Що таке земельний сервітут та cервітутне користування? Як оформити?

- 20.07.2010 12:31
Що таке земельний сервітут та cервітутне користування? Як оформити?


Кожен суб’єкт господарської діяльності, який займається ресторанним бізнесом і має літній майданчик, хоча б один раз чув словосполучення «земельний сервітут». Спробуємо роз’яснити поняття даного терміну.

Отже, право земельного сервітуту – це право суб`єкта господарювання на обмежене, платне, строкове користування земельною ділянкою, розпорядником якої є Чернівецька міська рада.

Земельний сервітут застосовується у випадках, коли згідно чинного законодавства неможливо надати земельну ділянку в інший вид користування (оренду, постійне користування).

Якщо Ви плануєте розташування літнього майданчика біля кафе чи ресторану, стаціонарної малої архітектурної форми (МАФ):
:Дія 1. Вам необхідно подати в «Дозвільний центр» Чернівецької міської ради наступні документи:
а) виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців із зазначенням в ній інформації, перелік якої визначений статтею 21 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», чинної на день подання заяви;
* цей документ можна отримати на вул. Б.Хмельницького, 64-А, у Відділі державної реєстрації
б) копія паспорта (1, 2, 11 стор.) (для фізичної особи – підприємця);

в) копія державного акта на право власності на земельну ділянку, право постійного користування земельною ділянкою або договору оренди (за наявності);
г) паспорт прив'язки МАФ, що складається з схеми прив'язки МАФ; текстових матеріалів з вимогами щодо естетичного вигляду та інженерного забезпечення МАФ. Якщо планується розташування літнього майданчика – ескізна пропозиція (виконується ліцензованою проектною організацією), погоджена органами СЕС та ГУ МНС (ці висновки можна замовити в приміщенні «Дозвільного центру»).
ґ) паспорт розміщення групи розташованих поряд з МАФ, що складається з схеми прив'язки МАФ; текстових матеріалів з вимогами щодо естетичного вигляду та інженерного забезпечення МАФ з прив'язкою до місцевості всієї групи споруд та кожної з них окремо (у разі коли МАФ розміщується понад три роки).
д) копія договору оренди земельної ділянки, строк дії якого закінчився (за потреби);
е) довідка Державної податкової інспекції в м.Чернівцях про відсутність заборгованості з орендної плати за землю за період дії договору оренди, термін дії якої є чинним на день подання документів (за потреби);
є) довіреність на представника (в разі, якщо документи подаються представником).
Дія 2. За умови подання повного пакету документів та відсутності зауважень до нього – протягом 15 діб з дня реєстрації заяви Ви отримаєте відповідь департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин з вказанням дати розгляду Вашого питання на сесії міської ради та орієнтовним терміном отримання Вами витягу з рішення вищевказаної сесії.
Дія 3. Після отримання вищевказаного витягу, Вам необхідно звернутися в одну з проектних організацій для виготовлення проекту відведення земельної ділянки, яку Ви отримали в сервітутне користування.
Дія 4. Проект відведення, виготовлений проектною організацією, затверджується сесією міської ради, після чого для Вас виготовляють Договір встановлення земельного сервітуту. Після укладання договору та його державної реєстрації, Ви маєте повне право користування земельною ділянкою.
Примітка. Сервітутне користування земельною ділянкою встановлюється не менш ніж на три роки.


Заступник керівника, державний адміністратор сектору містобудування, архітектури та земельних відносин
«Дозвільного центру» Чернівецької міської ради
Г.Павлюк
вул.Б.Хмельницького, 64-А, каб №103
тел/факс 52-65-36, e-mail: dozof@rambler.ru


Ключові слова: сервитут как оформить документы правила

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини