МВФ надає кредит Україні

- 29.07.2010 08:09
МВФ надає кредит Україні

Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила надання Україні нової резервної позики за програмою stand-by більш як на 15 мільярдів доларів майже на 2,5 роки, повідомив МВФ.

Перший транш цієї позики, на 1 мільярд 890 мільйонів доларів, надається негайно.

Повідомлення про позику на загальну суму, еквівалентну 10 мільярдам спеціальних прав запозичення (розрахункова грошова одиниця МВФ), або ж за нинішнім курсом приблизно 15 мільярдам 150 мільйонам доларів США, на термін 29 місяців надійшло з Вашингтона під вечір за американським часом у середу, коли в Україні вже настав четвер.

Як заявив перший заступник директора-розпорядника і виконувач обов’язків голови МВФ Джон Ліпскі, Україна виходить із важкого періоду, коли її економіка була тяжко уражена зовнішніми кризами, які ще посилили внутрішні вразливості.

Тепер же, за його словами, влада країни сповнена рішучості подолати наявні дисбаланси і повернути економіку на шлях тривалого зростання завдяки важливим реформам податкового, енергетичного й фінансового секторів.

Зокрема, мовиться в заяві чільного керівника МВФ, має зміцнитися фінансове становище газового сектора завдяки підвищенню внутрішніх цін на газ і широким реформам за підтримки інших міжнародних інституцій, які допоможуть ліквідувати субсидії в енергетиці і осучаснити й підвищити життєздатність цього сектора, водночас захистивши найбільш вразливі верстви населення поліпшеними цільовими програмами соціальної допомоги.

Україна знову обіцяє реформи

Програма економічних реформ, яку за програмою цієї позики зобов’язується здійснити український уряд, має на меті досягти цілей у чотирьох головних напрямках, повідомляє МВФ.

Один із них – відновлення довіри і бюджетної стабільності через зниження дефіциту державного бюджету до 3,5% від ВВП 2011 року і 2,5% від ВВП 2012 року і виходу на курс стабільного зниження державного боргу до менш як 35% від ВВП до 2015 року.

Другий напрямок – реформи газового сектора, що мають модернізувати його і ліквідувати дефіцит «Нафтогазу України», починаючи від 2011 року.

Третій – відновлення і гарантування здорової працездатності банків через здійснення планів рекапіталізації до кінця 2010 року і посилення нагляду над ними.

І четвертий напрямок реформ за програмою співпраці українського уряду з МВФ полягає в зміцненні монетарної політики, яка має зосередитися на стабільності внутрішніх цін завдяки гнучкому обмінному курсові, що його має запровадити Національний банк України, отримавши більшу незалежність.

Одночасно з наданням нинішньої позики Рада директорів МВФ «узяла до уваги» скасування попередньої програми співпраці, яка передбачала надання Україні схожої позики, загалом майже на 17 мільярдів доларів, що її МВФ схвалив восени 2008 року.

Із неї Україна отримала три транші загалом майже на 11 мільярдів доларів, але вже четвертий транш так і не надійшов – у жовтні 2009 року Місія МВФ поїхала з Києва, не давши позитивної оцінки виконанню Україною тієї програми реформ.

Джерело: zoloto16_resize.jpg


Ключові слова: Кредит от МВФ июль 2010

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Назначен дополнительный поезд Киев-Ворохта Укрзализныця на время осенних каникул запускает дополнительные рейсы поезда Киев - Ивано-Франковск - Ворохта. Речь идет о дополнительном поезде
- 26.10.2016 10:45
В России рассмотрят апелляцию по делу Карпюка и Клыха В Верховном суде России 26 октября состоится рассмотрение апелляции на приговор украинским гражданам Николаю Карпюку и Станиславу Клыху.
- 26.10.2016 10:01
За сутки террористы 34 раза обстреливали силы АТО На Донбассе боевики усиливают количество обстрелов, особенно в темное время суток. При этом, боевики продолжают использовать запрещенное
- 26.10.2016 09:42
Буковинское вече воссоздадут в рамках квеста По случаю 98-летия с момента проведения Буковинского вече в Черновцах состоится историческая игра-квест
- 26.10.2016 09:23
Сайт е-деклараций не выдержал нагрузки Из-за большого количества запросов "упал" официальный сайт Национального агентства по предупреждению коррупции.
- 25.10.2016 17:32
Ученые создали уникальное сердце на чипе С помощью метода 3d-печати учеными Гарвардского университета удалось создать первое в мире сердце
- 25.10.2016 17:12
Полиция в Черновцах изъяла наркотики на 50 тыс грн Как сообщают представители пресс-службы Главного управления Национальнйо полиции в Черновицкой области
- 25.10.2016 16:53
В Германии уверены в отказе РФ от Минских соглашений Глава комитета Верховной Рады по иностраным делам Анна Гопко поделилась подробностями общения
- 25.10.2016 16:32
В Буэнос-Айресе состоялись гонки официантов В Аргенттине состоялись необычные соревнования для официантов - им предстояло совершить забег на расстояние
- 25.10.2016 16:19
Экс-министр экономики стал главой совета НБУ На первом заседании новый состав Совета Национального банка Украины выбрал Богдана Данилишина своим руководителем
- 25.10.2016 15:48

Всі новини