Як правильно обрати шкільний портфель дитині? Правила для школи

- 26.08.2010 11:48
Як правильно обрати шкільний портфель дитині? Правила для школи

Як зберегти здоров'я дитини в школі?

Контролюйте вага шкільного портфеля. Що там приховувати, школярам доводиться набивати ранці до відвала, а в результаті страждає їх хребет. За останнє десятиліття кількість школярів, що скаржаться на гострий біль у спині, зросла в рази. Особливо важкі портфелі 6-8-класників. Скільки ж має важити портфель? Загальне правило таке: не більше 15-20% ваги школяра. Так, якщо дитина важить, наприклад, 30 кг, його портфель має важити не більше 4,5-6 кг. Як ще можна знизити навантаження на хребет?

* Купуйте ранець з жорсткою спинкою або для старшого школяра рюкзак з широкими лямками і переконайте його користуватися обома лямками.

* Купуйте портфелі і ранці, які підходять віком. Для молодших школярів вони повинні бути більш легкими, меншими за шириною і довжиною, з короткими лямками. Добре сидить ранець повинен знаходитися в 5-10 см вище попереку дитини.

* Навчіть дитину періодично перетрушувати вміст портфеля, щоб позбутися від непотрібних і залежалися речей.

* Портфель на коліщатках може бути виходом, але не завжди. З таким портфелем дитині легше управлятися, але тільки на хорошій рівній дорозі. Якщо дитина їздить в школу на автобусі, повинен подолати багато сходинок - йому може бути важко впоратися з таким портфелем, він може отримати травми рук. До того ж портфелі на коліщатках дуже громіздкі, і їх важко покласти в парту або в

шафка, прибрати під лавку і т.п.

Ваша дитина може принести з школи не тільки гарні відмітки. Початок шкільного року привносить в життя дитини багато нового - нових вчителів, нових друзів, нові враження ... і нові бактерії.

Школа - це розсадник більшості хвороб, якими протягом року захворюють наші діти. Адже простудними і іншими інфекційними захворюваннями заразитися легше за все там, де багато дітей, щільно контактують між собою. До школи це стосується в першу чергу. Згідно зі статистикою ВООЗ, сім'ї з дітьми шкільного віку хворіють у кілька разів частіше, ніж інші, а число захворювань може досягати 12 на рік!

Найбільш поширеними інфекціями, що вражають школярів, є ГРЗ, грип, ангіна стрептококова, вітрянка, краснуха. Часто зустрічаються також зараження педикульозом (особливо в початковій школі) і кон'юнктивітом.

І хоча неможливо повністю захистити дитину від контакту з шкідливими бактеріями в школі, необхідно навчити його в міру можливостей уникати їх. Хороша новина: за бажання цього неважко досягти. Достатня кількість сну, регулярне миття рук, щоденний поживний сніданок можуть зробити чудеса і оберегти ваше чадо від багатьох заразних хвороб. І ось чому:

Сон: Експерти наполягають, що для міцного імунітету діти шкільного віку та підлітки потребують принаймні в 9-годинному нічному сні. Причому сон відіграє в забезпеченні доброго здоров'я мало не чільну роль! Діти з постійним дефіцитом сну гірше розвиваються розумово і фізично, частіше хворіють і навіть частіше дають несприятливу реакцію на щеплення. Тим не менш, багато школярів недоотримують сну. І одна з причин цього - наявність телевізора або комп'ютера в спальні. Щоб привчити дитину рано засинати, спальню потрібно відводити лише під сон. Почніть також укладати дитину спати за декілька днів або тижнів до початку навчання. Це дасть можливість внутрішнім біологічним годинах дитини звикнути до розпорядку і забезпечить більш легке і швидке засинання, пише "Digest.subscribe".

Миття рук: Віруси, що викликають простудні захворювання, передаються частіше всього через руки. Віруси в надлишку присутні в багатолюдних місцях і живуть на поверхні предметів годинами. Досить лише піднести забруднену руку до обличчя, щоб роздобути вірус в свій організм. Але для того, щоб позбутися від шкідливих бактерій, достатньо простої старомодного способу - мити руки із звичайним милом.

Інша справа, що не всі це роблять правильно. Для того щоб ретельно вимити руки, їх потрібно намалювати не менше 20-30 секунд. Навчіть дитину завжди мити руки з милом перед їжею і після користування туалетом. Забезпечте також дитини вологими серветками антибактеріальними, щоб він при необхідності міг протерти руки. Бажано це робити після кожної зміни.

Сніданок: Роль сніданку часто недооцінюється батьками. Тим часом діти, регулярно одержують повноцінний сніданок, краще вчаться, активні на уроках, більш уважні і навіть краще себе ведуть. Не зайвим буде під час сніданку давати дитині вітамінно-мінеральний комплекс, вітамін С в тому чи іншому вигляді, пивні дріжджі, прополіс. Всі ці продукти стимулюють імунітет дитини і підвищують опірність простудних захворювань.

Дефіцит активних речовин, що містяться в цих продуктах, практично неминуче призводить до простуд.

Йти до школи чи залишитися вдома?

Припустимо, дитина скаржиться вранці на нездужання. Як мамі вирішити, посилати його до школи чи ні? Ось що радять лікарі: Залиште дитину вдома, якщо температура тіла перевищує 37 градусів, якщо у нього блювання, хоча б і одинична, або діарея. Крім того, є сенс залишити його будинку, щоб не заражати інших дітей, якщо у нього виявляються симптоми застуди: постійний кашель, нежить, чхання.

Як ще можна захистити здоров'я школяра?

Експерти дають п'ять рекомендацій, виконання яких краще почати якомога раніше. Втім, подбати про здоров'я власного чада ніколи не пізно. Тому почніть прямо зараз:

Зробіть всі рекомендовані щеплення (якщо немає лікарських обмежень). Які б не виникали суперечки навколо вакцинації, вона залишається важливим ланкою у зміцненні імунітету дитини. Причина, по якій слід робити щеплення, проста - вони діють. Згідно з проведеними дослідженнями ВООЗ, не щеплені діти від 3 до 18 років в 22 рази частіше хворіють на кір і в 6 разів частіше кашлюк.

Для дітей молодшого віку цей ризик ще вище: діти від 3 до 10 років у 60 разів частіше хворіють на кір і в 16 разів частіше кашлюк. Вважається, що коли справа стосується інших, легше переносите захворювань, таких як грип або краснуха, то діти, схильні до інфекцій, потребують вакцинації, а здорові діти можуть обійтися без неї. Насправді ж, якщо дитина часто хворіє або відвідує місця, де ризик наразитися інфекції великий (наприклад, школу), тоді використання вакцини принесе менше шкоди, ніж зараження інфекційним захворюванням, і вакцинацію необхідно проводити.

Відвідайте дитячого окуліста. Один з чотирьох дітей, що надходять до школи, має невиявлених проблеми із зором, які можуть створити труднощі в навчанні. Причому сама дитина може не усвідомлювати їх або не зуміти розпізнати. Тому до початку навчання потрібно обов'язково пройти огляд у окуліста і потім робити це кожні два роки, якщо проблем не виявлено.

Якщо дитина вже носить окуляри, то він повинен проходити огляд хоча б раз на рік. Не покладайтеся тільки на відому таблицю перевірки зору - за допомогою таблиці виявляється лише 20-30% проблем із зором, так що вона ніяк не може замінити повного огляду у окуліста. Є деякі ознаки, що вказують на те, що у дитини можуть бути проблеми із зором:

* Він постійно сідає занадто близько до телевізора або близько тримає книгу.

* Читаючи, він часто втрачає місце, де читав, або водить пальцем по рядках.

* Роздивляючись що-небудь, він нахиляє голову вперед, вбік або назад.

* Часто тре очі або скаржиться на чутливість до світла.

Частіше вимірюйте розмір ноги і міняйте взуття. Починайте кожен новий навчальний рік і нове півріччя з нового взуття. Швидше за все, те, що він доношує, йому вже мало і може створити проблеми. На думку фахівців у дітей від 4 до 9 років слід коригувати розмір взуття відповідно до розміру ноги кожні 4 місяці, після 10 років - кожні 6 місяців. Взуття школяра повинна бути гнучкою і «дихаючої».

Підтримуйте контакт зі школою. Якщо у вашої дитини є які-небудь обмеження по здоров'ю, алергії чи заборони на щеплення - повідомте про них шкільної медсестри і класному керівникові. Тільки зробіть це самі, а не доручайте вашій дитині. Залиште їм також свої координати, щоб у разі чого вони могли з вами зв'язатися.

При зміні телефонного номера або адреси, не забудьте повідомити їм про це. Батьки часто ігнорують цю рекомендацію, і абсолютно даремно. Часто намагаючись знайти координати батьків, вчителі і медсестри втрачають дорогоцінний час або, не розпізнавши симптоми захворювання, перестраховуються і відвозять дитину до лікарні. Щоб цього не сталося, завжди тримайте контакт зі школою, пам'ятаючи, що школа вам не противник, а помічник у справі збереження здоров'я вашого безцінного чада.


Ключові слова: шкільний рюкзак, здоров'я дитини в школі

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Доказательства вмешательства РФ в американские выборы есть у Facebook Ранее президент США Дональд Трамп заявлял о том, что у США нет доказательств вмешательства РФ
- 19.07.2018 15:22
Улицу Заньковецкой перекрыли движение транспорта Движение автомобильного транспорта в Черновцах в ближайшее время будет ограничено на улице Марии Заньковецкой, как отмечают
- 19.07.2018 14:15
Маршрутки №37 и 38 не ходят в Черновцах Автобусы маршрутов №37 и №38 временно не обслуживаются, как сообщил частный перевозчик Олег Огородник.
- 19.07.2018 12:44
Искусственное мясо выйдет в массовое производство с 2021 года В 2013 году был представлен первый в мире бургер с котлетой из говядины, полученной в лаборатории
- 19.07.2018 12:12
В ОБСЕ стартует расследование из-за утечки данных в РФ В СММ ОБСЕ стартует внутреннее расследование касаемо подозрений о шпионстве и утечке данных из организации
- 19.07.2018 11:46
В Украине заработали автоматы по обмену валют В аэропорту Борисполь появились два первых аппарата по обмену валюты. Машины отмечены брендом RwS bank.
- 19.07.2018 11:26
Ryanair отменили более 600 рейсов Из-за угрозы забастовок бортпроводников в Испании, Португалии и Бельгии авиаперевозчик-лоукостер Ryanair
- 19.07.2018 11:11
Штормовое предупреждение в Украине 19 07 2018 О штормовом предупреждении в Украине в четверг, 19 июля, предупреждают синоптики
- 19.07.2018 10:46
В Великобритании идентифицировали виновников отравления Скрипалей Возможных исполнителей покушения на бывшего российского разведчика Сергея Скрипаля и его дочь Юлию
- 19.07.2018 10:36
Отель для животных в Черновцах прекратил работу В Черновцах ГКП "Приют для животных" в течение двух лет подряд предлагал услуги отеля дли животных,
- 19.07.2018 09:34

Всі новини