Конференція "Міжетнічні та міжконфесійні відносини" відбулась у Чернівцях

- 30.04.2010 23:59
Конференція "Міжетнічні та міжконфесійні відносини" відбулась у Чернівцях

Міжнародна науково-практична конференція «Міжетнічні та міжконфесійні відносини в контексті сучасних суспільних трансформацій» відбулась з 29 по 30 квітня на базі філософсько-теологічного факультету Чернівецького Національного Університету.

У конференції взяли участь провідні філософи, теологи і релігієзнавці з різних країн: України, Росії, Польщі, США, Франції. Римо-Католицьку Церкву в Україні представляли єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Леон Малий – доктор теології, та п. Інна Келлер – докторантка Люблінського Католицького Університету.

Першого дня з доповідями виступили Филипович Л.О. – доктор філософських наук, професор, завідуюча відділом історії релігії та практичного релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, Гануліч П.В. – Генеральний Секретар Української асоціації релігійної свободи та інші доповідачі.

Того ж дня відбулися секційні засідання, на яких з доповідями виступили науковці. Представники Римо-Католицької Церкви брали участь в 2 секції: Свобода релігії та Церкви у контексті правових відносин. Єпископ Леон Малий мав доповідь на тему: «Церква і релігійні організації – аналіз проблематики, виникаючої із різного трактування термінів», що викликала зацікавленість у науковців. Інна Келлер приготувала доповідь на тему «Права й обов’язки державної влади з погляду християнської соціальної науки». Також на секціях обговорювались питання освіченості в питаннях релігії, як шляху до нормалізації міжконфесійних відносин, питання сімейних цінностей в релігійному житті, філософські та соціологічні аспекти, суспільні чинники взаємодії релігії та суспільства. Всі статті були надруковані у матеріалах конференції, та у віснику Університету «Релігія і соціум».

В рамах міжнародної конференції 30 квітня відбувся Єдиний день релігійної свободи на тему «Шляхи та форми толеризації міжконфесійних відносин». Уже стало традицією на Буковині, поліетнічному і поліконфесійному краї, щороку проводити Єдиний день на базі іншої конфесії. В цей раз конференцію приймали римо-католики Буковини, а саме Чернівецький Деканат Римо-Католицької Церкви. На Єдиному дні зібрались представники Української асоціації релігійної свободи з Києва, єпископи Православної Автокефальної та Римо- Католицької та Протестантських церков, священикиі Православної Церкви Київського Патріархату, Православної Старообрядської Церкви, Римо-Католицької та Української Греко-Католицької Церкви, проповідники різних Протестантських Церков Буковини, рабин Чернівецький.

З привітанням учасників виступив Чернівецький Декан РКЦ о. Марек Дроздік. Отець-декан висловив надію на те, що такі Єдині дні релігійної свободи сприятимуть толерантності у багатоконфесійному середовищі не тільки Буковини, а й усієї України.

Далі слово мав Віктор Єленський – Президент Української асоціації релігійної свободи. Пан Єленський висвітлив проблеми реалізації релігійних свобод в сучасному світі і Україні. З доповіддю на тему міжконфесійних протиріч, причин їх виникнення та форм розв’язання виступив Генеральний секретар УАРС Петро Ганулич.

З темою про форми роботи релігійних громад іудаїзму по толеризації міжконфесійних відносин виступив Головний рабин Чернівецького регіону Ноах Кофманський. Рабин в своєму виступі відмітив, що під час окупації Буковини євреїв спасали представники інших конфесій, що свідчить про давнішні традиції толерантного співіснування багатьох конфесій на Буковині.

Шляхи та форми толеризації міжконфесійних відносин в контексті соціальної доктрини Церкви Християн Віри Євангельської висвітлив Петро Карпов – єпископ Церкви ХВЄ у Чернівецькій області.

Про благодійність та соціально значущу роботу Церкви Адвентистів Сьомого Дня як чинника подолання міжконфесійних протиріч, розповів Іван Завірюха – секретар Буковинської конференції Церкви АСД.

Про принципи формування толерантних відносин у багатоконфесійному середовищі розповів директор приватної школи «Надія», проповідник Церкви Євангельських Християн Баптистів Василь Манчул.

Про форми роботи Церкви по організації міжконфесійної комунікації оголосив о. Володимир Боровий з Української Греко-Католицької Церкви.

Про духовність як фактор інтеграції суспільства розповіла голова Чернівецької громади віри Багаї п. Олена Пігулевська.

Після ранішнього засідання всі учасники Дня релігійної свободи були запрошені до храму Воздвиження Чесного Хреста РКЦ на концерт органної музики та камерного співу. Після концерту та обіду відбулась звітно – виборча конференція Української Асоціації релігійної свободи в приміщенні парафіяльного будинку парафії Воздвиження Чесного Хреста. В порядок денний було внесено 7 питань, серед яких – обрання Правління УАРС та змін до статуту УАРС. Також була дана позитивна оцінка роботі УАРС, як організації, що сприяє своїм членам у ствердженні і поширенні принципів релігійної свободи, а також захисту законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно- культурних та інших спільних інтересів. Оскільки Римо–Католицька Церква в Україні являється членом УАРС, то до складу Ревізійної Комісії УАРС було обрано представника від РКЦ Інну Келлер.


Ключові слова: конференція

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Путин отдал приказ о выводе войск из Сирии Президент России Владимир Путин прибыл 11 декабря в сирийский Хмеймим на российскую военную базу,
- 11.12.2017 12:42
Зарплаты в Украине - самые низкие в Европе Среди всех стран Европы уровень средней зарплаты в Украине - самый низкий. несмотря на то, что согласно статистическим данным, средний уровень зарплаты в Украине в июне 2017 года увеличился на 19%
- 11.12.2017 11:29
Новая методика позволяет взломать любой Windows Специалисты заявляют - существует новая методика, с помощью которой можно взломать абсолютно любую версию операционной системы Windows, при этом, мошенническое ПО останется незамеченным для антивирусных программ.
- 11.12.2017 11:15
Провокаторы подорвали польский автобус под Львовом Под Львовом неизвестные лица бросили под польский автобус взрывчатку. Информацию об инциденте,
- 11.12.2017 10:43
В Германии продали деревню вместе с населением Небольшой населенный пункт в Германии продали на аукционе за 140 тысяч евро. Речь идет о небольшой деревушке под названием Альвине
- 11.12.2017 10:26
Гиалуроновая кислота поможет при лечении артрита Человеческий организм со временем стареет, мышцы становятся не такими сильными и прочными, ткани теряют эластичность.
- 11.12.2017 10:09
Сегодня Саакашвили выберут меру пресечения Бывшего президента Грузии и экс-губернатора Одесской области Михаила Саакашвили во вторник утром, 5 декабря
- 11.12.2017 09:37
На Гравитоне обустроят новую футбольную площадку В Черновцах в микрорайоне Гравитон появится современная футбольная площадка с искусственным покрытием.
- 11.12.2017 09:19
Врачи подтвердили существование синдрома разбитого сердца В 90-х годах прошлого столетия был открыт синдром "разбитого сердца", и до настоящего времени медики полагали, что излечиться от любовных травм вполне можно без врач
- 08.12.2017 16:40
В Черновцы везут новогоднюю елку По словам начальника Треста зеленого хозяйства в Черновцах Александр Брязкало, главная елка города уже на пути в Черновцы.
- 08.12.2017 15:56

Всі новини