання повітряного простору України покладаються на Національну комісію (яку буде створено в найближчий час) з розслідування авіаційних подій, положення про яку затверджується Кабінетом Міністрів України.
Законодавчо закріплюється розподіл на державну та цивільну авіацію, чого немає у нині діючому Повітряному кодексі. До цивільної авіації належать комерційна авіація (перевезення пасажирів та вантажів), виконання авіаційних робіт та авіація загального призначення – так звана «мала авіація», яка використовується з приватною метою та регулюється спрощеними правилами та вимогами.
Що стосується відповідальності за порушення безпеки авіації та використання повітряного простору, то новий проект передбачає систему застосування гнучких штрафів на фізичних (максимально − до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) та юридичних осіб (максимально − до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), зокрема, і для «малої авіації», а також розподіл правопорушень на категорії за ступенем впливу на безпеку польотів.
Розроблено і низку положень, які сприятимуть розвитку вітчизняних аеропортів. Визначені умови допуску до експлуатації аеродромів та аеропортів та вирішено питання щодо земель аеродромів/аеропортів та управління їх майном. Крім того, податок на землі аеропортів, у випадку прийняття проекту закону, буде зменшено з 5% до 0,02%. Тобто землі аеропортів прирівнюються до земель залізничного транспорту.
Варто зазначити, що на нову редакцію Повітряного кодексу України чекають не лише вітчизняні авіатори, але і європейські та міжнародні авіаційні організації. Так під час останньої зустрічі керівництва Державіаадміністрації з Послом Єврокомісії європейські фахівці зауважили, що оновлення цього документу стане вагомим кроком на шляху адаптації Українського законодавства до європейського та міжнародного

Довідка
Нагадуємо, що 9 квітня 2010 року Урядовий комітет не підтримав проект Повітряного кодексу, зареєстрованого у Верховній Раді під номером 6078 (ініціатори народні депутати України Шиянов, Воротнюк).
На засіданні цього ж комітету Міністерству транспорту й зв'язки України дали завдання подати на розгляд Кабінету Міністрів новий проект Повітряного кодексу.
Наприкінці травня цього року Міністр транспорту та зв’язку України Костянтин Єфименко підписав проект Повітряного кодексу, відпрацьований спеціалістами Мінтрансзв’язку та Державіаадміністрації. 31 травня 2010 року зазначений проект було розіслано до усіх зацікавлених міністерства та відомств на погодження і вже 25 червня схвалено на Урядовому комітеті.
Новий Повітряний кодекс допоможе гармонізувати законодавство в сфері цивільної авіації України зі стандартами й вимогами Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО), Європейської конференції цивільної авіації (ЕСАС), Європейської організації по безпеці аеронавігації (ЕВРОКОНТРОЛЬ), а також урахувати зміни в нормах українського законодавства, які відбулися в період після твердження Повітряного кодексу в 1993 році.


Ключові слова: повітряний кодекс

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини