У Художньому музеї - нові надходження

- 25.08.2010 10:06
У Художньому музеї - нові надходження

Притримання важливих та приємних традицій – одна з рис, яка повною мірою характеризує Чернівецький художній музей. Щорічно тут презентуються традиційні виставки та проекти, які відомі далеко за межами нашого краю. Особливим для головного мистецького храму Буковини є серпень, адже саме в серпні до уваги всіх небайдужих до мистецтва відвідувачів пропонується виставка нових надходжень, присвячена, зазвичай, до Дня Незалежності України.
Важливість цієї події полягає у тому, що музей наявно демонструє те, що виконує функцію не тільки зберігання, але й поповнення власних фондів творами сучасного образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Тому відкриття виставки нових надходжень – це свято як для музейних співробітників, так і для всіх, хто любить, цінить та поважає мистецтво.
Протягом останнього року музейна колекція поповнилася не тільки мистецькими творами, а й архівними документами та друкованими виданнями першої половини ХХ ст. Це – рідкісні нині примірники творів Т. Шевченка та книжки із дослідженнями життя та творчості українського поета. Вітрина із цією літературою наразі займає своє належне місце в експозиції виставки.
Також традиційно більшу частину нових надходжень складають твори образотворчого мистецтва. Більшість художників, які протягом останнього року експонували власні роботи у виставкових залах художнього музею, поповнювали музейну колекцію своїми творами. Їхні твори презентовані на даній виставці. Серед таких митців слід згадати буковинських авторів А. Житарюка, Л. Богдан, І. Юр’єва, І. Лисанюка, А. Холоменюка, Л. Нікорич, А. Халікова.
Музейна колекція збагатилася й творами широко відомої чернівецької мисткині Н. Ярмольчук, життя якої трагічно перервалося в 1999 році. Роботи Наталі у скарбницю мистецтва Буковини подарував чоловік художниці, знаний буковинський митець Валерій Гнатюк.
Але не тільки буковинці представлені на цьому святі мистецтва. Відвідувач може знову побачити твори М. Джички (Івано-Франківськ), Г. Теремко (Городенка) та О. Антонюка (Кам’янець-Подільський), а також роботу румунської художниці, учасниці міжнародного мистецького пленеру 2009 р. «Мистецтво – спільна мова двох культур» у м. Сучавіца (Румунія) Марії-Дан Зернеску.
«Роботи, представлені на виставці, виконані в основному в останні роки. Серед них переважають композиції у жанрах пейзажу та натюрморту. В них простежуються загальні тенденції, застосовані авторами у розв’язанні формальних задач – інтерес до декоративної розробки кольорів, образна стилізація та певна геометризація деталей», - сказала під час відкриття завідувач відділу образотворчого мистецтва музею Олена Гужва.
Збірка музею поповнилася також двома іконами. Це – «Христос-Пантократор» та підокладна ікона «Богородиця з немовлям Ісусом» (ХІХ ст.).
За поточний рік нові надходження поповнили й колекцію декоративно-прикладного мистецтва. Глядач має змогу озайомитися в експозиції виставки із рушниками Глибоцького району, унікальними вишитими сорочками Кіцманського району, сувенірною керамікою відомого майстра та колекціонера М. Костриби.
Всього експозиція нараховує понад 70 творів, які розташовані у найкращій виставковій залі музею. Всі експонати вирізняються високим професійним рівнем виконання та становлять інтерес для всіх, хто цікавиться буковинським мистецтвом.

Альберт Комарі,
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею


Ключові слова: виставки

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

ДТП в Черновцах при участии такси 20 07 2018 ДТП с участием автомобиля одной из служб такси произошло в Черновцах на улице Сечевых стрельцов
- 20.07.2018 17:37
В Украине предлагают заминировать Азовское море Командующий Военно-морскими силами Украины, вице-адмирал Сергей Гайдук озвучил предложение заминировать Азовское море, чтобы предотвратить потери Украины от деятельности иностранных суден
- 20.07.2018 17:20
Реакция на заявление Путина о референдуме на Донбассе 19 июля президент РФ Владимир Путин провел закрытое совещание с послами, на котором отметил, что предложил
- 20.07.2018 16:41
Как выглядит мороженое за 1500 долларов В ресторане при отеле Розарио Вакабаяси подают самое дорогое мороженное под названием Bear Extraordinaire.
- 20.07.2018 16:03
В Черновцах - акция протеста против Фестиваля равенства В Черновцах активисты "Национального корпуса" перекрыли движение в районе здания городского совета
- 20.07.2018 15:20
ДТП в Хмельницкой области с тремя погибшими 20 07 2018 В селе Прибужское Хмельницкой области произошло смертельное ДТП в пятницу, 20 июля
- 20.07.2018 14:42
ДТП на Житомирщине 20 07 2018 - 10 погибших В Житомирской области, на 127-м километре трассы Киев-Чоп произошла серьезная дорожная авария
- 20.07.2018 14:13
Обыски СБУ у главы Черновцыоблэнерго В квартире начальника коммунального предприятия Черновцыводоканал сотрудники Службы безопасности Украины проводят обыски.
- 20.07.2018 12:47
Абитуриенты из Крыма и Донбасса могут поступать в вузы до 28 сентября Для временно оккупированных территорий Крыма, а также отдельных регионов Донбасса, было решено продлить сроки вступительной кампании
- 20.07.2018 12:34
Ученые раскрутили частицы до максимальной скорости Рекорд скорости механического вращения поставила группа физиков из США и Швейцарии.
- 20.07.2018 12:03

Всі новини