В Чернівцях відбулась акція Упорядкуємо пам'ять та пам’ятки. Фоторепортаж

- 01.10.2010 16:30
В Чернівцях відбулась акція Упорядкуємо пам'ять та пам’ятки. Фоторепортаж


«УПОРЯДКУЄМО ПАМ'ЯТЬ ТА ПАМ’ЯТКИ САДГОРИ!»

Чергова акція «Упорядкуємо пам'ять та пам’ятки!» громадського комітету з догляду за українськими історичними похованнями товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» відбулася на Садгірському центральному кладовищі з ініціативи голови комітету Дмитра Сірмана. 30 вересня 2010 року тут зібралося кілька десятків ентузіастів відновлення нашої історичної пам’яті – депутатів міської, Першотравневої та Садгірської районних рад, активістів Українського Народного Дому, Молодіжного союзу «Наша Україна», «Спілки активної молоді», просто небайдужих мешканців Садгори. Завдяки їх праці приведено до ладу кільканадцять історичних надгробків, про які забули більшість наших сучасників і про які не дбає місцева влада.
Акція розпочалася з прибирання розташованого на головній алеї кладовища пам’ятника визначного діяча українського повстанського руху Івана Северина («Скригуна»). Втім, відразу за цим регулярно доглянутим Садгірською молодіжкою «Нашої України» надгробком хащі цілком закрили від людського ока могилу відомого садгірського просвітителя, директора української народної школи Івана Бокачука. Вивільнення цього поховання від гілок та сміття забрало багато часу та зусиль, однак тепер місце вічного спочинку Івана Богачука отримало належний і гідний вигляд.
Такими ж занедбаними застали громадські активісти і інші поховання видатних садгірчан, які були впорядковані в рамках цього заходу. Про два з них хочеться сказати окремо. З непролазних хащів довелося звільняти високомистецький надгробний пам’ятник Івана Синюка, визначного педагога і одного з найталановитіших українських письмеників Буковини першої половини ХХ століття. Нагробок Дмитра Грищука, довголітнього радника громади в Садагурі (українського депутата Садгірської міської ради) потрібно було звільнятти не лище від бур’янів, але й з-під гори сміття, якою було завалено цей пам’ятник.
Учасники акції вшанували могили відомих громадських діячів, учасників визвольних змагань Омеляна Суховерського та Олександра Бручковського. Їхні надгробки увінчують горді тризуби, за які вони боролися в часі Другої світової війни та страждали від комуністичного режиму в післявоєнні роки.
«Не може не дивувати той факт, що Чернівецькою міською радою взято на облік як пам’ятки місцевого значення всього лише три надгробки на центральному кладовищі Садгори, та й з них два є братськими могилами чеських солдатів, – заявив Дмитро Сірман, голова громадського комітету з догляду за українськими історичними похованнями. – Ми дуже тішимося з того, що міська рада виділяє значні кошти на впорядкування могил людей різних національностей, які поховані в Садгорі. Однак українці, які і в минулих століттях, і сьогодні складають абсолютну більшість населення Садгори і тих населених пунктів, що увійшли до складу Садгори, мають всі підстави вимагати від місцевої влади належного пошанування і українських історичних поховань. Наш комітет найближчим часом внесе до міської ради пропозиції щодо справедливого розв’язання цієї проблеми в Садгорі».
З бадьорим настроєм та з почуттям виконаного обов’язку розходилися учасники садгірської акції «Упорядкуємо пам'ять та пам’ятки!». Успіх цього заходу дає підстави сподіватися, що невдовзі Комітет догляду за українськими історичними похованнями поширить свою активність і на інші населені пункти нашого краю.
Громадський комітет з догляду за українськими історичними похованнями

На фотографіях:
1. Прибираємо могилу Івана Северина («Скригуна»)
2. Шукаємо могилу директора народної школи Івана Бокачука
3. Зрубані хащі з могили Івана Бокачука
4. Звільнена з полону хащів могила Івана Бокачука
5. Завалена сміттям могила купця і радника громади у Садаґурі Дмитра Грищука
6. Очищена могила Дмитра Грищука очікує від нас на проведення ремонту
7. Зарослі на могилі класика української літератури Івана Синюка
8. Звільняємо з полону хащів могилу Івана Синюка
9. Молодь впорядковує могилу Івана Синюка
10. Останні штрихи на впорядкованій могилі Івана Синюка
11. Тут спочиває член Буковинського Куреня Олександр Бручковський
12. Пантеон родини Суховерських, в якому спочив активний діяч українського спортивного руху Буковини та член похідних груп ОУН Омелян Суховерський.
13. Найактивніші учасники акції на фоні гори зібраного сміття

 


Ключові слова: дитяче взуття з Білорусі, від білоруського виробника, обувь из Белоруси в Черновцах

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини