МВФ надає кредит Україні

- 29.07.2010 08:09
МВФ надає кредит Україні

Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила надання Україні нової резервної позики за програмою stand-by більш як на 15 мільярдів доларів майже на 2,5 роки, повідомив МВФ.

Перший транш цієї позики, на 1 мільярд 890 мільйонів доларів, надається негайно.

Повідомлення про позику на загальну суму, еквівалентну 10 мільярдам спеціальних прав запозичення (розрахункова грошова одиниця МВФ), або ж за нинішнім курсом приблизно 15 мільярдам 150 мільйонам доларів США, на термін 29 місяців надійшло з Вашингтона під вечір за американським часом у середу, коли в Україні вже настав четвер.

Як заявив перший заступник директора-розпорядника і виконувач обов’язків голови МВФ Джон Ліпскі, Україна виходить із важкого періоду, коли її економіка була тяжко уражена зовнішніми кризами, які ще посилили внутрішні вразливості.

Тепер же, за його словами, влада країни сповнена рішучості подолати наявні дисбаланси і повернути економіку на шлях тривалого зростання завдяки важливим реформам податкового, енергетичного й фінансового секторів.

Зокрема, мовиться в заяві чільного керівника МВФ, має зміцнитися фінансове становище газового сектора завдяки підвищенню внутрішніх цін на газ і широким реформам за підтримки інших міжнародних інституцій, які допоможуть ліквідувати субсидії в енергетиці і осучаснити й підвищити життєздатність цього сектора, водночас захистивши найбільш вразливі верстви населення поліпшеними цільовими програмами соціальної допомоги.

Україна знову обіцяє реформи

Програма економічних реформ, яку за програмою цієї позики зобов’язується здійснити український уряд, має на меті досягти цілей у чотирьох головних напрямках, повідомляє МВФ.

Один із них – відновлення довіри і бюджетної стабільності через зниження дефіциту державного бюджету до 3,5% від ВВП 2011 року і 2,5% від ВВП 2012 року і виходу на курс стабільного зниження державного боргу до менш як 35% від ВВП до 2015 року.

Другий напрямок – реформи газового сектора, що мають модернізувати його і ліквідувати дефіцит «Нафтогазу України», починаючи від 2011 року.

Третій – відновлення і гарантування здорової працездатності банків через здійснення планів рекапіталізації до кінця 2010 року і посилення нагляду над ними.

І четвертий напрямок реформ за програмою співпраці українського уряду з МВФ полягає в зміцненні монетарної політики, яка має зосередитися на стабільності внутрішніх цін завдяки гнучкому обмінному курсові, що його має запровадити Національний банк України, отримавши більшу незалежність.

Одночасно з наданням нинішньої позики Рада директорів МВФ «узяла до уваги» скасування попередньої програми співпраці, яка передбачала надання Україні схожої позики, загалом майже на 17 мільярдів доларів, що її МВФ схвалив восени 2008 року.

Із неї Україна отримала три транші загалом майже на 11 мільярдів доларів, але вже четвертий транш так і не надійшов – у жовтні 2009 року Місія МВФ поїхала з Києва, не давши позитивної оцінки виконанню Україною тієї програми реформ.

Джерело: zoloto16_resize.jpg


Ключові слова: Кредит от МВФ июль 2010

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Врачи подтвердили существование синдрома разбитого сердца В 90-х годах прошлого столетия был открыт синдром "разбитого сердца", и до настоящего времени медики полагали, что излечиться от любовных травм вполне можно без врач
- 08.12.2017 16:40
В Черновцы везут новогоднюю елку По словам начальника Треста зеленого хозяйства в Черновцах Александр Брязкало, главная елка города уже на пути в Черновцы.
- 08.12.2017 15:56
Украина закрепилась на 8-м месте рейтинга УЕФА В таблице коэффициентов УЕФА Украина смогла улучшить свои позиции благодаря удачным выступлениям в еврокубковых турнирах этого сезона.
- 08.12.2017 14:59
Ученики колледжей и ПТУ будут сдавать ЗНО В Украине для учеников колледжей и профессионально-технических училищ будут вводиться новые правила - государственная итоговая аттестация
- 08.12.2017 13:55
Сыр помогает защититься от инфаркта Такой продукт, как сыр, последние несколько лет диетологи отмечают своим вниманием и советуют включать в рацион. Недавно ученые Китая и Нидерландов провели
- 08.12.2017 12:20
Боевики обстреляли село под Мариуполем Боевики 6 декабря осуществили обстрел позиций сил АТО на Донбассе. Под огонь террористов попал населенный пункт Водяное, который
- 08.12.2017 12:01
Виновника смертельного ДТП в Вижнице посадили на 4 года Водителю авто марки Volkswagen Golf, который в июле нынешнего года стал виновником ДТП в Вижнице со смертельным исходом
- 08.12.2017 11:42
Стороны готовы ко второму этапу переговоров по Брекситу Прогресс в переговорах о выходе Великобритании из Европейского Союза в Еврокомиссии признали достаточным, в связи с чем было решено переходить к следующей
- 08.12.2017 10:31
Способи для отримання інформації про доходи Чернівецька ОДПІ нагадує платникам, що отримати інформацію про отримані доходи можна двома способами: по
- 08.12.2017 09:49
На Сторожинеччині затримали браконьєрів Займаючись протиправною діяльністю неподалік державного кордону, правопорушники також наражали на небезпеку прикордонників, односельців
- 08.12.2017 09:13

Всі новини